Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sugestie i spostrzeżenia dot. forum


elektriko

Rekomendowane odpowiedzi

Posty przeniesione z watka "Jak rozreklamować forum?" Lewy

 

Witam,

 

IMO największą siłą forum są jego użytkownicy i moderatorzy. Ważny jest też sposób funkcjonowania tego organizmu. Zebrało mi się kilka uwag, a że jestem nowy, to pozwolę sobie...

 

1. wyszukiwarka - bardzo często moderatorzy odsyłają do searcha, niestety wyniki wyszukiwania są fatalne

2. Traktowanie "nowych" - ja się nie obraziłem, ale... Ludzie na forum trafiają, bo albo chcą kupić auto, albo właśnie je kupili, albo (i to chyba najczęstsza opcja) mają z autem problem.

Przychodzą trochę w strachu, bo nie wiedzą co się dzieje i ile to będzie kosztować. Nie mają głowy do wyszukiwarek, które i tak dają słabe wyniki. Nerwowo klikają w poszukiwaniu odpowiedzi, w końcu decydują się na posta i... dostają link do wyszukiwarki oraz "ostrzeżenie", że już było wiele razy i żeby następnym razem poszukać zanim sie napisze... No nie czuje się wtedy człowiek przyjaźnie przywitany. :?:

Moja propozycja: Przyklejenie większej ilości "popularnych" tematów i prośba do Modów o ciut więcej wyrozumiałości :?:

3. Czas trwania sesji... Zanim napisze się dłuższą wypowiedź, to sesja jest usuwana i treść posta idzie w...

4. musiałem się drugi raz zalogować i zapomniałem... dopiszę jak mi się przypomni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektriko, Dobra, podejmę wyzwanie. Ty jesteś nowy użytkownik, ja najmłodszy stażem mod. By bardziej wyrównać szanse, nie korzystam z moich uprawnień by edytować Twojego posta, tylko piszę jako użytkownik. (Proszę kolegów Moderatorów, by tak potraktowali moją wypowiedź)

Zacznę może od łatwiejszych odpowiedzi:

ad.4) Czekam na dalsze sugestie, postaram sie odpowiedzieć. Mnie nie wylogowuje, wiec mam nadzieje, że napiszę do końca. Inni także potrafią.

Cytat z shoutboxa: [Wczoraj 1:05] bronius: Piok gratuluje: chyba nowy rekord [Wczoraj 12:57] bronius: Piok juz ponad 46 godzin

Dla wyjaśnienia: To czas trwania jednej sesji.

ad.3) Jak zrobić by nie wylogowało :?: Proste, w czasie logowania, po wpisaniu loginu i hasła, zaznaczyć taki mały kwadracik. (domyślnie jest pusty) Dopiero potem naciskamy zaloguj.

ad.2) Nerwowo przeszukiwać forum w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy można jako "gość". Mamy wtedy dostęp do:

Główna kategoria forum

-Forum Ogólne

-Zakup Megane / Scenic - Porady

Dział Techniczny

-Mechanika

-Elektryka, elektronika

-Dealerzy, serwisy, warszaty

Giełda

-Kupię

Działanie Forum

-Działanie Forum

Ponadto pod nagłówkiem (banerem) są dostępne przyciski:

FAQ

Szukaj

Rejestracja

Poniżej widoczne jest aktualne ogłoszenie. (jeśli jest takowe)

Tu, na prawach "Gościa" możesz szukać, przekopywać, przeglądać do woli. Nikt z administracji nie zaczepi Cię, że coś robisz nie tak.

Jeśli natomiast zdecydujesz sie i naciśniesz przycisk rejestracja, by widzieć pozostałą część forum, czyli coś, co nie jest potrzebne do rozwiązania problemów z meganką, lub jej zakupem, to w pierwszej linijce czytamy:

Rejestracja, wiąże się z akceptacją zawartego tu REGULAMINU.

Ostatnie słowo jest odsyłaczem do rzeczonego tekstu. Raczej trudno to przeoczyć.

Na dole masz do wyboru: Zgadzam Się na te warunki lub Nie zgadzam Się na te warunki Wybór należy do Ciebie.

