Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w zakupie


zygus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na oku to autko.

http://www.renault.pl/samochody-uzywane/wybierz-samochod/#action=detailsAction;id=733d2dc3-8af9-499e-869d-8319fcb544e3

Widziałem go na żywo. Strasznie porysowany, nadkole do lakierowania, bo rdza wyszła. Szyby nie są z tego samego roku. Przednia z 2009, a boczne 2007/2008. Nie ma informacji, że bezwypadkowy. Środek oglądałem na razie przez szybę. Kiera i gałka ok, natomiast, przycisk start-stop i boczki drzwiowe strasznie zmęczone <zolta> W poniedziałek idę się nim przejechać i pooglądać dokładniej. Bardzo mi się podoba, mimo wad lakieru.

 

Pytanie do Was, co sądzicie. Ile na tym silniku mogę zrobić km. Zakładam u siebie przebieg ok 30-40 tys na rok. A autko bym chciał na ok 4- lat. Wytrzyma ten silnik tyle?

No i ważniejsze pytanie, ile jest wart ten egzemplarz? Na www cena 22900, na żywo cena była 23900. Także tyś jestem już do przodu. Plus 900zł, które udało mi się już wynegocjować. Czyli wychodzi 22 tyś? Wydaje mi się że i tak to trochę za dużo.

Co sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja prawie identyczna jak moja. Silnik powinien sporo wytrzymać, o ile są papiery że miał robiony rozrząd to warto się przyjrzeć czy było wymieniane KFZR. O ile bdziesz dbał to nie zdziwię się jak do 300-350000 km. poza działaniami eksploatacyjnymi nie powinieneś mieć atrakcji. Ja w 2.0T przez 75000 km. od zakupu żadnych atrakcji pozaeksploatacyjnych z samym silnikiem nie miałem. Inna sprawa że dodatki mogą padać: w obu samochodach już wymieniałem kompresory klimatyzacji, przekładnie kierownicze, w 2.0T jeszcze oprócz tego sworznie wahacza i amortyzatory przednie oraz sprężyny tylne (jedna mi pękła przy kielichu), sanki silnika i górną prawą poduszkę silnika. Co do zmęczenia wnętrza-rączki drzwi w tej wersji rzeczywiście bardziej obłażą z lakieru niż w Expression (mam i Privilage i Expression i mam porównanie).

 

Patrząc na zdjęcia:

-fotel kierowcy baaaardzo mocno wysiedziany, w swoim z podobną tapicerką mam też wymęczony (na boku mam nawet pęknięcie skóry z plastikowego byka) ale dużo mniej przy przebiegu 145000 km.

-na prawym nadkolu też mam ślady korozji-wiem że mój miał je robione w ASO ale chyba się nie przyłożyli i mam jeden spory purchel. Poza tym mój był i jest poobijany, taki już urok uzywanych samochodów :mrgreen:

-ESP jest;

-ciekawe czy są "letnie" dywaniki (welurowe), w tej wersji pochodzącej z salonu w Polsce powinny być w wyposażeniu (jasne, dużo wizualnie zmieniają w samochodzie);

-na moje oko do dokładnego obejrzenia klapa bagażnika, wydaje się być matowa, ale może to tylko kwestia zdjęcia, tła i światła?

-a'propos zdjęć-ciepły mamy grudzień w tym roku <zolta>

-przednia szyba mogła być wymieniana z różnych przyczyn, moja jak kupowałem miała kilka drobnych odprysków od kamyczków, w pierwszych dwóch miesiącach złapałem kolejne 3 ale nie kwalifikujące jeszcze jej do wymiany. Boczne szyby mam 2006/2007 a samochód z 2007 r. więc wszystko możliwe. Oczywiście o ile nie jest tak że każda z innej bajki.

 

Obrjrzyj dokładnie, przepytaj na okoliczności historii serwisowej. Co do ceny to nie powiem bo od pewnego czasu mnie to nie interesuje, mogę sprawdzić na ile mi ubezpieczalnia mojego wyceniła ale dopiero w poniedziałek.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma przebieg prawie 270tys. km [przy okazji nie byłbym sobą gdyby zapytał, czy piszesz "tyśąc"? <zolta> ]

Kupiłem swojego z przebiegiem 137 000km (zgodnym z częstotliwością wizyt w ASO i wiekiem - miał wtedy 3,5 roku]. Założyłem zaraz LPG i tak sobie śmigam.

Najpierw planowałem mieć go do 250tys. przebiegu, ale przeleciało nie wiem kiedy - więc teraz do 300tys. - bo nic się nie dzieje.

Osobiście widziałem - miałem spotkanie z właścicielem - z przebiegiem ponad 500tys. całość na gazie - pierwszy właściciel z salonu, jeździł z towarem po Polsce. Nic nie robił z zespołem silnik-skrzynia (oprócz sprzęgła). Jednak przeszedł wszystkie inne typowe usterki: terkotanie silniczka obiegu wewnętrznego, spadające szyby, moduł klimatronika, wyświetlacz itp.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Co do zdjęć to robione w lato, co świadczy o tym, że autko stoi już trochę. Kolejny powód do zbicia ceny :P

Dywaników welurowych nie zauważyłem, a szkoda. Były czarne gumowe. Ale zapytam :P

 

Optima, pisząc tyś miałem na myśli słowo tyś, a nie skrót od tysiąc :P

 

edit: A jeszcze powiedzcie mi, bo wychodzi po sprawdzeniu wyposażenia z VINu, że szyby powinny być przyciemnione. Na zdjęciach nie wyglądają na takie. Są zielone w rzeczywistości, ale czy te zielone to mają być te przyciemnione?

Edytowane przez zygus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!