Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria układu parktronik - nie działają czujniki


Rekomendowane odpowiedzi

W moim Megane II Ph II CC są oryginalne czujniki i po włączeniu biegu wstecznego słychać cały czas dźwięk ciągły, czasami przerywa jednakowo nawet jak nie ma przeszkody. Macie jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Kolego - masz problem z którymś z czujników, mógł zamoknąć lub się zepsuć. Spróbój spróbuj odpinać pojedyńczo pojedynczo czujniki i sprawdzać jak zachowuje się system, odpięty czujnik wysusz jeśli zamoknięty, a jak nic to nie pomogło, to musisz wymienić wadliwy element. Pozdrawiam.

Regulamin pkt.

5.7 - ortografia

5.13 – cytowanie - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawdziłem parktronik. Okazało się, że po wyjęciu i włożeniu głównej wtyczki z przewodami wszystkich czujników system zadziałał poprawnie. Testowałem każdy czujnik osobno.

 

Dodano: 24 cze 2014 - 07:34

System znów nie działa. Po włączeniu biegu wstecznego słychać kilka szybkich krótkich sygnałów dźwiękowych i potem następuje ciągły sygnał non stop. Wczoraj odłączyłem każdą wtyczkę od każdego czujnika, rozłączyłem główną wtyczkę wszystkich czujników. Wszystkie złączki spryskałem KONTAKTEM. Złożyłem i nadal to samo. Czy faktycznie nie działa któryś z czujników ?

 

Dodano: 26 cze 2014 - 21:37

Dziś byłem u elektromechanika. Podłączył się notebookiem do auta i sprawdził co jest w błedach w komputerze auta. Pokazywało błąd każdego czujnika. Dosłownie - cztery błędy po jednym dkla każdego czujnika. On twierdzi że to coś z połączeniem wszystkich czujników, jakaś wtyczka, wiązka itp. Skasował błędy i sprawdzaliśmy, że czujniki reagują na zvbliżanie się człowieka, ale przy następnym odpaleniu auta znów sygnał ciągły. Po południu zdjąłem tapicerkę z boczku i sprawdziłem sterownik. Wygląda OK, odłączyłem wtyczkę - spryskałem KONTAKTEM i połączyłem. Rozłączenie wtyczki powoduje zanik sygnału dźwiękowego. Pyatnie, czy wiązka ze sterownika leci do czyjników to ma jeszcze jakieś złaczki, sterowniki zanim dojdzie pod zderzak - tam jest dopiero główna złączka wszystkich czujników. Co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od sterownika wtyczka i wiązka do tłu pod zderzak. Tam jest złączka, która łączy wiązki z każdego czujnika. Każdy czujnik ma osobną wtyczkę. Wygląda na to, że wszystkie wtyczki już spryskałem KONTAKTEM. Pozostaje jeszcze troszkę poprzeginać piny we wtyczkach, może one coś nie łączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W moim Megane II Ph II CC są oryginalne czujniki i po włączeniu biegu wstecznego słychać cały czas dźwięk ciągły, czasami przerywa jednakowo nawet jak nie ma przeszkody. Macie jakiś pomysł ?

Witam, miałem podobnie w Lagunie II, wyjąłem czujnik, rozebrałem przedmuchałem powietrzem, popsikałem wd 40 i odmrażaczem, wysuszyłem, założyłem i zaczęło działać. Już ponad rok chodzi. Na stykach zrobiło się zwarcie i cały czas piszczał.

Teraz tylko muszę jakoś zgłośnić ten dźwięk bo słabo słychać

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!