Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Laguna POMOCY


marcinxc24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem laguny 2, 2002 kombi 1,8 120 PS

Problem jest tego typu, że pojechałem na przegląd wszystko było ok oprócz spalin, za duża emisja.

Koleś powiedział że powinno oscylowac około 0.5 a u mnie wyszło 6.20

Powiedział, że katalizator albo sonda lambda jest uszkodzona.

Jesli chodzi o katalizator to nie wydaje mi się gdyż auto ma moc, nie dusi się i dobrze przyspiesza, więc pytanie czy sonda lambda może być za to odpowiedzialna?

Jeśli tak to może podpowiecie mi gdzie ona się mniej więcej znajduje i czy jest tylko jedna.

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pytanie czy sonda lambda może być za to odpowiedzialna?

Tak może być odpowiedzialna. Najlepiej podłączyć pod clipa i obejrzeć jak się zachowują sondy. Podejrzewam, że masz 2 przed i za katalizatorem. W twingo z 2001 już miałem 2 sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że mieszkam w Niemczech i robiłem tzw TUV, ogólne badanie auta plus te badanie spalin.

Mógłbym pojechać na komputer sprawdzić co i jak, ale coś takiego kosztuje tyle samo co nowa sonda.

Przyglądałem ebay i znalazłem coś jak "Czujnik kontroli instalacji = przed katalizatorem i Diagnostic sensor = Instalacja za katalizatorem, co to [CENZURA] jest? w końcu którą sondę należy wymienić?

 

Dodano: 08 paź 2013 - 20:02

Tak może być odpowiedzialna. Najlepiej podłączyć pod clipa i obejrzeć jak się zachowują sondy. Podejrzewam, że masz 2 przed i za katalizatorem. W twingo z 2001 już miałem 2 sondy.

Kolego więc którą należy wymienić? Zaglądałem pod auto i nie widziałem żadnej sondy.

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie :) :)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!