Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Sport


misiek88

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż mi tył kompletny za 500 zł ^^ Biorę w ciemno dwa komplety!!

Najtańsza tarcza na przód - gładka ABS (takie tańsze Brembo ^^) 185 zł sztuka - jak ktoś nie szaleje tym autem to się nada (na tor już nie)

Najtańsza tarcza na tył 360 zł SNRa... wiec za dwie nijak nie wyjdzie 500 zł ^^

http://www.4cars.pl/samochodowe/RENAULT,MEGANE,MEGANE_II_BM01_CM01_,all,12619,Uklad_hamulcowy,Tarcza_hamulcowa,0,0.php#top

Tak jak pisze arni88 - co innego mówią katalogi w sklepach a potem co innego wychodzi przy montażu ^^ Z części zawieszenia przód to tylko górne mocowania (łożyska) amortyzatora są takie same jak w zawieszeniu zwykłej Megane II. Do phase1 klocki na tył można brać od Laguny II bodajże tej z 3litrowym silnikiem - są takie same, a tańsze niż do Sporta ^^

Wahacz tak samo - z Espace 4 o niebo tańszy, a to to samo.

EDIT: tak mi się przypomniało. Pamiętaj ze tarcze przód to zawsze 312mm średnicy a tył ma 300mm ;) (a nie 260mm czy tam 240mm jak w zwyklastej Meganie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznik stabilizatora jest taki sam jak w 1,9 dci , sprawdziłem organoleptycznie bo miałem stary i długości, grubości itp takie same ^^ amor na pewno inny bo inaczej jest umiejscowione mocowanie łącznika i jest grubszy, a katalog podaje ze to samo co do dci.. jeszcze przekładnia jest taka sama jak w reszcie meganek ^^

te części typowe do sporta są dużo droższe niż do zwykłej megany wiec nikt mi nie wmówi że patrzył i są tanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za off top

chciałbym potwierdzić dość cenne informacje dla każdego posiadacza Megane Sport II

Shymek wahacz kompletny z Espace 4 pasuje P&P??

Arni88 końcówki drążków mają nr 7701474795L i 96P na allegro jest tego pełno razem z Oryginałami

czy masz 100% pewności że zamiennik np. TRW czy LMF nie pasują ??

 

swoją drogą przydało by się taki wątek w którym można by umieszczać tego typu przydatne informacje dla użytkowników

 

PS można kupić bezwypadkowego Sporta za 22tyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krrizz mam 100% pewność bo są jakieś 3-4 cm krótsze te co są na allegro i w hurtowniach niż te w sporcie , a ostatnio przymierzałem TRW i inne firmy i żadna nie pasuje wiec w tym wypadku katalogi kłamią .. a co do wahacza to tak ostatnio oglądałem ten z espace 4 i coś mi się wydaje że nie pasuje do sporta bo to mocowanie przednie jest pionowo a w megane poziomo

w załączniku zdjęcia o co chodzi..

post-17054-0-26891200-1380564490_thumb.jpg

Edytowane przez arni88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/renault-megane-ii-rs-f1-navi-ze-szwajcarii-260-km-i3587150444.html

Dzisiaj widziałem i się rozczarowałem, blacharsko jest spoko, pare rysek i mała wgniotka na tylnim tylnym prawym błotniku z przodu coś się działo ale błotniki i światła orginał oryginał. Wnętrze jak dla mnie to kiepskie strasznie, fotel kierowcy zmasakrowany bok siedziska, pasażer wyglądał lepiej ale widać że często ktoś tam jeździł, rączki od drzwi po obu stronach zajechane strasznie, panel od szyb kierowcy zmasakrowany. Ogólnie wygląda jak by był z rosji Rosji, a nie szwajcari Szwajcarii. A teraz główna część programu silnik, jeszcze wspomnę że jeździłem laguną II 2.0T 163km, a kolega z którym byłem audi TT 225km. Ta meganka miała mieć 260, gościu żadnych papierów na to nie ma, jak na moje oko to ta meganka nie ma nawet 200km przy przyspieszaniu zero wrażeń. Zawieszeniowo nie jest źle, nic nie waliło i nie stukało, chamulce hamulce w przyzwoitym stanie, nowe nie są ale jeszcze sporo przejadą. Tyle w tym temacie.

Regulamin 5.7 - logika wypowiedzi, ortografia

Nazwy państw piszemy wielką literą. To są podstawy. damiar

 

Dodano: 06 paź 2013 - 08:28

http://tablica.pl/oferta/okazja-renault-megane-ii-rs-sport-2-0-turbo-225km-panorama-karbon-CID5-ID3fjBh.html#0503aabb78

co o tym powiecie?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że auta z allegro nie mają deklarowanych mocy. Czy to 250, 260 czy nawet 280 :-) :blink:

Liczą na frajera kto przyjedzie i będzie mu się wydawało bardzo szybko... Pozatym starsze roczniki mają tendencję do nie trzymania mocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi ze złym ET - z Laguny II (dodatkowo są strasznie miękkie :-) )

Poza tym na 4tym foto (strona pasażera) widać że w przednim nadkolu jego sporej części brakuje więc wiadomo czego tam można się spodziewać :)

Wydaje mi się też iż boczne listewki nie są Renault Sport tylko jakieś zwykłe czarne płaskie bez logo.

Tapicerka miejsca pasażera strasznie zniszczona od wsiadania (ale metka od isofixa jest na nim wiec to raczej nie angol po przekładce :blink: )

 

To trochę głupie ale mam wrażenie że tylna tarcza jest sporo za mała... Może znów ktoś szukał po katalogu i założył na tył 240/260 bo tak pasuje... Tak samo z amorami -w wielu katalogach piszą iż Monroe pasują od 1,4 po Megane Sport :)

 

P.S. Co do cen amortyzatorów to pytałem znajomego w ASO wczoraj o ceny (i ceny po rabacie :-))

Tak więc amor przód 8200432277 (KYB wersja zwykła nie CUP/Trophy): 1116zł(z rabatem 950)

Amor tył 8200597623 (KYB też wersja zwykła): 1106zł (z rabatem 885)

Czyli widać że zawieszenie tanie nie jest bo nie ma tu cen, łożysk górnych, łączników stab. itd. :)

Te KYB do Megane 2 Sport nie są dostępne poza ASO. W zamienniku amorów są tylko KONI Sport lub gwinty KN czy H&R

Edytowane przez Shymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zerknij na odcienie lakieru,przynajmniej dwa razy był malowany.W przebieg też nie bardzo wierzę.A czy handlarzowi można wierzyć?Raczej nie-ma szablon i zmienia tylko niektóre dane kolejnego wozu.

Zauważ,że ta meganka sprzedawana jest już kawał czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!