Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena Megane coupe


Krzysiek27

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuje kupic swój pierwszy samochód. Wybór padł na Megane. Chciałbym bardzo coupe ale jeżeli znajdzie się hatchback w dobrym stanie to też wezmę, bo ważne jest dla mnie żeby nie dokładać super dużo do samochodu. Znalazłem takie 2 egzemplarze, co o nich sądzicie. Mój budżet to koło 6 tyś na samochód plus 2 na wstępie żeby coś od razu nim zrobić czyli łącznie maks 8 tyś.

http://otomoto.pl/renault-megane-cupe-C30478816.html

http://otomoto.pl/renault-megane-salon-polska-serwis-C30682266.html

PS. załozyłem sobie rocznie kwotę na naprawy przeglądy itp 3-3,5 tyś. Czy to realna kwota czy niestety samochód pochłonie więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyłem sobie rocznie kwotę na naprawy przeglądy itp 3-3,5 tyś. Czy to realna kwota czy niestety samochód pochłonie więcej?

Hmm... Wg mnie jeśli na samochód za ok. 6000 wydasz rocznie 3000-3500, to to jest chyba trochę za dużo. Wiadomo, że starszych aut nie remontuje się nowymi częściami (choć czasem trzeba i czasem warto), więc wg mnie nie powinno Ci tyle wyjść. A jeśli wyjdzie, to w mojej opinii temat jest nieopłacalny. Przykładowo: ja na swojego Megana wydałem przez rok własnie ok. 3500 zł (nie licząc AC/OC). Ale gdybym miał 14-latka, to pewnie bym nie wymieniał chłodnicy od klimy za ~1000 zł, nie uszczelniałbym za kolejne kilkaset, nie kupiłbym oryginalnych wycieraczek czy bagażnika itp. Nie pojechałbym pewnie także do serwisu Bosha. Może moje refleksje poparte garścią faktów coś Ci pomogą.

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie założonej kwoty 3-3,5 tyś. to zależy jaki egzemplarz trafisz :D Ja przez 1,5 roku (od takiego czasu prowadzę dokładny wykaz prac przy autku) na naprawy i części wydałem w granicach 2.000 (półoś (zamiennik bo za nowy oryginał w serwisie zaśpiewali mi prawie 2.200), amorki na tył, cewka, przewody wn, świece zapłonowe, układ wydechowy, czujnik abs, wymiany oleju i filtrów oraz jakieś drobnostki jak wymiana żarówek), a autko swoje lata ma (rocznik 1997). Plusem jest, że sporo części można dostać z odzysku.

O auto staram się dbać i robić wszystko na bieżąco (w miarę możliwości finansowych i czasowych), a nie czekać aż stanę gdzieś w trasie.

Edytowane przez kroliq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bardzo coupe ale jeżeli znajdzie się hatchback w dobrym stanie to też wezmę, bo ważne jest dla mnie żeby nie dokładać super dużo do samochodu.

Chyba na odwrót, szukasz htb, ale jak się trafi ładną coupe w dobrym stanie to wtedy kupuj :D

Coupety głównie sa używane przez młodych ludzi, więc mogą wymagać więcej troski po zakupie, trudno jest znaleźć egzemplarz w dobrym stanie.

To szare coupe z ogłoszenia m atylną wycieraczkę od scenica, poza tym, na zdjęciach nie wygląda źle. Sprzedający porzyznał, że wymaga dopieszczenia mechanicznego - nie wiadomo co ma na mysli.

HTB z drugiego linku prawdopodobnie jest zaatakowany przez rdzę na masce - stąd ten chrom na dolnej krawędzi maski (megany tak mają). Przód słabo spasowany, brak halogenów, a na manetce włącznik chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje bardzo za odpowiedzi:)Odnośnie coupe i htb to wiadomo bardziej mi się podoba coupe ale jak mam wkładać w niego nie wiadomo ile to wole kupić w lepszym stanie htb i dokładać mniej. Z Waszych informacji wynika, że mój budżet nie zostanie przekroczony z czego się cieszę. Zainteresuje się w takim razie tą szarą coupe. Poczytam jeszcze w dziale o serwisie, ale czy znacie jakąś dobrą stacje gdzie sprawdzą jak najdokładniej to auto przez zakupem (w Warszawie lub okolicach)?

