Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II


los_anwilos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o opinie co do poniższego ogłoszenia. Auto wygląda na wiarygodne, polski salon, przebieg jak na wiek auta nie budzi większych zastrzeżeń. Silnik dokładnie jaki chciałem.

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-pb-dobrze-wyposazony-C31397304.html

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super....

-urwane zaczepy roletek w tylnych drzwiach;

-ASR+ESP brak;

-mam nadzieję że ma jakieś dokumenty i wtedy wyjdzie z którego salonu w Warszawie, kilka ich było i jest;

-gość używa e-fajki, miejmy nadzieję że nie przepalony analogowymi;

-cena, aż mi się dziwnie robi jak patrzę na cenę za SII podobną jak wziąłem za Swojego SI 3 lata temu (starszego i gorzej wyposażonego);

-za to może prawdziwy przebieg....

-tablice rejestracyjne jeszcze z flagą czyli przed 2005 r. aczkolwiek nigdzie nie stoi że pierwszy właściciel a forma zdjęć sugeruje jak dla mnie handlarza.

Jak masz blisko i trochę czasu na zbyciu to podjedź zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne handlarz odkupił auto od polskiego właściciela. Jak wpiszesz numer telefonu w google to wyskoczy jeszcze kilka ogłoszeń tego gościa.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam,

Bardzo proszę o spostrzeżenia co do auta. Bardzo mi się podoba, ale na razie podchodzę zbyt emocjonalnie.

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-okazja-skora-szyberdach-C31461763.html

 

co zauważyłem:

- przebieg! 31 tysięcy w tym roczniku. Nierealne, mam nadzieję, że to błąd. Przy zdjęciu wnętrza nie widać jak jest dokładnie.

- rejestracja. Wg. mojego małego dochodzenia, te tablice (POS CYFRA/LITERA/LITERA/CYFRA) były wydawane ok 2009 roku, auto użytkowane w Polsce od 6 lat, czyli 4-5 lat temu.

- fotel kierowcy (nie mam odniesienia co do wysiedzenia skóry), wygląda mi na niezniszczony.

- nowe wycieraczki w środku auta, jakby kupione pod sprzedaż (czyżby napis SCENIC oznaczał, że firmowe/ASO/seryjne?)

- handlarz... nie wiem czy dobrze, czy źle? Nie widzę ani słowa odnośnie faktury.

- skrzynia. 6 czy 5 biegowa?

- nie widzę oznak "dzwona", po 6 latach na polskich drogach napewno by coś wyszło.

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki nie są z ASO ,bo oryginalne mają wycięcia na schowki,za tanio jak na ten przebieg ,mimo manualnej klimy wygląda ładnie,aż za ładnie ,silniki 2.0 mają 6-biegową skrzynię,i jak na ten przebieg ,nie widać rozmieszczenia układu biegów na gałce

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zobaczyć na "żywo".

Licznik niekoniecznie był kręcony. Dywaniki faktycznie nie są oryginalne, gałka zmiany biegów może mieć chromowaną nakładkę (w moim scenicu tak jest), i nie widać ile jest biegów robiąc zdjęcie pod światło. Ze zdjęć samochód nie wygląda źle. Skóra, zapomnij, po roku 2000 w żadnym Renault nie stosowano skóry naturalnej (informacja od dealera). Szyberdach ma swoje dobre i złe strony, miałem w Espace, i wiem z doświadczenia. Fajna sprawa , ale dokuczliwa. Czujniki parkowania tylko z tyłu, więc to nie jest pełny parktronic.

"Kobieta od sześciu lat właścicielem w Polsce" bla..bla..bla.. Z tym przebiegiem chyba też jest coś nie tak.

Do momentu ostatniej wizyty w serwisie można sprawdzić całą historię samochodu, trzeba tylko podać numer VIN.

Przed zakupem mojego Scenica wziąłem samochód do dilera i na miejscu sprawdziłem całą historię serwisową. Kosztowało mnie to 250zł ale się opłacało.

Mając nr VIN rejestrujesz się na stronie https://www.renault.pl/my-renault/rejestracja/login.jsp;jsessionid=0F6D9EF98DD0D4DB84CC2A516A2E0EBB, zakładasz konto, i na podstawie tego numeru możesz sprawdzić swój samochód. Oczywiście nie w taki sposób jak osobiście w salonie.

 

Kupiłem kiedyś, lata temu, sześcioletnią Xsarę Picasso z przebiegiem 6900km, i licznik nie był kręcony, co potwierdziłem u dilera, gdzie samochód był kupiony i serwisowany :)

 

Tak jak nadmieniłem na początku, fizyczne oględziny, najlepiej z fachowcem i sprawdzenie historii serwisowej.

Powodzenia w zakupach :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, prośba o spojrzenie na to ogłoszenie.

http://allegro.pl/zadbany-scenic-1-6-16v-klima-alu-super-stan-zobacz-i3940632834.html

Z mojego miasta, więc na żywo obejrzę. Jakieś spostrzeżenia?

 

P.S. danielek110, jeśli do tego czasu nie kupię to możemy porozmawiać o sprzedaży.

 

Dodano: 18 lut 2014 - 01:11

Moi drodzy, dziękuję za pomoc w wirtualnych oględzinach :notacrook: Po przejechaniu setek km ostatecznie kupiłem upragnionego Scenica II 500 METRÓW(!) od miejsca zamieszkania (nie z powyższego ogłoszenia). Forum bardzo pomogło, nauczyło na co zwracać uwagę, co może być podejrzane.

 

Info dla poszukujących: z daleka od Gniezna! Zagłębie szpachli, auta występują w kilku odcieniach. Myślałem, że opinie o podrabianych książkach serwisowych to sporadyczne przypadki, ale takiej "ściemy" jak tam to chyba nigdzie nie widziałem. Przykład: auto z 2003 roku, książka serwisowa z 2005 z innym nr VIN, a sprzedawca udaje głupa, niechętni do sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej. Plus kłamie, że na tablicach typu "wyklejanka" można śmiało wracać do domu.

 

Ostatecznie: 2005 rok, przebieg 93 tysiące (auto sprawdzone w ASO, ostatni wpis w CLIP 84 tys km, jakiś rok temu), ogólnie auto zadbane. Do zrobienia delikatna kosmetyka (obtarcie, jedna szyba nie działa, wymiana roletki).

 

Myślę, że temat do zamknięcia.

Edytowane przez los_anwilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!