Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ustawienie świateł drogowych


marcinxc24

Rekomendowane odpowiedzi

Z fotek wynika, że nie masz prawa mieć zainstalowanych żarników w tych lampach a temu diagnoście powinno się zabrać uprawnienia. Pierwsza kontrola na drodze i dowód będziesz odbierać z wydziału komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mam prawa mieć zamontowanych żarników?

To są lampy pod zwykłe halogeny co?

 

Dodano: 27 paź 2013 - 17:51

W Niemczech nie zwraca się zbytnio na takie sprawy, a już nie mówię o jakiejś kontroli.

Nikt tu nikogo nie kontroluje bez sensu.

Ważne żeby auto miało ważne badanie techniczne, a moje auto nie przejdzie badania z tymi ksenonami, na szczęście badanie za rok.

A co do tych świateł drogowych to nie wiem, jeśli nawet je włącze to kolory się mieszają i jakaś lipa na drodze, niebieskie ksenony i żółte zwykłe drogowe i to świecą 5 metrów przed auto.

Trzeba chyba pojechać do innego warsztatu, dać pokrętło no 0 i niech jeszcze raz ustawiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mam prawa mieć zamontowanych żarników?

Bo;

1) musisz mieć odpowiednie lampy(homologowane pod ksenony), zwykłe za chwilę będą miały wypalone odbłyśniki,

2) musisz mieć spryskiwacze reflektorów,

3) musisz mieć automatyczne poziomowanie świateł.

4) jak są ksenony do świateł mijania, to i powinny być do drogowych, czyli w każdej lampie powinieneś mieć odpowiednie żarniki.

Masz to co powyżej?

Nie jest prawdą, że w Niemczech nie zwracają na to uwagi, a poza tym przyjedź do Polski takim autem i możesz mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po dość długiej przerwie, jak narazie nic nie działałem z tymi swiatlami. W poniedziałek pojadę jeszcze raz ustawić te światła ustawie pokryto ma 0 i zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Dodano: 02 lis 2013 - 18:33

Aa zrobiłem zdjęcia jak to w nocy święci, postaram się wrzucić zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!