Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik stuka jak zimny


Tomel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

poszukałem na forum trochę informacji w tym temacie, może nie wnikliwie, ale....

Dziwna spraw dzisiaj zajjrzałem pod maske silnika 1,6 16V (110 km) i słyszałem rytmiczne stukanie było to trochę dziwne , po jakimś czasie te stukanie w miarę jak silnik sie rozgrzewał przycichało, aż ucichło całkowicie. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale zawory to wydaje się, że chyba trochę ciszej stukają. Jak miałem Fiestę 1,3 z 2002 roku to po jakimść czasie bardziej klikało niż stukało. Mechanik słuchał na ciepłym i powiedział, że nic nie słyszy. Dziwna sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównuj pracy 8 zaworowego silnika 1,3 z 16V 1,6. silnik fordowski który miałeś w MK V to stara konstrukcja pamiętająca MKIII a konstrukcyjnie to lata 70(tam miałeś chyba wałek w bloku) wiec i praca sie różni znacznie. moim zdaniem jeżeli to Ci przeszkadza to ustaw sobie luzy zaworowe(bo nie wiem czy jest hydraulika) ale jeżeli nie to pamiętaj że luźniejsze zawory narobią mniej szkód niż za sztywne. wiec jak nie masz problemów z autem to miłej jazdy i dalej bezproblemowej.

 

kolega bronius, ma racje. mały poziom oleju może też mieć znaczny wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepper nie ma to jak konstruktywna odpowiedz :mrgreen: dzięki.

Dzisja wymieniłem olej z Mobile 5w50 na Castrola 5w40. I rzeczywiście jest jakby ciszej. A swoja droga oleju miałem prawie max zatem teoria braku oleju upadła.

Co sadzicie o takiej zamianie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem castrola 10W/40 właśnie w swojej maździe z silnikiem 1,25 i już więcej nie wleje ze względu na cenę i dlatego że po zmianie na ten olej zaczęło go ubywać w silniku a stan poprzedniego fordowskiego(też pół syntetyk)był ok.

Ale zawsze lepiej niż mobil chociaż są zdania popierające ten olej zwłaszcza przez właściciel szmelc vagenów których nie lubię. Castrol dużo kosztuje ale dobrze myje silnik. Ja jestem zwolennikiem Elfa ale do swojego klekota i tak teraz wleje Lotosa bo podobno był wcześniej Mobil a już mnie moje auto zjada finansowo to nie będę przepłacał.

a i jeszcze jedno. można zrobić pomiar sprężania na cylindrach bo może pukać jak jest słaba kondycja silnika a z biegiem rozgrzewania uszczelnia układ olej i cichnie pukanie.(tak na marginesie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondycja silnika to żeczywiście ciekawa sprawa. Mój samocghodzik jest z 2003 i ma 130 tys przebiegu. To chyba nie jest tyle ile wystarczy do zajeżdzenia silnika.

Ponoć motorki 1,6 16 v mają przebiegi międzynaprawowe większe niż 400 tys km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja mam takie pytanie:

Słychać zawory na 3. cylindrze. Wyszukałem, że mogło to być spowodowane niskim poziomem oleju, ale oleju zalałem tyle ile można było i słychać dalej. Co mogło być tego przyczyną?

A takie z innej beczki pytanie - czy jeżdżenie z czymś takim szkodzi? Bo silnik ani nie stracił mocy ani nic. Po prostu słychać jak stukają i jest to trochę wkurzające <szukaj>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne przecytałeś w opisie samochodu, mam ten sam silnik co Ty, czyli 1.6 16V a w nich zaworów się nie reguluje, tylko są hydrauliczne popychacze, które same regulują luzy zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi też stukało na zimnym w miare cieplego silnika stuki cichły, odkręciłem kopułe i sprawdziłem jakie mam luzy wedle z rozpiska WKŁ i powiem tak że na wylotowym miałem nawet po 0,35 mm, więc ustawiłem luzy na zaworach dolotowych na 0.15 a na wylotowych 0,25 i powiem tak silnik chodzi tak cicho ze nawet go nie słychać ze pracuje, a czas pracy zajmuje około 30 min no i 8 zł szczelinomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYLO, gdzie ty sobie chcesz ten szczelinomierz wsunąć, bo na pewno nie do hydraulicznych popychaczy silnika, o którym mowa.

 

Lekkie głuche stukanie może być wywołane również przez płaszcze tłoków (o ile są już zużyte), nie przeszkadza to w niczym, póki silnik nie spala oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!