Jeśli jednak wybrałeś: Zgadzam się, oznacza to, że regulamin czytałeś i że jego postanowienia akceptujesz w całości. Czyli 28 punktów regulaminu dotarło do Ciebie, a szczególnie powinny utkwić w pamięci te 4, wypunktowane na czerwono. To właśnie na nich najczęściej moderatorzy opierają swoje uwagi w postach userów, łamiących postanowienia regulaminu. A przecież potwierdzili jego znajomość i zgodzili się dobrowolnie na jego przestrzeganie, w trakcie rejestracji.

Piszesz, że dostają za to "ostrzeżenie". Kolego, mijasz się z prawdą. Ostrzeżenie, jest oznaczone czerwonym paseczkiem, po lewej stronie, obok posta ukaranego ostrzeżeniem użytkownika. Jest także zaznaczone w jego profilu. Ostrzeżenia są stopniowane w swojej wartości od 1 do 6. (jest kilku "kolekcjonerów czerwonej tasiemki" na forum)

To o czym Ty piszesz, czyli wpis Moderatora pod danym postem- na czerwono, to tylko, a może aż zwrócenie uwagi, na popełnione błędy. Czy to aż tak deprymujące :?:

Z własnego doświadczenia jako użytkownik wiem, że nie jest wcale tak trudno zachować czyste konto. A postów popełniłem ponad 400.

Rozpatrzmy teraz sprawę słabych wyników wyszukiwania "szukajki"

Wyniki są wyświetlane adekwatnie do frazy, jaka została wpisana w okno wyszukiwania. Im bardziej precyzyjne "zapytanie", tym bardziej sprecyzowane odpowiedzi, co oznacza krótszą listę wyświetlonych rekordów. Jak mawia przysłowie: "niema głupich odpowiedzi, są tylko źle postawione pytania" Tu jest dokładnie tak samo. Wyszukiwarka wyświetla wszystkie tematy, ze znalezionym słowem. (słowami) Nawet takie, które zostały zadane przez nerwowo poszukujących rozwiązania, nowych userów. Pytania (posty) takie, pojawiające się wielokrotnie, niepotrzebnie wydłużają te listy wyników. I tu koło się zamyka. Właśnie dla tego by forum było bardziej przejrzyste, Moderatorzy wstawiają pod postami userów, czerwone uwagi.

Tak więc albo rybki albo akwarium :?:

Z mojej krótkiej praktyki młodego moderatora wiem, że posty o podobnym temacie są scalane ze sobą , by userom i "szukajce" było łatwiej. Jest to jednak gigantyczna praca. Trzeba najpierw wiedzieć, że takowy temat już jest, potem trzeba go odszukać, przeczytać ponownie czy czasami nam się nie zdawało i dopiero potem scalić. Pierwsze posty jakie scalałem zajęły mi prawie 2 godziny. Tak 2 godziny mojego prywatnego czasu. I to jako wolontariusz. Nie piszę tego, by się uskarżać lub czekać na zapłatę. Piszę bo wpieniają mnie takie posty jak Twój, że gdyby nie "czerwony terror" Moderatorów to byłoby cacy. Userów jest ponad 6000, moderatorów 6 Guzik by było a nie cacy, totalny chaos, a "szukajka' zamiast 70 dawała by 3000 odpowiedzi z 43000 napisanych postów. A i jeszcze jedno, takich niezadowolonych userów było by kilkuset.

ad1 Myslę, że na to pytanie odpowiedź jest już zbędna, wszystko wyjaśniłem w odpowiedzi na poprzednie.

pozdrawiam.

Ps. Raczej nie spodziewam się polemiki, chociaż..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, trudno o polemike - odpowiedz w 100% wyczerpująca, dodam tylko pare słów od siebie jako zwykły użytkownik :?:

bylo by wiecej niż 46 ale podpinalem sobie nowy kontroler :?:, ale racja co do kwadracika przy logowaniu - sprawe zalatwia ;)

elektriko, Co do wyszukiwarki - to jest tak samo jak w googlach - jeżeli opanujesz słowa klucze - to nie bedziesz miał problemów - mnie tez ostatnio gojgien, pogonił do wyszukiwarki i faktycznie mimo że post był już na granicy OT to odpowiadał na moje pytanie - czasami warto wrzucić ogólniki kazać szukać wszystkich słow i efekt gotowy.

