Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenik Grand 2,0 Dci w automacie


shagger

Rekomendowane odpowiedzi

Srebrne listwy na drzwiach to coś nietypowego, na tym się jednak nie jeździ więc ma nikłe znaczenie.

Bardziej podpada mi ten lakier i lepsze jak w fabrycznych katalogach wnętrze, wygląda jakby to była kolejna upiększająca robota "czarodzieja z Płocka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się jak psu... :-) ale do rzeczy:

-ESP nie ma;

-nie było dwustrefowego klimatronika;

-zakup na Niemca, nadal normalne niemieckie tablice, w razie co będziesz szukał Klausa...

-dokładane chromopodobne listwy łazienkowe w atrapę i na klapie bagażnika;

-moje podejrzenia do koloru listew drzwiowych: albo były zarysowane albo w innym kolorze i polakierowane dla niepoznaki, dla mnie pawiogenne, ale każdemu według potrzeb, ja w swoim poszalałem z czarnym matem;

-"wisi" tylną wycieraczka, możliwe że wyrobiona, może uda się zdjąć w całości i naprawić, może tylko wymiana na nową, w ASO ok. 140 zł.

-sprawdzić czy jest roleta bagażnika.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z listwami na drzwiach? są z innego auta? (srebrne a powinny być czarne???)

Rozumiem że tylna wycieraczka szyby się wyrabia i lubi opadać? Czy ta wycieraczka ma jakąś fabryczną wadę czy poprostu ten typ tak ma?

W kwestii tablic niemieckich to powinny być tablice wywozowe???

Edytowane przez shagger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy na drzwiach powinny być w takim kolorze jak listwy na zderzakach (w tym przypadku szare). Zależnie od rocznika i wersji były różne układy kolorystyczne. Możliwe ze listwy były porzadnie posysowane, lub zszedł z nich lakier, to się zdarza i nie wygląda najlepiej a ktoś poszedł na skróty. Jeżeli już brał się za lakierowanie listew to moim zdaniem warto było polakierować wszystkie. Równie dobrze listwy moga pochodzić z innego pojazdu, a dlaczego? Różne możliwości. Chodzi o to że tak jak wygląda wzbudza czujność.

 

Tylna wycieraczka się wyrabia na zawiasie. Zaczyna mieć luzy i w pozycji spoczynkowej zaczyna wisieć, dodatkowo oslabia się docisk do szyby i kiepsko wyciera. Kiedy zdejmowałem swoją tylna zespawał mi się z ośką silnika aluminiowy pierścień zatopiony w plastiku, plastik ustapił i został sam na ośce, musiałem go rozciąć. Po tylu latach ile ten samochód ma może już wymagać naprawy lub wymiany. W moim samochodzie wymieniałem w tym roku na wiosnę, w żony (praktycznie ten sam wiek-jeden 2007, drugi 2006 r.) samochodzie jeszcze jest sztywna, ale jak porównam z nową jaką mam w swoim samochodzie to widzę dużą różnicę.

 

ak kupujesz samochód na niemieckich tablicach to moim zdaniem powinny być eksportowe, może Optima się wypowie, ma większą wiedzę, ewentualnie poszukaj na forum, ten temat był już wielokrotnie poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tymi uwagami dotyczącymi listw, wycieraczki tylnej szyby itp. czy auto jest godne uwagi? Warto tam jechać i się fatygować taki kawał drogi? Jak z ceną? czy nie jest jakoś podejrzanie niska/wysoka? Na co jeszcze zwracać uwagę podczas ewentualnych oględzin Scenika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja bogata, wygląda ładnie ze wspomnianymi "ale". Czy opłaca się tam jechać to musisz sam zdecydować, przekalkulować co i jak. Kiedy kupowałem swojego poszukiwałem maksymalnie do 100 km. od Warszawy żeby nie pakować kasy w przejazdy. Swój samochód znalazłem niemal po sąsiedzku-12 km. od pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Granda 1,6 16V z gazem. Zbiornik toroidalny 44 litrowy podwieszony w miejscu koła zapasowego. Jak na nasze warunki silnik 1,6 całkowicie mi wystarcza. Wprawdzie nie jest demonem szybkości, ale za to oszczędny. Przy spokojnej jeździe na trasie schodzę poniżej 10 LPG/100 km. Na autostradzie (Niemcy) przy stałej 140-150 zamykam się w 13 LPG/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukiwania Granda 2,0 (sam już nie wiem czy dci czy benzyna) w automacie trwają. Ostatnio zacząłem się znów rozglądać więcej za dci-przemawia 6-cio stopniowy automat. Zastanawia mnie też czy Scenic II (krótki) występował z 2,0 dci z automatem. W ogłoszeniach widzę same 1,9 dci albo 1,5 dci.

Dobra - już wiem że był. Właśnie niedawno pojawiło się ogłoszenie - szkoda że tak daleko odemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!