Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zużyta poduszka silnika megane 1.9 dci


mattus89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej megance przy niskiej temperaturze powietrza, gdy silnik jest zimny, przy ruszaniu wpada w wibracje które przenoszą się na całą karoserie. Po kilku km, nagrzaniu silnika objaw ustaje. W moim odczuciu to wina zużywającej się, bądź zużytej poduszki. Wymianiał ktoś z Was poduszkę silnika od strony rozrządu w megane III. Jeśli tak to moglibyście napisać jakiej firmy polecacie i jakiego rzędu są to kwoty za naprawe? Jak u Was wyglądały objawy zużytej poduszki? Może moja diagnoza co do poduszki jest błędna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem poduche przy 90tyś bo wydawało mi sie że może wibracje od niej pochodzą na używke z prawie nowego auta; efekt bez zmian, 1.9 dci drży na wolnych obrotach jak klimatyzacja nie działa i jest 800obr/min i to jest normlane , oczywiście gdybać można co jest u ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem z silnikiem 1,9dCi, auto z 2009r., przebieg trochę ponad 80 000km. Silnikiem trzęsie podczas postoju, szczególnie przy wyłączonym nawiewie oraz teraz przy temperaturach poniżej -10st.C. Problem nasila się przy redukowaniu biegów lub odpuszczaniu gazu kiedy obroty spadają do 1000 - wtedy silnikiem dość mocno "telepie", przy 800-900 jest to mniej dokuczliwe. Z tego co czytałem w Megane II były problemy z poduszkami sinika przy 1,9dCi, jak to jest przy Megane III? Zastanawiam się również czy to aby nie dwumasa? Miał ktoś podobny przypadek? Z góry dzięki za podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wibracje/trzęsienie to u mnie też są one odczuwalne w kabinie przy minusowej temperaturze, w podobnym przedziale obrotów. Gdy jest ciepło wibracja nie jest tak odczuwalna. Podczas wizyty w autoryzowanym salonie zapytałem o to i otrzymałem odpowiedź,że w niskich temp. taka wibracja to normalna rzecz bo wszystko jest sztywne inaczej tłumi drgania tak więc ja się tym staram nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!