 

Dodano: 05 lis 2013 - 21:22

Znalazłem jeszcze 3 sztuki. Moglibyście coś o nich napisać?

http://tablica.pl/oferta/renault-megane-renaul-megane-coupe-2002-CID5-ID45jVH.html#58cfa5b7e3

http://tablica.pl/oferta/renault-megane-coupe-1-6l-2001r-CID5-ID3nmob.html#265059919c

http://tablica.pl/oferta/renault-megane-coupe-1999-CID5-ID45dBW.html#58cfa5b7e3

Z góry dziękuje za pomoc :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna wygląda na dość zadbaną, opis też nie budzi żadnych zastrzeżeń, jak jesteś z okolic to obejrzyj :D numerek dwa odpada, kontrolka poduszek + maska od htb, za to do tej żółtej też nie mam zastrzeżeń (prócz koloru, który mi się nie podoba :)) i tą też bym obejrzał na Twoim miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w srebrnej megance kontrolki się świecą jakby kolo zrobił od razu zdjęcie po przekręceniu klucza, dlatego świecą się kontrolki od aku, oleju, poducha, serv i stop. To moja teoria i nie musi sugerować awarii.

Kamil94: po czym poznać, że maska od HTB ? Po grillu ? Jeśli tak to mam newsa :D grill jest wymienialny :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czemu grill był wymieniany, takie rzeczy rzadko kiedy odpadają same z siebie :) nie zrobił od razu po przekręceniu kluczyka, bo nie świeci się poziom oleju tylko przebieg, nie świeci się także kontrolka od ABS, a poduszka gaśnie chwilke po niej :D Wiesz, jak kolega Krzysiek27 ma czas to może oglądać każdą Megankę z ogłoszeń, ale jakby tak się chciało to życia może nie starczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wrzucałem już tę sztukę co prawda, ale były dużo gorsze zdjęcia. Co powiecie teraz, widzicie coś niepokojącego?

http://otomoto.pl/renault-megane-coupe-C31174438.html

Silnik jest chyba włączony? Obroty w okilicach 750, to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To autko kolegi z PIKURa, zadbane, doinwestowane. Ma mankamenty jak czytałeś, np. odłączone czujniki wiatru w kołach, lekkie wgniotki w zderzaku (dodaje nowy), ale ...

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chodź temat stary to dodam i swoja opinie. Od paru miesięcy jestem posiadaczem Megane Coupe I ph II z 2000 roku, czyli to o czym jest mowa. Kupiłem go za śmieszne pieniądze (2500zl), ale to przez to, że lakier wymaga renowacji, ale mechanicznie był w porządku. Prawda jest taka, że hatchback i coupe to dwie różne rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o część, przykładowo za mechanizm lewej szyby musiałem zapłacić 180 złoty, gdzie ten sam mechanizm do HB jest o wiele tańszy. Druga sprawa Megane to francuz a co za tym idzie wymiana samodzielna takich rzeczy jak filtr paliwa czy powietrza nie jest tak prosty jak np w VW. Zdaje mi się, że trafiłem po prostu na dobry egzemplarz za niezła cenę i z tego też powodu polecam Coupe, trzeba się przygotować na czasami większe koszty niż Hatchbacku, ale i tak jestem zadowolony. Coupe wygląda świetnie jak dla mnie (szczególnie podoba mi się wnętrze, gdzie np. w golfie tego samego rocznika jest strasznie kanciaste).

Megane ma jeden wielki plus... masz klucze trox i rozkręcisz bez problemu pół auta, szczególnie proste jest to jeśli chodzi o wnętrze (10-15 min roboty).

 

Jeśli chodzi o praktyczność to jak na coupe z tylu jest wiele miejsca, ale jeśli przewiduje się często jazdę w 4 osoby to lepiej wybrać hatchback.

Podsumowując Coupe jest dobry samochodem o ile jest w miarę dobrym stanie, czasami koszty są większe niż w HB ale za to ma się fajnie wyglądający samochód co jest w ważne w przypadku takich młodych ludzi jak ja :unsure: Straszono mnie kosztami i wgl, ale suma sumarum nie wyszło tak źle, można to zaakceptować.

Jeszcze jedno... Hatchback jest bardzo popularny co później przekłada się na dostęp i ceny części, z Coupe jest troszkę gorzej, ale nie dramatycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!