Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowa zawartość


klimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, nie działa "nowa zawartość", testowane na kompie z win xp+firefox, galaxy tab 3+wbudowana przeglądarka, galaxy tab 3+tapatalk.

Czy jest to wina ustawień mojego konta? Gdzie szukać rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że temat jest mi częściowo znany, funkcja nie jest dobrze przygotowana w obecnie używanej wersji skryptu, ale nie mogę powiedzieć, że nie działa całkowicie. Rozwiń temat, opisz dokładnie co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest inaczej co już wcześniej sygnalizowałem, na tej liście wiszą nawet już przeczytane nowe posty, są pomieszane z nieprzeczytanymi, by po pewnym czasie lista się wyczyściła i pojawił się komunikat "nie masz nowych wiadomości", choć na tej liście były jeszcze takie, których nie otwarłem w danej sesji.

Nie zamykam w tym czasie strony, wystarczy że przejdę do innej karty i tam chwilę jestem, przykładowo interia, allegro. Wracając do zakładki z listą nieprzeczytanych/ przeczytanych (nadal pomieszane) tematów i klikając w przycisk "pokaż nową zawartość" w celu odświeżenia i pobrania nowych napisanych w tym czasie, lista zazwyczaj (nie zawsze) zostaje wyczyszczona i pojawia się cytowany komunikat.

Pomimo że z poprzedniej listy nie wszystkie miałem otwarte......

Wiele postów w ten sposób znika i można do nich dotrzeć i je po czasie przeczytać gdy ktoś w danym temacie odpowie i pojawia się na liście znowu jako nowa wiadomość przy kolejnym odświeżeniu.

Działa to tak od kiedy jest forum na IPB i już niejako się do tego przyzwyczaiłem.

Czytam w pierwszej kolejności tematy w których brałem udział, albo które mnie interesują, te mniej ważne pozostawiam na koniec, gdyby nawet zniknęły to mała strata.

A tak przy okazji byłbym niezmiernie zadowolony gdyby na tej liście nie pojawiały się tematy typu "skojarzenia", albo by choć można je było blokować....

Po prostu brakuje mi w zestawie przycisków nad tematami takiego jednego będącego odwrotnością tego "obserwuj temat". Przydało by się to we wszystkich działach nie tylko w OFFtop. Przykładowo LPG wcale mnie nie interesuje i chętnie bym sobie taki dział/ temat odstawił w niebyt.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam w nieprzeczytane - pojawiają się może ze 4 posty. Czy przez przeglądarkę, czy przez tapatalk. Na głównej stronie forum widzę tematy/posty z ikonką "nieprzeczytane", których jest dużo więcej niż tych po kliknięciu w nową zawartość. Jak wczesniej pisałem - klikam w nowa zawartość i pojawia sie zaledwie kilka postów - a nie wszystkie nieprzeczytane.

Edytowane przez klimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo jak opisujesz. Po kliknięciu w "nową zawartość" wyświetlane są napisane/nieprzeczytane posty od momentu ostatniego wylogowania z forum. Jeśli jestem dłużej na forum, to ten czas się odpowiednio zmniejsza, ale też nie zawsze - nie wiem od czego to zależy. Nieraz w czasie jednej sesji potrafi wyświetlać wszystkie posty napisane od momentu zalogowania (nawet, gdy jestem na forum cały dzień), a potem nagle lista się czyści i wyświetla się komunikat, że brak nowej zawartości.

Ja już się do tego przyzwyczaiłem, a radze sobie z tym tak, że zaraz po zalogowaniu wyświetlam nową zawartość i poszczególne tematy otwieram w nowych kartach przeglądarki. Wcześniej, gdy nie było obowiązku czytać wszystkich postów, otwierałem tylko te interesujące, ale również czyniłem to po zalogowaniu, ponieważ potem mogły się już nie wyświetlić.

Podsumowując, słuszna uwaga, że funkcja ta nie działa jak należy, ale nie jest aż tak tragicznie. Trzeba tylko pilnować, żeby przed wylogowaniem otworzyć interesujące nas tematy z nową zawartością. Mnie się parę razy zdarzyło, że nagle "uciekła" mi nowa zawartość. Wtedy pojedyncze, interesujące nas tematy, w których się brało udział zawsze można odszukać "na piechotę".

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem. Wchodzimy w ustawienia konta, nastepnie-> Wyszukiwanie -> Metoda wyświetlania nowej zawartości -> Cała nowa zawartość, której nie czytałem - zmieniamy na to z listy rozwijanej.

thumb_hosting_zdjec_1384253299__beztytulu.jpg

Edytowane przez klimi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak zrobiłem. Po zmianie tej opcji na "Cała nowa zawartość, której nie czytałem" wyświetlane są wszystkie posty z przed 3 miesięcy (aktualnie od 13 sierpnia), nawet te już odczytane. Jak na razie nieprzeczytane posty nie znikają nagle, cały czas są widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przełączenie zadziałało pozytywnie. Mam tylko świeże nieprzeczytane. Zero otwieranych, no chyba że post był edytowany tak jak przykładowo wczoraj ktoś wstawił czerwoną uwagę do posta, który wcześniej czytałem. Pojawił się na tej liście ale z jaśniejszą ikonką.

damiar użyj magicznego przycisku- oznacz wszystkie jako przeczytane jak będziesz sesje kończył.

Ponowna powinna pokazać tylko te najnowsze. Ja obecnie nawet nie muszę tego stosować...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, teraz jest porządek.

Zrobiłem jak sugerowałeś, nawet nie wymagało to ponownego logowania. Lista od razu się wyczyściła, teraz pojawiają się tylko te aktualne nieodczytane. Po odświeżeniu strony tych przeczytanych już nie wyświetla. O to chodziło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić z ustawień opcję wyboru i pozostawić globalnie ustawioną tylko jedną- "Cała nowa zawartość, której nie czytałem" . Nawet tutoriala nie potrzeba.

Przypomniec tylko wszystkim o istnieniu "magicznego przycisku"

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!