Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej silnikowy do 1.4 TCE


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 5.7:!: - aniewa

Bez czytania wnioskuję że chodzi o przecieki, starych silników się nie płucze, a czy silnik z 2010r to stary silnik ? niby tak niby nie, jak kojarzysz jakiś fajny temat to podlinkuj zaoszczędzisz mi czasu, sam napisałeś że jest tego pełno ja liczę na jeden konkretny link. Z góry dziki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT masz pełno filmików. 

Wystarczy, poszukać po nazwie preparatu a są różne. Też ten wymieniony prze ciebie. 

Powiem, że ja bardziej widziałem specjalistów co właśnie polecają płukanie niż nie polecają.

np. 

PŁUKANKA vs OLEJ NAPĘDOWY! Jak wyczyścić silnik? TEC2000 - YouTube

Płukanka do silnika działa czy niszczy silnik??! WIELKI TEST !! - YouTube

Grzegorz Duda naprawa kompresji BMW E46 TEC 2000 - YouTube

[PL/EN] Płukanie silnika "płukanką" oraz "ropą" - czy pojawią się wycieki? Test długodystansowy - YouTube

PŁUKANKI SILNIKA VS NAFTA, SAMOCHODOWE LABORATORIUM #7 TEST - YouTube

 Obalają tam pewne mity na konkretnych modelach.

Czasem nawet robią płukanie 2 razy pod rząd, oczywiście wymieniając po tym olej i filtry.

Oczywiście nie wiem czy im ktoś nie zapłacił za reklamę ale skoro parametry się polepszają i kompresja to chyba działa ? 

Pooglądaj, a wnioski każdy musi sam wyciągnąć i zdecydować czy tak czy nie. :) 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Prezes napisał:

Na YT masz pełno filmików. 

Wystarczy, poszukać po nazwie preparatu a są różne. Też ten wymieniony prze ciebie. 

Powiem, że ja bardziej widziałem specjalistów co właśnie polecają płukanie niż nie polecają.

np. 

PŁUKANKA vs OLEJ NAPĘDOWY! Jak wyczyścić silnik? TEC2000 - YouTube

Płukanka do silnika działa czy niszczy silnik??! WIELKI TEST !! - YouTube

Grzegorz Duda naprawa kompresji BMW E46 TEC 2000 - YouTube

[PL/EN] Płukanie silnika "płukanką" oraz "ropą" - czy pojawią się wycieki? Test długodystansowy - YouTube

PŁUKANKI SILNIKA VS NAFTA, SAMOCHODOWE LABORATORIUM #7 TEST - YouTube

 Obalają tam pewne mity na konkretnych modelach.

Czasem nawet robią płukanie 2 razy pod rząd, oczywiście wymieniając po tym olej i filtry.

Oczywiście nie wiem czy im ktoś nie zapłacił za reklamę ale skoro parametry się polepszają i kompresja to chyba działa ? 

Pooglądaj, a wnioski każdy musi sam wyciągnąć i zdecydować czy tak czy nie. :) 

Oglądanie mam już za sobą w tym rzecz, przez te forum nauczyłem się sporo na temat swojego silnika więcej niż mógł mi powiedzieć mechanik i internet czy nawet YouTube Andrzej pisze krótko z sensem i na temat to widać gołym okiem, dlatego chciałem zaczerpnąć rady specjalisty, świeży temat nikomu nie zaszkodzi od tego mamy forum, mimo wszystko Prezes dziki za linki przeczytam i obejrzę w domu na spokojnie po pracy ?

Ja osobiście dzisiaj mam zamiar przepłukać silnik z oleju który mi pseudo mechanik polecił z beczki już wiem dlaczego bo nikt go nie chciał lać i wleje markowy może będę stratny trochę bo muszę nowy filter zakupić wydać na olej i plukanke ale jak to się mówi jak dbasz tak masz, skoro wy polecacie i korzystacie na codzień coś w tym jest i nie mam zamiaru czekać a mi coś walnie tylko wleje to co sprawdziliscie kiedys kiedy ja miałem jeszcze mleko pod nosem ?

Edytowane przez dzik_wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję płukanki od jakiś 6-7 lat. Cztery samochody, niektóre z nich codziennie robią po 120 km do pracy. Mogę Ci polecić płukankę Mannola - tania, widać że z olejem spływa więcej syfu, nic się nie rozszczelniło. W Clio 3 1.2 16v była robiona 2 razy regulacja zaworów i silnik jest czyściutki (dodatkowo olej zmieniany co 10 tys. km)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fourier napisał:

Nie papuguj.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.13 :!: - aniewa

Dziękuję za odpowiedź, z racji tego że mało dostałem odpowiedzi na temat plukanki stwierdziłem że wypuszczę normalnie nowo dolany olej i naleje ten co był polecany wyżej "Ravenol 5w40" 

Dobrze ze to zrobiłem bo olej był tak czarny jak bym miał dizla chłopak co mi wypuszczał zapytał się ile na nim jeździłem a ja mu na to że tyle co do mechanika, miałem wymieniany 2 tygodnie temu max i więcej auto stało niż jeździło a olej był czarny jak bym na nim zrobił 130 000km więc najprawdopodobniej mechanik nie wymienił oleju taki finał całej sprawy, bo nic nie kopci, chyba że turbo do regeneracji, ale nie ma żadnych objawów też nie przepalam tego auta bo tyle co do biedronki i do pracy nim śmigam i okazyjnie gdzie dalej rodzinkę zabieram na jakiś spacer to wszystko, kupiłem  "Tester TEST OLEJU silnikowego - zestaw 3 szt" i przejadę z 1000km i sprawdzę jaki jest stan oleju i będę miał 100% pewność czy mechanik mnie w konia zrobił czy jest problem, ale do meritum mój silnik jest z 2010r więc za rok zrobię plukanke jak nie będzie przecieków to będę robił to regularnie co wymianę oleju, dbam o to żeby było sucho wręcz pedatycznie to będę tak robił do końca dni swojego użytkowania pozdrawiam i zdrowych spokojnych świąt ✌️

Screenshot_20210403_102117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Koledzy. 
Przyszedł czas na wymianę oleju. Wybór padł na Ravenol. Jest dużo różnych rodzajów. Może macie doświadczenie z tą marką. Jaki konkretnie dali byście do 1.4 TCE?

 

Proszę Admina o przeniesienie mojego posta do tematu „ Jaki olej do 1.4 TCE „.

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!