Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszukuję Meganki - prosba o opinie i pomoc


kataryniarz

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym brał :?: pełen wypas, 3litry, ropniak i automat :?: czego chcieć więcej

 

 

Może mi sie tylko wydaje ale zamieszczona w tytule topiku [Megane II phI] a Vel satis to dwa różne auta. Proponuje tą dyskusję zamieścić w nowym temacie a nie robić OT - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego tygodnia miałem do obejrzenia 3szt. i to całkiem blisko mnie. Dwie odpadły jak się okazało tel., że nie mają książek serwisowych - żenada (od pierwszego właściciela 4-latki). Pojechałem ostatnią obejrzeć w Łodzi - 2005, 1.5DCI, Grandtour, 100k przebiegu, I właściciel - no myśle wreszcie! Zakupiona i serwisowana w Jaszpolu - niestety jako jedyni przez tel. nie chcieli udzielić żadnych informacji o naprawach :(

Do tej pory w każdym Reno miałem wszelkie informacje i było wiadomo chociaż czy jechać.

 

Na miejscu prawie OK - wnętrze zaniedbane, ale mówię sobie co tam doczyści się - szczególnie plastikowe boki drzwi w kolorze beżowym. W książce serwisowej przy 88k wymiana paska i za chwilę druga pieczątka przy 98k - myślę pomyłka czy co? Dogadaliśmy się już co do ceny więc została wizyta w Jaszpolu... i tu zonk, jak już zabrali auto na serwis wreszcie pan pokazał mi historię napraw - w styczniu "kolizja silnika" po zerwaniu paska rozrządu, wymiana tłoków, zaworów i tak dalej dłuuuga lista... rezygnuję z dalszego sprawdzania oszczędzając 280zł ehh...

 

Pan przekonywał, że to jeszcze lepiej bo nowe części są, ale jakoś nie miałem przekonania słysząc jak ten silnik pracuje - na dodatek właściciel pozbył sie go za raz po naprawie zostawiając w komisie za małe pieniądze. Druga sprawa - na przednie fotele przenosiły się drgania z silnika do tego stopnia, że drżał człowiekowi brzuch. To chyba nie jest normalne? Facet w serwisie powiedział, że może poduszka lub bardziej koło zamachowe, a wtedy koszta uuu...

 

Szukam dalej, ale już bardzo żałuję że nie kupiłem w grudniu tej czarnej Megi z forum.

Ehh gdybym wiedział, że tak będzie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co zrobic, auta są eksploatowane a zwłaszcza diesle.Sam szukałem i myslałem o takim i teraz mysle ze dobrze zrobiłem(są wyjątki ale jest ich mało).Jak kupic diesla to nowego albo wspomnianego wcześniej wyjątka.:)Silniczek musi chodzić, palic przy kazdej wizycie-nie ma sie co spieszyc tylko chodzic i oglądać-słuchać!!A jazdy próbne to robic nie tylko prosta i ogień ale miasto-hamowanie, ruszanie no i stacja oczywiscie obsługi jako stały punkt przejazdzki.To naprawde jest kwestia kilku piffek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osobiście posiadam Megane II ph I z silnikiem 1.9 Dci ( 120KM) i jestem bardzo zadowolony widzę, że skłaniasz się ku jednostce 1.5 Dci osobiście miałem okazje jechać takową wersją i jeżeli mam być szczery ( Nie chcę tu nikogo orbażać ) To musisz się zastanowić czy chcesz auto dynamiczne czy ekonomiczne ? Silnik 1.5 Dci napewno jest autem bardzo ekonomicznym lecz jeżeli chodzi o przyspieszenie czy nawet wyprzedzanie to trzeba się troszke na redukować :( Pozatym kultura pracy takiego silnika jest zupełnie inna niż w przypadku jednostki 1.9 Dci. Jeżeli chodzi o ten silnik to spalanie w mięscie jest w granicach 8l /100km czyli uważam nie najgorzej patrząc na osiągi.

 

Nie dawno sam kupowałem auto więc jeżeli szukasz pomocy to chętnie pomoge... Okolice Katowic jeżeli byś coś znalazł moge podjechać i zobaczyć a następnie przekazać informacji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rabcio

Dzięki za propozycję :) - będę pamiętał.

1.5 właśnie za ekonomikę, przesiadam się z Tico więc dynamika i tak będzie robić różnicę, a od 1.9 odstrasza mnie turbina :-? - 8l dla mnie za dużo - musi palić tyle co Tico :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Właśnie jestem na etapie sprzedaży mojej Laguny 95r. i szykuję się do zakupu Meganki kombi 1,9 tdi z 2003/2004. Szukam u nas, ale nic nie mogę znaleźć, więc zacząłem szukać na mobile.de

Zwracam sie do was z prośbą o poradę, na co zwracać uwagę przy kupnie meganki??

Pozdrowienia dla wszystkich:-) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!