Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenik Grand 2,0 Dci w automacie


shagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czas powoli zacząć rozglądać się za czymś większym - megane chyba robi się zbyt ciasna. I tu prośba do forumowiczów o opinię - planuję zakup Scenika 2.0 dci z automatem. Proszę szczególnie o jakieś opinie na temat skrzyń automatycznych stosowanych przez Renault. Co to za skrzynia? czy jest to produkt Renaulta czy może Renault kożystał ze skrzyń np. ZF-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam!

W związku z tym iż niebawem powiększy mi się rodzina planujemy z żoną zakup Scenika Granda (po lifcie).W grę wchodzi tylko skrzynia automatyczna. Ponieważ nie znam nikogo kto jeździł bądź jeździ jakimkolwiek modelem renault w automacie mam kilka pytań:

- jaki silnik będzie najodpowiedniejszy do granda? Myślałem osobiście o 2,0 16V benzyna(następnie założenie instalacji LPG).

- ile biegów mają automaty w renault? Czy było to uzależnione od rodzaju silnika?

- czy były wersje 2,0 T z automatem?

Proszę o poradę. Pozdrawiam

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Granda silniki powyżej 130 KM (jeżeli chodzi o poliftowe). 2.0 T w Scenikach IIphII było zdaje się tylko z manualem.

 

Automaty: 6 biegów w 2.0 dci, w pozostałych 4 biegi.

 

Znajomy przez kilka lat użytkował Lagunę IIphII 2.0T z automatem (miał od nowości), po 3 latach puścił gdzieś do rodziny i jeździło toto dalej, doniesień o awariach brak.

 

Ten sam znajomy proponował mi 4 lata temu samochód swojego ojca-Granda 2.0dci z automatem z 2007 r. od nowości w jego rękach. Z tego co wiem nadal go ma (nie kupiłem bo z ceną mocno poszybował), bez żadnych problemów i chwalił sobie. Senior znajomego od wielu lat ujeżdżał automaty, poprzedni jego samochód to Toyota Camry 2.2 z automatem którą miał jakieś 10 lat (lub może i dłużej), z własnej woli przesiadł się na Renault i bardzo sobie chwalił.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o 2.0T, ale żona i ja chcemy automat (lenistwo - jak się raz spróbuje automatu to ciężko się później przestawić). Z Dieslem mam taki problem, że boję się że może mieć naprane kilometrów a nie chcę auta które będzie wyeksploatowane. Dlatego chyba wezmę 2,0 benzynkę. Trochę mnie zastanawia jak sobie poradzi 4 stopniowy automat, ale mam nadzieję że da sobie radę.Ile takie coś może mieć do setki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z oficjalnej broszury Renault z 2007 r:

2.0 16V automat: 11,5 s (Scenic 5 miejsc krótki), 12,1 s (Grand Scenic 5, 7 miejsc);

2.0 dCi automat: 9,7 s (Scenic 5 miejsc krótki), 10,0 s (Grand Scenic 5 miejsc), 10,1 s (Grand Scenic 7 miejsc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda montaż butli na gaz w sceniku Grand? Wiem że z tyłu sa w wersji 7 osobowej dodatkowe fotele chowane w podłodze bagażnika. Gdzie wtedy montuje się butlę? Gdzie Scenik ma koło zapasowe? Nie chciałbym aby to kolidowało z funkcjonalnością samochodu?

Ma ktoś Granda na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na forum Grandy na gaz, mają je Andrzej27r i jsordyl, u tego drugiego w opisie samochodu są nawet zdjęcia zainstalowanej butli. Miejsce na koło zapasowe w Grandzie jest pod podłogą z dostępem od zewnątrz, przy czym nie każdy Grand je miał w wyposażeniu. Którymś wątku o zakupie Granda zamieszczałem nawet zdjęcia jak w moim jest umieszczone koło (dojazdówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty na allegro zauważyłem że Sceniki ogolnie nie mają na dachu relingów. Czasami trafiają się egzemplarze które mają na dachu w poprzek auta takie jakby uchwyty (płaskie belki) Do czego one służą? warto to mieć ? Czy jest to potrzebne do zamocowania boxa dachowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Scenic II nie miał oryginalnych relingów, niektórzy adaptować z innych modeli. To co widzisz w ogłoszeniach to oryginalne belki bazowe zainstalowane w dedykowanych miejscach do transportu. Kiedy potrzebujesz założyć box lub przewieźć cokolwiek na dachu odkręcasz je i lockheed w innych miejscach nad przednimi i tylnymi drzwiami. Punkty mocowania są pod klapkami w listwie dachowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam!

Ponieważ od dluższego czasu rozglądam się za Grandem a w sieci pojawiło się coś takiego:Mój odnośnik, proszę o opinię.

Spełnia wszystkie kryteria jakie sobie założyłem szukając Scenika czyli:

- Grand

- 7 osób

- automat

- benzyna 2,0

Początkowo myślałem co prawda o dieslu ale chyba benzyna będzie mniej wyjeżdżona.

Jeszcze raz proszę bardziej doświadczonych forumowiczów w temacie scenika o opinię. Mam tam jakieś 400 km i nie chcę zmarnować czasu i pieniędzy na "wycieczkę"

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!