Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania


aszenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem użytkownikiem Megane II 1,9 DCI. Czytałem inne posty ale niestey nie znalazłem w nich konkretnej opowiedzi dotyczącej mojego problemu a polega on na drganich, szczególnie gdy silnik pracuje od 900 do 1110 obrotów (na 1100 obrotów drgania te są najbardziej odczuwalne.

Występują one na biegu jałowym jak i podczas jazdy, ale tylko wtedty gdy obroty zejdą do wcześniej podanych 900 - 1100.

Dodam że podczas ruszania z pod maski słyszę takie, nazwę to drrrrrrr, oraz podczas odpalania w momencie gdy silnik zaskoczy również słysze takie krótkie drrrr :mrgreen:

Natomiast gdy silnik przekroczy 1100 obrotów już jest ok i drgania nie są odczuwalne.

Jak ruszam i wkręce silnik powyżej 1100 obrotów nie ma drgań.

Zauważyłem że podczas wyżych temperatur na dworze tzn po wyżej 20 stopni, wcześniej wspomniane drrrr oraz drgań nie da się tak odczuć, naslilają się one podczas niskich temperatur na dworze.

Auto na szczęście nie kopci i ma siłe.

Koło dwumasowe chyba jest OK, ponieważ nic jak na razie w nim nie stuka nie puka, pedał sprzegła nie wibryje i podczas gaszenia nie buja autem.

Jeśli chodzi o poduszki to była zmieniana tylko ta obok rozrządu (olejowa) ale niesty nic nie pomogła. Bardzo prszę o sugestie, podpowiedzi za za które z góry bardzo dziękuję:)

Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 09 lip 2013 - 14:06

Koledzy nikt nie miał podobnych objawów w swojej Megance ?? Bardzo proszę o sugestie.

Edytowane przez aszenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałych poduch nie sprawdzałem. Mam nadzieje że jest tak jak kolega piszę. Jak będę miał trochę czasu to wejdę na kanał i będę nadstawił ucha skąd dochodzi to drrr.

A może ktoś ma jakieś inne sugestie??:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, wymieniłem poduchy oprócz tej od skrzyni jak i naprawiłem pokrywe silnika (w aso chyba 46zł za dwie gumki) ;)Czasem pokrywa może właśnie latać i puka w podszybie. Wg mnie może to być również puszka filtra powietrza :mrgreen: Póki co nie są te drgania jakieś tragiczne więc nic więcej nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mnie wkurzają te drgania, ponieważ wpływa to na komfort jazdy. Skoro były by one bardzo słabe też bym sobie darował. Natomiast po zdjęciu pokrywy silnika w dalszym ciągu słyszę głośno i wyraźnie to drrrr, szczególnie podczas ruszania na niskich obrotach czyli w zakresie od 1000 do 1200. Gdy ruszam na wyższych obrotach tak na 1500 drgania te nie są tak odczuwalne i nie słychać tego drrrrrr. Natomiast gdy ruszam bez dodawania gazu czyli na wolnych obrotach, wtedy nie słychać tego drrrrr...

Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzio3313 jeśli chodzi o poduszkę przy rozrządzie to ją już wymieniłem co prawda na zmienik. Natomiast jeśli chodzi o łącznik (ósemkę)to go nie wymieniłem, ale popuściłem od niego śruby i drgania w dalszym ciągu się utrzymują. Jaka powinna być szczelina w tej poduszczę obok rozrządu między jej obudową a gumą (w dolnej części tej poduszki). W mojej jest to około 3 milimetrów przy obciążeniu silnikiem.

Pozdrawiam.

 

Dodano: 19 lip 2013 - 21:52

Bardzo proszę o kolejne sugestie za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w moim poprzednim scenicu II 1,9 dci miałem podobne objawy. Pomogła dopiero wymiana koła pasowego wału. Poczytaj o nim trochę. A wcześniej też się męczyłem jak ty, może to, może tamto... Gdyby to było to, polecam tylko oryginał, nawet dobrą używkę z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!