Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy warto zainstalować lpg - przebieg 270.000


rekrut

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry

jestem posiadaczem renault megane I (2000r 1.4 16V RN) z przebiegiem 270.000, póki co nic wiekszwego nie dzieje się z moim autkiem (oleju nie ubywa, cewki nigdy nie wymieniane) i tak sie zastanawiam czy warto zaistalowac do niej lpg (w miesiącu robię około 1000 km - w tym roku pojechałem na wczasy i dystans 900 km zrobiłem na jednym baku), zastanawiam się czy po zamontowaniu lpg nie zaczna się problemy. Mieszkam w łodzi, może znacie dobry (b.dobry) warsztat który zaimuję się takimi instalacjami ? i jeśli się zdecyduję to na co zwrócić uwagę ?

serdecznie pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie ;) Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :)

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :)

Nikt was nie goni :D Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :) :) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje przebiegi nie są zbyt duże. Miesięcznie zaoszczędziłbyś ok. 150zł. Koszt instalacji to około połowy wartości auta. Sam musisz zdecydować czy warto ...

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba sprawdzić kompresję silnika i dopiero się decydować na gaz, przy takim przebiegu może być już nie ciekawa. W Łodzi dobrą opinią się cieszy warsztat Nagaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to zależy czy dla ciebie oszczędność około 200 zł/m-c jest warta zachodu i jak długo masz jeszcze zamiar używać to autko (czy instalacja się zwróci ) .

Założyć lpg i po roku sprzedać auto, nie ma sensu bo jej montaż nie zwiększy wartości auta.

Jeżeli zakładać to instalacje tzw. zwykłą , prostą ale za to u dobrego fachowca .

Od kilkunastu lat jeżdżę na lpg nigdy nie miałem większych problemów , czasem jakaś regulacja, czyszczenie filtra czy wymiana przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

generalnie noszę się z zamiarem kupienia nowszego samochodu, i jako że już długo posiadam ten samochód i wiem co jest wart pozostawił bym go i służyłby na takie krótkie drogi etc etc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku pojechałem na wczasy i dystans 900 km zrobiłem na jednym baku),

A ile takich tras robisz w roku? Tu też będą oszczędności na gazie, ale na pewno będą większe w czasie normalnej prozy życia i jedno jest pewne, po zagazowaniu wzrasta ilość przejechanych kilometrów.

zastanawiam się czy po zamontowaniu lpg nie zaczna się problemy.

Mogą się zacząć, jak zaczniesz oszczędzać przed założeniem gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!