Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekotanie rozgrzanego silnika


michal.kania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W sumie niedługo jestem użytkownikiem diesla (pół roku). Wcześniej jeździłem benzynami, więc wszystko o nich wiedziałem.

Tymczasem w mojej Megance 1.9 dci 130 KM pojawił się ostatnio klekot (tak od miesiąca).

Przy zimnym silniku jest wszystko ok, ale jak się rozgrzeje to przy hamowaniu silnikiem wydaje taki klekot jakbym jechał autem 20 letnim.

Klekot ten słychać także na biegu jałowym przy dodawaniu gazu a jak silnik wyhamowuje obroty to jest bardzo wyraźny.

Dźwięk jest taki jakby silnik nie był dobrze smarowany.

Co może być przyczyną tego typu dzwięku? Nieodpowiedni olej?

Dodam że auto jeździ normalnie - dobrze przyśpiesza i spala normalne ilości paliwa.

Na oleju mam przejechane 17 000km i nie mam pojęcia co wlewał poprzedni właściciel (chyba olej był ok, bo serwisowane było u jakiegoś partnera Renault - nieautoryzowanego).

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz przejechane na oleju 17 000km to już dawno powinna byc wymiana. W tych silnikach masz wymianę co 15tys. i nie jest to zrobione bez przyczyny. We wcześniejszych wersjach (120 KM) czasookresy miedzy wymianami były dłuższe i było to przyczyna problemów z silnikiem, dlatego też w wersji 130KM zdecydowano się na wymianę co 15tys. Proponuję abyś trzymał sie interwałów zmiany oleju/przeglądu proponowanych przez fabrykę albo nawet je skracał (w zależności od stylu jazdy i rodzaju tras).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z książki serwisowej wynika że przegląd powinien być co 30 000km, tak też pokazuje komputer.

Stan oleju - 5/6 jak się rozgrzeje, więc go nie brakuje. Płyn chłodzący jest w normie.

Polecacie zatem zmiane oleju dużo wcześniej?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!