Co do nowych to faktycznie można by ich "lżej" traktować ale najczęsciej wyglada to tak: data rejestracji 10.01.2008 18:31, post dodano 10.01.2008 18:33 - a to już mowi samo za siebie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się 4. Szerokość strony. Aktualnie jest cirka 817px, czyli i tak za szeroko dla ludzi z 800x600. Sprawdźcie ile % userów wchodzi z taką rozdzielczością ekranu i jeżeli jest <5% to sugeruję poszerzenie forum do około 1000px. Zrobi się dużo więcej miejsca i poprawi się czytelność strony.

 

 

gojgien,

Sesja:

Nie chcę używać opcji zapamiętania hasła, bo może się zdarzyć, że ktoś inny będzie z tego komputera korzystał. Jeżeli nie da się jej wydłużyć, to jakoś sobie poradzę.

 

Regulamin:

Tak, masz rację, dobrowolnie zgadzam się na przestrzeganie.

 

"ostrzeżenie" - po to cudzysłów, odróżniam pasek od prostego pocięcia posta. Może powinienem użyć słowa "upomnienie" :?: IMO cięcie posta, który zacytował 2 linijki wypowiedzi, nawet jeżeli była to cała wypowiedź, zahacza o przesadę. (tak, wiem, dura lex sed lex, czy jakoś tak)

 

Wyszukiwarka... (dziękuję za wytłumaczenie, jak działa :?: )

Powiedzmy, ze mam problem z pompą paliwa... Wpisuję "problem z pompą paliwa"

Wyniki:

1. "Dzwignia zmiany biegów"

2. "Klapka wlewu paliwa"

3. "Nowe lampy typu "ANGEL EYES..."

4. "Przyklejony: Humor"

5. "[Megane I phII] problem z ogrzewaniem"

6. "[scenic IphII] Co myślicie o przeróbce z anglika ?"

itd.

 

Pytanie do Ciebie: który z tych wątków traktuje o problemie z pompą paliwa?

Spróbuj wpisać "zasilanie pompy paliwa".

 

Wybacz jeżeli Cię wkurzyłem. Nie o to mi chodziło. Wiem, co to znaczy moderować forum i jak bardzo niełatwe to jest zadanie. Ale wiem też, że praca moderatorów czasem odstrasza nowych użytkowników. Nie proszę Was o zaprzestanie działań. Tylko sugeruję dyskusję na temat sposobu Waszej pracy. Jeżeli uznacie, że nie macie sobie nic do zarzucenia i że jest fantastycznie, to luz. :?:

 

PS. 6000 to ładna, okrągła liczba. Ilu jest aktywnych userów? (tzn. takich, którzy logowali się w ciągu ostatnich, np. 14 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

i ja swoje trzy grosze dorzucę :?:

moim zdaniem forum jest uporządkowane i składne, faktycznie trzeba troche czasu poświęcić, żeby znaleść satysfakcjonująca odpowiedź, ale: ludzie piszą i pomagają innym z dobrego serca a nikt tu nie jest na tyle wspaniałomyślny, żeby kilka raz w miesiącu pisać to samo, poza tym jak ktoś chce szybko odpowiedzi co sie dzieje ile to będzie kosztowało i co się stało, to niech jedzie do mechanika - diagnoza ok. 50 zł i wie wszystko, a nie wchodzi na forum zakłada temat: POMOCY i oczekuje cudów.

Ostatnie zdanie: na tym forum dzięki pracy administracji i postom użytkowników DA SIĘ COŚ ZNALEŚĆ, a nie jak na jakiś forum o komórkach, gdzie jest taki bur*el że w głowie się nie mieści, także elektriko jak już nie będziesz nowy :?: i poznasz lepiej forum to będziesz zadowolony z jego formy :?: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość strony. Aktualnie jest cirka 817px

To sprawa techniczna, dostępna z Panela administracyjnego. Jak sama nazwa wskazuje, jest to w gestii Administratora.

Nie chcę używać opcji zapamiętania hasła

Przy następnej sesji ponownie musisz podać login i hasło. (i zaznaczyć kwadracik) To trochę inaczej jak w GG.

