Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie na gazie


wieczorny997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam następujący problem, od czasu do czasu ( dość często ) przy dodawaniu gazu auto przerywa tak jak by go dusiło, dzieje się tak tylko na gazie, na benzynie bez zarzutów. Pojechałem do gaziarza powiedział że od jego strony wszystko git, a wina jest albo świec albo cewek. Filtr powietrza wymieniony, filtry gazu wymienione, maja zrobione jakieś 1500 km, jeśli chodzi o świece to mam włożone świece irydowe ( ponoć takie dedykowane są do megane II - tak mówił mechanik ) - maja przejechane jakieś 22 tyś, ale ich żywotność jest dłuższa niż zwykłych. Gaziarz powiedział żeby zmienić świece na zwykłe i zobaczyć co będzie się działo, jeśli nie pomoże to wymienić cewki. Dajcie znać co myślicie na temat mojego postu, ja nie znam się za bardzo i proszę o rade. Jakie włożyć świece?? oraz jakie cewki??, czy wymieniać wszystkie czy pojedynczo?? Silnik 1.6 16 V - gaz Stag 4. wtryskiwacze barakudy, reduktor shark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy gaziarz odda Ci pieniądze za nowe świece (60zł) i cewki (600zł), jeśli okaże się, że to nie to. Świece trzeba było założyć zwykłe NGK. Myślę, że przyczyna szarpania jest w regulacji instalacji LPG. Prawdopodobnie też auto kiedy przechodzi na LPG też szarpie i dusi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jak przechodzi jest ok, przy mocnym dociśnięciu gazu szarpie jak jadę delikatnie to ok nie ma problemu, dzisiaj wymienię świece już zamówiłem NGK i zobaczymy, jeśli nie to będę myślał nad cewkami. Tylko czy wymieniać wszystkie czy np kupić 1-2 i podmieniać ?? Gaziarz powiedział ze ustawienia są super, a na benzynie nic się nie dzieje bo benzyna jest mniej wymagająca od gazu i żebym zaczął od świec bo są tańsze. Dam znać czy coś się poprawiło po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział Ci trochę prawdy, jeśli problem jest po stronie świec auto na wolnych obrotach nierówno pracuje. Świece jedno elektrodowe, żadnych wynalazków typu "panie to idealne do LPG" Auto było strojone na korekty, afr-em, że twierdzi "ustawienia są super". Chyba że robił to DAMIAN Z BOLĘCINA koła krakowa. Zobacz jakie masz na początek cewki czy są to SAGEM-y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde powiem szczerze nie wiem jakie mam cewki, na pewno jedna jest beru bo w tamtym roku roku padła pokazało błąd na kompie i kupiłem ale chyba nie org. bo dałem za nią 80zł ( tzn mechanik kupił ). Dzisiaj wymienię świece kupiłem jakieś NGK za 14 zł/szt. wiec pewnie najzwyklejsze. Gaz był zakładany w Olkuszu a na czym to ustawiał to nie mam pojęcia szczerze mówiąc. na wolnych obrotach nie faluje, najgorzej jest miedzy 3-4 tyś/obr albo poniżej 2 tyś.

 

Dodano: 28 paź 2013 - 17:34

więc tak wymieniłem świece na NGK i na razie jest ok ale zrobiłem może 15 km pojeżdżę trochę i się okaże, jeśli chodzi o cewki to 2 mam beru, 1 no name i jedną ze srebrną opaską prawdopodobnie oryginał - był znaczek renault ( miała na końcu taki rdzawy nalot ) - zastanawiam się czy nie wymienić 2 na beru żeby mieć komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!