Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Sport


misiek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a ja mam takie pytanie odnośnie MeganeII Sport , czy zawieszenie tzn Wahacze itp sa takie same jak w zwykłej megance? bo amory i sprężyny to wiadomo ze inne mimo ze w katalogach piszą inaczej. To samo odnośnie rozrządu jest taki jak w 2.0T 163km? przepływomierz, sondy lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek88 a co za problem kupić rozbitka i poprzekładać. Nie dawno w mojej okolicy w gazecie była informacja, że z kompletnego rozbitka BMW X5 zrobili bezwypadkowego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shymek możesz go sprawdzić VF1BM0M0631634998 ?

 

Dodano: 19 wrz 2013 - 00:38

nie zrozumiałeś mnie chyba, do takiej przekładki potrzebne sa nie rozbitę megane i części z megane sport. czyli tworzysz z jednego 2, przy cenach ok 20 tys nie wiem za ilę musiał by kupić dwa złomy i je poskładać żeby mu się opłacało.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli były ksenony fabryczne to oczywiście bez regulacji (mają samopoziomowanie). W phase1 wszystkie auta miały ksenony fabrycznie, phase2 wychodziło na zwykłej soczewce a ksenon był opcją

 

1. Auto wraca na allegro jak bumerang :D Dobry ponad rok ciągle w sprzedaży. Wystarczy spojrzeć na fotel kierowcy (ostatnie foto) gdzie widać po nim iż co najmniej jeden poprzedni właściciel nie dbał o auto.

 

2. Anglik po przekładce. Wiadomo że z UK całych aut się nie opłaca sprowadzać. Przekładka za to jest śmiesznie prosta - trzeba tylko dokładnie sprawdzić elektrykę bo tu "fachwocy" najwięcej potrafią spier....

Masz na myśli że http://otomoto.pl/show?id=C30455873 jest po przekładce z Anglika?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam takie pytanie odnośnie MeganeII Sport , czy zawieszenie tzn Wahacze itp sa takie same jak w zwykłej megance? bo amory i sprężyny to wiadomo ze inne mimo ze w katalogach piszą inaczej. To samo odnośnie rozrządu jest taki jak w 2.0T 163km? przepływomierz, sondy lambda?

Nie wahacze są inne (takie same są bodajże w Espace IV), górne mocowanie (łożysko) amortyzatora jest takie samo jak w Megane 1.6

Amory są grubsze - zwykły amor z 1,6 "lata" w zwrotnicy. Sprężyny są inne - twardsze o krótszym skoku

Rozrząd i niektóre czujniki są takie same (dla silników 2,0T)

shymek możesz go sprawdzić VF1BM0M0631634998 ?

Control digit check: VIN is not correct.

 

Z początku wynika tylko iż auto 2004 rok i 5 drzwi. Dalsze nr są nieprawidłowe

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościu mówi że vin się zgadza, sprawdzal w papierach i na aucie, może coś Ty shymek źle wpisałeś.

 

Dodano: 26 wrz 2013 - 14:07

http://allegro.pl/renault-megane-ii-sport-rs-2-0-turbo-solar-dach-i3580489703.html

http://otomoto.pl/renault-megane-2-0-16v-t-sport-full-pack-C30587558.html

jesteście panowie pewni że nie wychodziły sporty bez szybera przed liftem? może na zamówienie był dostępny? czy to tez sa składaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poszukałem i podpytałem RenaultPolska i dostałem info iż owszem szyberdach nie był oferowany w Megane Sport... ale z zawieszeniem CUP :)

a to oznacza że się wcześniej myliłem :)

Oczywiście dotyczy to niektórych rynków. W tych biedniejszych gdzie jakimś cudem Sporta oferowano to tam szyberdach w ogóle nie był odstępny - dziwna polityka firmy...

Bynajmniej na francuskim forum nigdy nikt nie pisał że szyberdach był opcją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wychodzi na to iż jest to całkiem możliwe - sprawdź tylko komorę silnika dokładnie bo widzę "rozbebrane" kable które są niezabezpieczone - a żadna nawet zwykła megana nie ma takiej niedoróbki ^^

No i standard - zawieszenie bo to największe koszta w tym aucie jak coś się sypnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, mam trochę daleko żeby go obejrzeć, po zdjęciach widać że zadbany ale te plastiki pod maską mnie martwią w zasadzie ich brak. http://otomoto.pl/renault-megane-rs-f1-sport-navi-260-ps-C30598363.html tego jade oglądać w sobotę, wygląda dobrze i gościu gada z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był oglądany. Cudów po nim nie ma się co spodziewać. Podobno strasznie kiepsko się prowadzi i chyba miał heble do powymieniania.

No i jak na ten model to przebieg już spory - warto zwrócić uwagę na silnik w jakiej jest kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzyłem trochę na ceny hamulców to nie jest tak źle, za 600 zł cały przód nowy i 500 za tył. wydaje mi się że to w miarę rozsądne ceny. ogólnie patrząc na części do megane sporta to trochę chyba przesadzacie, nie są takie straszne jak opowiadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł to same klocki na przód... a gdzie tarcze, chyba nie myślisz że kupisz za 300zł dwie tarcze na przód do sporta, bo tył to najtańszy zamiennik za 400zł, a co do zawieszenia to katalogi pokazują za niby drążki czy końcówki drążków są takie same jak do zwykłej megane ale to nie prawda, te części są nie dostępne w żadnej hurtowni z częściami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!