"ostrzeżenie" - po to cudzysłów

To stosuje się w przypadku cytowania słowa, wypowiedzi kogoś innego. Cytowałem słowo przez Ciebie użyte, dla tego zastosowałem cudzysłów.

Może powinienem użyć słowa "upomnienie"

Tak, masz rację, tego powinieneś użyć.

cięcie posta, który zacytował 2 linijki wypowiedzi, nawet jeżeli była to cała wypowiedź, zahacza o przesadę.

Dobra, niech będzie przesadnie ale za to sprawiedliwie. A sprawiedliwie nie zawsze znaczy równo. Wniosek: czy cytat całości wypowiedzi, bezpośrednio pod nią, ma 3 słowa, czy 2 strony tekstu, jest traktowany tak samo. Zostaje wycięty.

Masz inną propozycję odnośnie równego traktowania userów :?:

Wyszukiwarka... (dziękuję za wytłumaczenie, jak działa :?: )

Nie ma za co, jeśli coś wiem to pomogę. :?:

Powiedzmy, ze mam problem z pompą paliwa... Wpisuję "problem z pompą paliwa"

Po co wpisujesz do wyszukiwania słowo "problem" ;) To słowo jest w co drugim poście, we wszystkich tematach. Sam sobie komplikujesz życie i wywołujesz niepotrzebną liczbę odpowiedzi. Łatwiej wpisać "pompa paliwa" w cudzysłowie i mamy tylko 2 strony odpowiedzi, a to już nie tak wiele. Wzrokowo można wyselekcjonować posty nas interesujące.W nawiasach prostokątnych jest podane o jaką wersję meganki chodzi. Wiem, nie jest to we wszystkich postach. Jest to opcja niedawno dodana i zaproponowano userom by dodawali te znaczniki do swoich postów.

Tylko sugeruję dyskusję na temat sposobu Waszej pracy.

Właśnie taką dyskusję z Tobą prowadzę. Zaznaczam jednak, że pisze jako użytkownik, tak jak w pierwszym moim poście to zaznaczyłem.

6000 to ładna, okrągła liczba. Ilu jest aktywnych userów?

Tak, są na forum martwe dusze, zostało to zauważone i sukcesywnie usuwane.

Przykładowo użytkownik posiadający ID 6659, jest zarejestrowany jako 6038.

Ta różnica to właśnie wynik czyszczenia. (14 dni przerwy w logowaniu, to bardzo krótki okres czasu, nie można aż tak drastycznie postępować z userami, tym bardziej że taka czystka to operacja na żywym organizmie)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje, jest to w gestii Administratora.

Właśnie Administratorowi sugeruję zmianę :?:

Przy następnej sesji ponownie musisz podać login i hasło. (i zaznaczyć kwadracik) To trochę inaczej jak w GG.

Przypominam tylko, że sugerowałem wydłużenie czasu wygasania sesji. Nie mam problemu z logowaniem, za to nie używam zwykle opcji zapamiętania hasła, bo nie uważam tego za rozsądne ;) Aha - nie używam GG ;)

Masz inną propozycję odnośnie równego traktowania userów :?:

Nie chodzi o równe traktowanie użytkowników, ale o rozsądny regulamin. Dobrze użyta opcja cytowania pozwala zachować czytelność forum. Nawet w przypadku cytowania całej, niezbyt długiej wypowiedzi. Niestety regulamin zabrania takich praktyk, a moderatorzy skrupulatnie takie wypowiedzi wycinają (z resztą zgodnie z regulaminem). Proponuje tylko dyskusję nad sposobem traktowania takich łamiących regulamin. Zastanowienie się, co może użytkownika zniechęcać i takie tam.

Po co wpisujesz do wyszukiwania słowo "problem" :?:

Tak jak poprzednio- źle postawione pytanie, nietrafione odpowiedzi.

Robię tak, gdyż udaję człowieka, który nie zna się na wyszukiwarkach i nie potrafi rozróżnić Internetu i Internet Explopera. Taki człowiek nie wie, że można coś w cudzysłowie napisać i na pewno nie obchodzi go w jaki sposób działa wyszukiwarka w phpbb.

Właśnie taką dyskusję z Tobą prowadzę.

