Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę sobie poradzić z licznikiem od Renault Meagane II 1.9 DCI 2003r. Licznik po prostu przestał działać. Po podłączeniu zasilania na stole -zero odzewu. Sprawdziłem przejścia, stabilizator napięcia, brak obecności zimnych lutów. Gdzieś w necie znalazłem wsad od licznika Megane 2004r., wrzuciłem go na pamięć i licznik zaczął żyć. Na stole po podłączeniu zasilania wskazówki zaczynają się ustawiać.

Po podłączeniu do auta, licznik zadziałał (obroty, paliwo, kontrolki, wyświetlacz, temp. itd. wszystko wydawało się ok.). Po ponownym uruchomieniu auta licznik przestał reagować. Podświetla się jedynie wyświetlacz. Wymieniłem pamięć na nową, zaprogramowałem tym samym wsadem, auto zostało odpalone 3 razy i historia się powtórzyła.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy licznik należy jakoś dodatkowo wczytać licznik w tym samochodzie? Oczywiście dla samochodu jest jakby nowy licznik z innym VIN'em itd. Dlatego zastanawiam się czy nie trzeba zrobić jakiegoś dodatkowego wczytania.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mam wsad oryginalny, który sczytałem oraz ten pobrany, oczywiście mogę udostępnić w razie potrzeby.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze taką rzecz ,w czasie jak licznik nie działa odepnij i podepnij z powrotem wtyczkę od licznika.Jeżeli po ponownym podłączeniu licznik ożyje to problemem może być z linią can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już tak i niestety tak jak wskazówki stanęły w miejscu tj. obroty, paliwo etc. tak dalej stały. Co ciekawe jak podłączyłem na stole zasilanie, to na początku też się podświetlał wyświetlacz a wskazówki się ustawiły na zero. Po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu zasilania podświetlenie zgasło i licznik zachowywał się tak jak po wgraniu nowego wsadu. Jedyne o czym teraz pomyślałem to, że w aucie gdy podłączałem i odłączałem wtyczkę to nie czekałem na uśpienie sieci. Może to ma jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest dwuwarstwowa tak więc nie jest bardzo skomplikowana. Sprawdziłem lupą i miernikiem układ zasilania aż do uC, tor sieci CAN od wejścia poprzez driver aż do uC. Reszte elementów bardziej powierzchownie tylko lupą i pęsetą. Luty wyglądają dobrze, żaden z elementów się nie odrywa.

 

Jest ktoś może w posiadaniu wsadu do tego licznika na pamięć 93c56?

 

Dodano: 12 lis 2013 - 23:44

Udało się ożywić licznik całkowicie :) Faktycznie problem polegał na niewłaściwym wsadzie.

Edytowane przez Ciacho00oo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!