Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żółte halogeny co myślicie?


cz3ski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie miałem okazji jechać samochodem w czasie mgły z żółtymi halogenami. Ale według mnie nie daje to znacznej różnicy w czasie świecenia. No oczywiście taki żółtawy rozbłysk będzie a parametry widoczności myślę, że takie same. Przed chwilą przeczytałem na forum prawnym, że światła mijania i drogowe są już niedozwolone.

 

 

http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/336539-zolte-swiatla-mijania-drogowe.html

Edytowane przez Megan92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ładnie się to komponuje z autem

:) :) :) :) :) :) :) :) <dobani> <dobani>

To ma pomagać i nie przeszkadzać innym, a nie się komponować, no chyba że auto tylko na prezentacje szykujesz, a nie do poruszania się po drogach. Szczególnie światła zewnętrzne nie są tylko dla właścieciela auta, głównie są widziane przez innych użytkowników drogi i dlatego powinny byc zgodne z przepisami, by nadjeżdżającego autą z choinka nie pomylić.

Wszelkie pomysły, samowolki i kaprysy powinny być tępione zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Chcesz mieć samoróbę, to miej ale na drodze się nie pokazuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny możesz mieć nawet różowe (potwierdzone info ze stacji diagnostycznej), sam mam oklejone, widać o wiele lepiej we mgle, co do oślepiania innych, jeżeli używasz ich jak należy (włączasz jak na prawde jest mgła), a nie, żeby poszpanować, to na pewno nikt nie zwróci Ci uwagi, pozdrawiam gojgiena :), który hejutje wszystkie wymysły typu xenon itp. (akurat też tego jestem wielkim przeciwnikiem, jak i ludzi, którzy nie potrafią ustawić świateł we własnym samochodzie), ale akurat do tego nie ma podstaw, żeby się przyczepić.

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia naklejana na normalnych przeciwmgielnych jest wystarczającą podstawą, by właściciela odesłać w dalszą drogę taksówką lub busem, a auto z powodu braku dowodu rejestracyjnego lawetą na płatny parking strzeżony.

Masz wątpliwości to podpytaj tych co wiedzą, a nie tych którym się wydaje...

Tu skrót tego co w przepisach, http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_przeciwmg%C5%82owe o różowych ani pół słowa wiec gratuluję że jeszcze to auto po drogach się porusza. Podaj adres, nie będzie hejtowania ale konkretna ustawka, by Cię wyeliminować z ruchu po drogach publicznych.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminuj sobie kogo chcesz, ale mnie nie ruszaj, co do halogenów, znam sporo osób, które mają je żółte już długi czas, bez problemu przechodzą przeglądy, dowody mają i jeżdżą bezproblemowo, co do barwy, świecą lepiej niż zwykłe a jeżeli Ci na prawdę przeszkadzają żółte halogeny (których i tak na co dzień się nie używa), to po prostu nie patrz. Pozdrawiam.

Ps. jesteś policjantem, że taki zawzięty i wszystko na "nie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brudijr, że masz żółte halogeny w megance II to już w tej chwilki auto straciło homologację dopuszczające je do ruchu, bo było homologowane w innej konfiguracji. Światła barwy żółtej były modne w PRL-u. Nawet były wypuszczane przez fabrykę halogeny ze szkłami barwy żółtej i nawet były żarówki R2 40/45W także barwy żółtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnicy sami się znaleźli... Dajcie już spokój, podoba się to montuj... Ja nie oślepiam, bo zmieniam tylko barwe a nie kąt i rozproszenie światła, więc sobie odpuście, z resztą kto normalny jeździ z halogenami w normalnych warunkach, co do podstaw prawnych, mam już długi czas, przeglądy bez problemu, policja ani razu mi za to nie zatrzymała dowodu (chociaż kontrole były), także odpuście sobie te wywody prawne. Fakt, że jak koleś zamontuje sobie xenony, które dają po oczach aż miło to nie jest zbyt przyjemne, ale jemu fajnie wygląda, za to powinni zatrzymywać dowody i jestem jak najbardziej za, ale nie za oświetlenie, którego używasz 3 razy w roku i dajcie już sobie spokój...

Ps. gojgien nie strasz przez internet jakimiś ustawkami, prosze Cie...

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie za oświetlenie, którego używasz 3 razy w roku i dajcie już sobie spokój...

Kolego świtała przeciwmgielne przednie to w listopadzie używałem już ponad 8 razu. Bo w mojej okolicy teraz są takie piękne mgły. Okleiłeś to twoja sprawa. Ale nie zdziw się jak dojdzie kiedyś do kolizji. Ubezpieczyciel na bank się do tego doczepi aby nie wypłacać tobie należnego odszkodowania.

PS. Jeżeli oświetlenie jest fabrycznie zrobione to nie ma sprawy i mogą być żółte światła przeciwmgielne. Inaczej to zrobione (czytaj oklejanie folią) dla mnie jest to druciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia naklejana na normalnych przeciwmgielnych jest wystarczającą podstawą, by właściciela odesłać w dalszą drogę taksówką lub busem, a auto z powodu braku dowodu rejestracyjnego lawetą na płatny parking strzeżony.

Gratuluję pomysłowości bo jeżeli ci się wydaje, że tak łatwo jest wrzucić w tym wypadku auto na lawetę to brawo. Pomijając fakt, że brak DR nie jest w żadnym wypadku podstawą do tego aby sholeoować samochód, jeżeli mówimy już o zatrzymywaniu DR za pokwitowaniem za owe żółte halogeny. Sholowałbyś na tej podstawie samochód to uwierz mi, że za parking i lawetę byś sam zapłacił.

Edytowane przez marcin87GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia naklejona na reflektory jest podstawą do zatrzymania DR a to czy auto trafi na lawetę czy nie to już zależy od innych okoliczności.Jeśli policjant wystawiłby pokwitowanie za zatrzymany dokument bez określnia terminu wazności czyli auto nie może dalej jechać na własnych kołach a nie ma możliwości zabezpiecznia pojazdu (zaparkowanie go w sposób bezpieczny np:autostrada,miejsce odosobnione-ryzyko kradzieży) to wtedy jest podstawa do holowania auta na koszt właściciela rzecz jasna.

Edytowane przez Paawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!