Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

złożony problem pracy silnika, spalania i błędu na trzecim cylindrze silnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Mama (???) nadzieję że ktoś pomoże z forum gdzie szukać usterek bo pojawiło się kilka problemów równocześnie.

samochód który posiadam to Megane cc 1.6 16v benzyna z 2004 na tą chwilę przebiegu jest 48 tyś mil. Dodam jeszcze że jakieś 3000 mil wcześniej została zamontowana instalacja gazowa Zenit pro, wtryski hana itd.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Kika dni temu zaczęły się problemy.... samochód zaczął pracować jak "traktor" zaświeciła się kontrolka bloku silnika, service itd po jakimś czasie zasiec (???) iła (???) się kontrolka sprawdzić wtryski. Pojechałem do mechanika żeby podpiąć pod komputer i sprawdzić co jest. Wyskoczyło kilka błędów, między innymi to że silnik nie pracuje równo i że jest brak pracy 3 na trzecim cylindrze. mechanik próbował wykasować błąd ale się nie dało. Powiedział że najpierw trzeba sprawdzić co się stało i wymienić fizyczni uszkodzony element czyli prawdopodobnie świece, cewka lub wtrysk.

Sam podjąłem się sprawdzenia co jest ze świecami. Sprawdziłem wszystkie przy okazji 3 cylindra. wszystkie maiły czarny suchy nagar co tłumaczyło by również podwyższone spalanie ( teraz łyka jak smok ) pokazuje mi ze mogę przerzedzam (???) max 15-20 mil na galonie a to nie jest normalne w mieście. standardem jest około 30 mil na galonie. Oprócz tych objawów o których wspomniałem było jeszcze strasznie zamulenie samochodu ... Jak by włączył się tryb awaryjny i nawet odcinanie paliwa przy ok 2.5 tysiąca obrotów. Zaznaczę że to wszystko na benzynie, jeśli udało się przełączyć na gaz to to samo było na gazie.

Po oczyszczeniu świec i zamontowaniu ich z powrotem zamontowałem je podmieniając 1 z 3 żeby wyeliminować uszkodzenie świecy . Po zamontowaniu samochód jak by się odmulił z tym że teraz nie równo pracuje. gdzieś musiałem zmienić dystans na świecy. Wiadomo że świece do wymiany bo to był raczej oryginalny komplet. Jakie polecacie ?? Jakieś pod gaz ?? Z tym że martwi mnie to spalanie. Co jest odpowiedzialne za spalanie ?? Sonda lambda ?? gdzie mam szukać ?? Jest tylko jedna ?? Co jeszcze polecanie wymienić ?? Podejrzewam że LPG daje za dużą dawkę gazu dla tego jest ten nagar. Z tym że teraz od kilku doni (???) jeżdżę na benzynie i spalanie jest nadal wysokie!

<><><><><><><><><><>><><><><>

Aha zapomniał bym wspomnieć, pojechałem do mechanika jeszcze raz spróbować usunąć błąd. nie dało się zaczął odpinać przewody i stwierdził że siece (???) pracują. Kiedy sprawdziliśmy na gazie ta sama sytuacjia, zaczął odpinać przewody na listwie, wtryskach od gazu wyszło na to że drugi nie pracował. On twierdzi że muszę jeden z wtrysków od gazu bo nie pracuję inaczej nie da się wykasować błędu.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Co robić dalej?? co wymienić i na co ?? I gdzie szukać tego co spowodowało duże zużycie paliwa.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolego skoro bład powoduję jeden z wtrysków to pewnie uszkodzona jest listwa wtryskowa, a jeśli ją nie dawno zakładałeś to napewno jest na gwarancji i powinni ci ją wymienić!!! A co do dużego spalania to mogą być rozjechane mapy benzynowe. Też kiedyś z tym walczyłem, spalanie benzyny niemal 12 l/100:( wywalało ciągle wypadanie zapłonu albo bład sondy, a po przełączeniu na lpg chwilowe spalanie pokazywało kosmicznie liczby. Wymiana sondy w ASO , czyszczenie przepustnicy, wymiana świec na DENSO"K20TT" (świece do LPG to podobno drogi mit) i zero poprawy . Pojechałem na ustawienie LPG i tam powiedzieli mi że nie wiedzą czemu ale wtryskiwacze cały czas otwierają się na 100% z tąd te całe duże spalanie i że albo przepustnica uszkodzona albo coś z wtryskami. Więc wyczytałem o resecie map benzynowych i tu właśnie nie pomoże sama jazda na benzynie lecz trzeba też zresetować całe ECU po przez odpięcie na 30 minut akumulatora po czym odpalić auto i zostawić go na luzie aż do rozgrznia i włączenia wentylatora na chłodnicy. Po tym zabiegu nie włączając LPG!!!WAŻNE!!! robimy 100km na benie i potem na ustawienie LPG. Mi pomogło:)

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Kolego, a jaki jest powód takiego postępowania, raczej nie jest to normalne. Po co tak rozdzielać poszczególne zdania i wydłużać tylko wypowiedz, przez co staje się mało czytelna. Zalecam poprawę. damiar

Edytowane przez krisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kika dni temu zaczęły się problemy..

Ponieważ jest instalacja gazowa, więc na poczatek radziłbym sprawdzić, czy przypadkiem ina nie bruździ.

Sprawdzenie polegałoby na zakręceniu gazu na butli i pojeżdżeniu parę dni tylko na benzynie - jaka wtedy bedzie praca silnika. Wcześniej jeżeli jest taka możliwość skasowałbym wszystkie błędy, jeżeli są. Jak problemy znikną to ewidentnie bruździ gaz.

Wcześniej sprawdziłbym, też dlaczego świece były czarne pokrte nagarem, bo gaz raczej nie jest tego przyczyną. Bierze olej? Ile paliła benzyny przed zagazowaniem, bo jak dużo, to i gazu będzie dużo paliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!