Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłączenie led do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy ktoś z szanownego grona podłączał lampy do jazdy dziennej w scenicu 3 1,9dci. chodzi mi o dokładną podpowiedz gdzie w komorze silnikowej można podłączyć się do zasilenia lamp tak żeby po wyłączeniu lub zamknięciu auta wyłączały się.jak bym podłączył pod akumulator to będą się non stop palić. gdzieś czytałem że podłączyć się można pod zapalniczkę w kabinie ale przeciągnięcie kabla do kabiny kosztuje bardzo dużo czasu i pracy. przerabiałem kiedyś to w scenicu 2 i wiem ile z tym roboty. szukałem w komorze ale nic nie wpadło mi do głowy. proszę o podpowiedz bo wiem że nie którzy już zamontowali takie lampy. pozdrawiam jacek :(

Edytowane przez jaca1971pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z podobnymi tematami dotyczącymi montażu świateł dziennych w innych modelach.

Wcale nie trzeba podłączać się pod gniazdo zapalniczki, wręcz nie jest to wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy są na Dwonlodzie.

Podłączyć się musisz w miejscu gdzie jest plus po zapłonie, a drugie podłączenie do świateł pozycyjnych.

Wystarczy, że włączysz zapłon a światła dzienne się zapalą, w momencie włączenia świateł postojowych zgasną.

Sprawa jest prosta, miejsce gdzie jest plus po zapłonione znajdziesz po przestudiowaniu odpowiedniego schematu.

Jednak łatwiej było by jakbyś poczytał sobie tematy dotyczących świateł dziennych w innych modelach. Tam jest wszystko ładnie opisane, wystarczy wtedy przenieść to na Twojego Scenica.

Nic nie piszesz jakie masz te LED-y? Niektóre mają odpowiedni sterownik, który je włącza i wyłącza.

Wydaje mi się, mogę się mylić, ale w SIII opcjonalnie były światła dzienne wystarczyło je włączyć(opcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minus 2 lampy 3 + z zapłonu.

1 - minus do masy, najlepiej z zarobionym oczkiem,

2 - pod wtyczkę reflektora przedniego do światła postojowego

3 - + alternatora

i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było by pięknie ale jak podłączam pod akumulator to palą się lampki nonstop nawet po zamknięciu auta, oczywiście jak załączam lampy mijania to się wyłączają ledy. dla tego muszę się podłączyć za zapłonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gotowca

UPC obok akumulatora

 

CM (złącze 6-ścieżkowe) CZARNE

pin 1 AP43 Zasilanie + po zapłonie zabezpieczone bezpiecznikiem

pin 3 MBJ Masa elektryczna belki poprzecznej górnej przegrody czołowej

 

CN (złącze 12-ścieżkowe) BRĄZOWE

5 LPD + Światła pozycyjnego prawego zabezpieczony

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podpinam się pod temat, bo dotyczy w zasadzie tego samego zagadnienia.

Jak się dostać do tej "puszki" UPC, jak ściągnę wieko obudowy to jest jeszcze jedna czarna skrzynka, która niestety ani drgnie, nie chciałbym coś urwać, a nie wiem jak się tam dostać.

Alternatywnie mogę brać + po zapłonie z przewodu wzbudzania alternatora, a + z pozycyjnych z lampy, tylko nie wiem niestety który to przewód w złączce, w środku widzę brązowy, a w kostce na lampie takiego koloru nie ma. Ostatecznie będę szukał omomierzem przejścia.

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez Xelux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!