Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ustawienie świateł drogowych


marcinxc24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Problem jest tego typu iż światła drogowe świecą mi za nisko w scenicu z 2001 roku.

Mam zamontowane xenony i świecą ok, ale światła drogowe świecą za nisko, jakieś 5 przed auto, a tak nie powinno być.

Od razu dodam, że byłem na ustawieniu świateł i diagnosta stwierdził, że są idealnie ustawione.

Moim skromnym zdaniem tak nie powinno być, pytanie jest tego typu czy można jakoś podnieść światła drogowe bez podnoszenia świateł mijania.

Pozycja na pokrętle jest na 3, jeśli zmienię na 0 światła mijania idą mega w górę ale za to drogowe świecą idealnie.

Proszę o pomoc;)

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że to jest nieco dziwne, chodzi mi o te xenony, normalnie światła mają takie dwa promienie skierowane w prawą stronę które oświetlają pobocze, a u mnie jest jakby jeden promień w prawo a drugi w lewno zawsze światło pada bardziej na prawą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz ksenony w tym roczniku to na miejscu tego diagnosty odebrałbym Ci dowód rejestracyjny - to po pierwsze.

Po drugie, ustawiając odpowiednio na normalnych żarówkach światła mijania, drogowe świeciłyby idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest ale kupiłem już z ksenonami, a diagnosta nie może odebrać mi dowodu gdyż w Niemczech się tego nie praktykuje;)

Nawet dał mi certyfikat, że auto posiada poprawne i sprawne oświetlenie.

A co do normalnych żarówek to nie jestem już przekonany to nie to samo co xenony, nie oślepiam innych kierowców więc jest ok.

A co do świateł drogowych to popatrze, może przy lampie jest jakaś śrubka do regulacji wysokości świateł drogowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do normalnych żarówek to nie jestem już przekonany to nie to samo co xenony, nie oślepiam innych kierowców więc jest ok.

każdy, kto ma chińskie zenony twierdzi, że nie oślepia innych. Jak widzę takiego delikwenta z przeciwka, to włączam drogowe i wtedy też twierdzę, że go nie oślepiam.

Scenic I phII nigdy fabrycznie nie miał montowanych xenonów, a lampa jest przystosowana do żarówek H7 (H-halogen), dlatego montując chińskie zenony musisz opuścić lampy na dół, żeby móc twierdzić, że "nie oślepiasz innych" (co jest oczywiście bzdurą).

Odbłyśnik od lamp mijania i drogowych to jest jedna całość i nie szukaj ukrytych śrubek, bo ich nie ma. Regulacja wysokości lamp w kabinie nie jest przygotowana pod zenony, tylko pod obciążenie tyłu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to chińskie podróbki czy nie...

Były już zamontowane, więc tak jeżdżę bo co mam zrobić, wstawić normalne żarówki skoro już coś tam było rzeźbione z tego co widziałem...

Pewne już nawet nie wpasuje normalnych w gniazda

 

Dodano: 26 paź 2013 - 11:01

Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli któraś z żarówek się przepali, muszę dokładnie takie same dokupić czy mogę załadować inne żarówki xenonowe pod te przetwornice czy jak to tam się nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, że lampy z anglika czy coś, auto zostało zakupione w salonie Niemieckim, a lampy są chyba jeszcze fabryczne, wczoraj na tej kontroli świateł na tym przyrządzie było widać że te promienienie światła lecą na prawą stronę, ale na drodze wygląda to inaczej. Mam taką tezę, że po prostu trzeba wywalić te ksenony i założyć normalne żarówki.

 

Dodano: 26 paź 2013 - 12:28

Zrobię wieczorem zdjęcie, i sami ocenicie co jest nie tak z tymi lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem dziś, jak mam rozpoznać? są jakieś strzałki to wszystko, a xenonów nie wywale bo i tak w gniazda nie będę już pasowały zwykłe żarówki.

Ustawie pokrętło na 0 i pojade do innego warsztatu na ustawienie, ale wątpię czy podniosą się światła drogowe, pewnie będzie tak jak teraz.

No kurde jak to możliwe że na tym przyrządzie pokazało mu że światła są idealnie ustawione skoro długie walą 5 metrów przed auto? no jak ?

 

Dodano: 26 paź 2013 - 22:35

A poza tym jak ktoś mógł [cenzura] lampy z anglika? są idioci ale nie aż tacy. Poza tym nawet jeśli byłby lampy wymieniane to nikt by nie zamawiał czy montował lamp z anglika skoro na ebay można kupić reflektor za 30 eu

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wtyczki do żarówek zdobędziesz wszędzie są standardowe, na szrotach to się pewnie w śmieciach walają. Potem wystarczy przylutować do odpowiednich kabelków i będzie grało.

Tak dla ciekawości, cyknij fotki, jak Ci to świeci, lamp i żarówek.

Ciekaw jestem jak to tam ktoś wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym jak ktoś mógł wje...ać lampy z anglika? są idioci ale nie aż tacy

A znasz powiedzenie: CCC czyli cena czyni cuda. Europejskie lampy kosztują 30 euro sam piszesz a za lampy z anglika zapłaci np. 10 euro. Jest różnica jest. Więc wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!