Nie rozmawiaj ze mną, tylko z innymi moderatorami. Nie chcę z Tobą o tym rozmawiać. ;)

14 dni przerwy w logowaniu, to bardzo krótki okres czasu, nie można aż tak drastycznie postępować z userami

Tu mnie nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o usuwanie takich userów, ale o świadomość tego, ilu ich jest. Przyjmuje się, że użytkownicy, którzy ostatnio logowali się 14-30 dni wstecz są użytkownikami "aktywnymi" (można stosować jeszcze kryterium ilości logowań w tym czasie). Ilość tych aktywnych stanowi właśnie o popularności i sile forum. Można mieć 10000 użytkowników w bazie i 3 wizyty na tydzień. A z resztą, przez ciekawość tylko pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektriko, Pierwszy wątek pomijam, z wiadomych powodów.

sugerowałem wydłużenie czasu wygasania sesji. Nie mam problemu z logowaniem, za to nie używam zwykle opcji zapamiętania hasła

Zaznaczenie tego kwadratu, właśnie zapobiega wylogowaniu podczas jednej sesji. Tak jest w większości przypadków, a u mnie na 100%. Przy następnym logowaniu, znowu muszę podać hasło. Spróbuj jak to działa u Ciebie, to nie boli.

Nawet w przypadku cytowania całej, niezbyt długiej wypowiedzi. Niestety regulamin zabrania takich praktyk

Proszę o podanie definicji określenia: niezbyt długa wypowiedź. Szukałem w Googlowni ale też mają głupią wyszukiwarkę. Wywaliło mi 10 stron i żadnych konkretów.

Proponuje tylko dyskusję nad sposobem traktowania takich łamiących regulamin. Zastanowienie się, co może użytkownika zniechęcać i takie tam.

Proponuję podyskutować z userami, którzy także nie mogą strawić ciągle tych samych pytań i wyręczają Moderatorów, zamieszczając posty z linkiem do szukaj

Robię tak, gdyż udaję człowieka, który nie zna się na wyszukiwarkach i nie potrafi rozróżnić Internetu i Internet Explopera. Taki człowiek nie wie, że można coś w cudzysłowie napisać

Z tego co wiem, na stronie wyszukiwarki, jest to opisane w instrukcji. No tak, kto czyta instrukcje skoro nawet REGULAMINU nie poczytał :?: Powiem więcej, nie czytali nawet instrukcji samochodu, bo i po co, przecież to nie samolot.

Nie rozmawiaj ze mną, tylko z innymi moderatorami. Nie chcę z Tobą o tym rozmawiać.

Też Cię polubiłem

Można mieć 10000 użytkowników w bazie i 3 wizyty na tydzień. A z resztą, przez ciekawość tylko pytam..

Gdybyś naprawdę był ciekawy, już dawno znalazłbyś przycisk użytkownicy a tam listy, z możliwością sortowania wg. wielu kategorii.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak to działa u Ciebie, to nie boli.

A sprawdzę. ;)

Też byłem "nowy". Przyjąłem jego postanowienia i się do nich dostosowałem.

Ty, ja i kilkaset innych osób też. Czy jesteś w stanie oszacować, ile osób zraziło się przez interwencję moderatora?

Wydaje mi się, że zakładając dział "Działanie forum" administratorzy oczekiwali uwag i propozycji odnośnie działania. Taką uwagę napisałem. Jeżeli jest ona niesłuszna, bo ten regulamin jest wynikiem kilkuletniego doświadczenie ze specyfiką tego forum, to ja tylko proszę o taką informację i nic więcej nie trzeba mi tłumaczyć ;) Najwyżej zadam dodatkowe pytania ;)

 

Proszę o podanie definicji określenia: niezbyt długa wypowiedź. Wywaliło mi 10 stron i żadnych konkretów.

Nie ma głupich odpowiedzi, są głupie pytania ;-)

Mogą to być 3 linie, jeżeli post jest na tej samej stronie na liście. Może to być 10, jeżeli post będzie na kolejnej stronie. Na przykład ;)

 

... zamieszczając posty z linkiem do szukaj
A można by tak linka podrzucić, albo napisać jakie słowa wpisać w wyszukiwarkę - można po prostu pomóc człowiekowi, który może być leniwy, ale może też średnio sobie radzić z obsługą "internetu".

