Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

 

Jakie mocowanie jest w Megach I z 97 r. ? Kolesie ze sklepu twierdzą, że zwykłe imadełka. Ja mam takie dwie gumy wzdłuż dachu 2 cm szerokości. Gość twierdzi ze tam się nie mocuje . Mnie się wydaje, że po to chyba to jest , zeby nie charatać blachy imadełkami jak w starych autach. Jak jest naprawdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie mocuje sie tam gdzie Ty mowisz i sprzedawca ma racje.Widziales ta rurke po ta guma??Ja widziałem i uwierz mi nie chciałbym jechac z bagaznikiem i torbami na nim jezeli to miałoby sie trzymac na tej rurce ona w rekach sie wygina a co dopiero jadac 100kmh.Moge sie mylic ale takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za takie pytania ale mam to autko od 2 dni:) generalnie potrzebuje bagaznik na dach ale nawet nie wiem czego szukac bo nie wiem jak go sie montuje otoz sa na dachu listwy jednak nie posiadaja one zadnych otworów ani przesównych klapek doradzcie jaki bagaznik kupic i jak go zamontowac rok 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny bagażnik montuje się właśnie w miejscu gdzie są te gumy ale wtedy muszą być zamiast tych gum specjalne listwy, z okienkami na uchwyt bagażnika, niektórzy robią dziurki w gumach i zakładają tak ten bagażnik ale skutkuje to późniejszym odkształcaniem się tej gumy.

dla ostygnięcia dodam że koszt listew przystosowanych do bagażnika dachowego to 403 zł za szt ja kupiłem ostatnio nowe gumy do scenica bo stare właśnie miały otwory po montażu bagażnika i strasznie gwizdały podczas jazdy koszt 500zł za parę.

różnica w cenach listew ozdobnych pomiędzy scenic a megane zwykła guma kosztuje 125zł a z klapakami ta sama cena co scenic

post-263-1198277713_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Miałem Megi 96r. Prawdopodobnie masz ten sam system. Otóż w tych listwach nie ma otworów, a bagażnik montuje się na zasadzie zacisku na zewnątrz. Sam możesz to w prosty sposób sprawdzić. Jak to zrobić? Proste.

Otwórz drzwi kierowcy. Na kancie dachu w miejscu schodzenia się dachu z drzwiami a uszczelką drzwi, mniej więcej w połowie długości części poziomej będziesz miał wtłoczory rowek o długości ok. 10 cm. Podobnie będzie przy tylnych drzwiach. To samo z prawej strony. Jeśli tak jest, to masz model przystosowany do bagażnikia, który jakby ściskał auto jak imadło. Czyli masz 2 belki poprzeczne, które są skręcane na zasadzie ściągania na linii długości.

W skład bagażnika wchodzi 1 belka poprzeczna oraz 2 łapy boczne, które chwytają boki dachu i opierają się właśnie o te listwy dachowe.

Ja mam taki bagażnik i przy takim mocowaniu jeździłem z nim, a na nim 4 pary nart z prędkością dobrze ponad stówę i bagażu nie zgubiłem. Dobrze się to trzyma.

Jeśli nie masz tych wtłoczeń, to masz nowy system mocowania bagażnika, ale powinny być inne listwy dachowe. Sądzę jednak, że masz to, o czym pisałem.

Wytłumaczyłem to dość łopatologicznie i myślę, że złapałeś o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Czy rozstaw tych szyn, w które mocuje się bagażnik jest taki sam w Megane ( Coupe ) i Scenicu?

 

Na alledrogo jest takie oto:

http://www.allegro.pl/item288565652_renaul...y_bagaznik.html

 

I coś takiego chce zamontować u siebie. Listew z klapkami nie mam, natnę sobie te ozdobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nikt nic nie doradzi powiem wam ze kupilem wkoncu bagaznik i niestety musialem oderwac te listwy dachowe i dopiero przykrecilem bagaznik nie wiem czy to dobrze czy zle innego wyjscia nie bylo zastanawia mnie teraz fakt czy dokupie listwy takie z odsowanymi klapkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Czyli krótko mówiąc, jeżeli na dachu są listwy bez specjalnych klapek do mocowania bagaznika, lepiej nie zawracac sobie głowy zrywaniem tych listew tylko kupić bagażnik mocowany za pomocą imadełek do kantu dachu ? Czy dobrze rozumiem ? Jestem tutaj nowy, autko (scenic 2001 dci) mam od niecałego miesiąca i prosze o wyrozumiałość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja mam takie pytanie.

 

kupiłem listwy te z zaslepkami i nie wiem jak je wymienic.

 

tzn, jeszcze nie odebrałem tych nowych i pytam z wyprzedzeniem czy sam sobie poradze czy juz sie umawiac na serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!