 

No tak, kto czyta instrukcje skoro nawet REGULAMINU nie poczytał :?:

Słuszna uwaga. Może właśnie dlatego bardzo mocno rozwija się ostatnimi czasy nauka, badająca użyteczność (ang. usability) stron internetowych. Ktoś słusznie zauważył, że to strony internetowe są dla użytkowników, a nie odwrotnie i że warto budować strony intuicyjnie. Weźmy dla przykładu wyszukiwarkę. Najpopularniejsza - google działa tak, że ilość wpisanych słów zawęża ilość wyników wyszukiwania. Jak sam zauważyłeś na naszym (mogę tak napisać? :?: ) forum działa to odwrotnie - wszak zupełnie nie potrzebnie napisałem "problem". Ludzie nie czytają instrukcji obsługi do wyszukiwarki, bo uważają to za stratę czasu - oczekują takiego samego działania, jak na google'ach!

 

Też Cię polubiłem

Rozluźnij krawat ;) Porozmawiaj na ten temat z kolegami z Team Mod i Adminami :?:

 

PS. dzięki Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ona niesłuszna, bo ten regulamin jest wynikiem kilkuletniego doświadczenie ze specyfiką tego forum, to ja tylko proszę o taką informację i nic więcej nie trzeba mi tłumaczyć

a gdzie ją zamieścić :?: Pod regulaminem :?: Masz pewność, że zostanie przeczytana :?:

Cytat:

Proszę o podanie definicji określenia: niezbyt długa wypowiedź. Wywaliło mi 10 stron i żadnych konkretów.

 

Nie ma głupich odpowiedzi, są głupie pytania

Tu postąpiłeś nieuczciwie, wycinając treść o wyszukiwarce Google. W tej formie, moja wypowiedź straciła swój sens. Chciałem Ci pokazać, że wszystkie wyszukiwarki działają podobnie. Widzę, że manipulujesz tekstem, by tego nie przyznać.

Mogą to być 3 linie, jeżeli post jest na tej samej stronie na liście. Może to być 10, jeżeli post będzie na kolejnej stronie. Na przykład

Masz rację, pod warunkiem, że nie cytujesz w całości posta, pod którym bezpośrednio odpowiadasz. Jeśli boisz się, że ktoś w czasie gdy Ty piszesz, wcześniej coś zamieści, zacznij pisać po kliknięciu w login usera, któremu odpowiadasz. Będziesz pisał w oknie "szybka odpowiedź", gdzie już będzie wstawiony login z tagami bolda.

A można by tak linka podrzucić

Ciekaw jestem kto pamieta wszystkie linki by nimi sypać jak z rękawa. No chyba, że ktoś poszuka w szukajce. Jesteś chętny by robić to za nowych, czy lepiej nauczyć od razu jak to się robi ;)

albo napisać jakie słowa wpisać w wyszukiwarkę

A co to pomoże, skoro nie wie jak ją obsługiwać ;)

można po prostu pomóc człowiekowi, który może być leniwy, ale może też średnio sobie radzić z obsługą "internetu".

Takim osobom pomoże tylko wrzucenie na głęboką wodę. Jeśli podasz gotowce na tacy, to będą szukać jelenia, co im to jeszcze przeczyta.

Porozmawiaj na ten temat z kolegami z Team Mod i Adminami

Ja mam rozmawiać ;) Przecież Ty masz zastrzeżenia, ja opowiadam się za stanem obecnym.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektriko, użytkownik rejestrując się na forum akceptuje panujące tu warunki, a nie odwrotnie. Przeczytałem Twój post i będę miał miał go na uwadze, ale nie oczekuj zmian tylko dlatego, że masz inne zdanie na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ją zamieścić :?:

W tym wątku, jako argument w dyskusji. żeby mnie przekonać :?:

Tu postąpiłeś nieuczciwie, wycinając treść o wyszukiwarce Google. W tej formie, moja wypowiedź straciła swój sens. Chciałem Ci pokazać, że wszystkie wyszukiwarki działają podobnie. Widzę, że manipulujesz tekstem, by tego nie przyznać.

IMO nie straciła sensu. Starałem się ciąć tak, żeby go zachować.

No i tu akurat Ty olałeś mój tekst, w którym piszę Ci, że tak właśnie nie jest. Wyszukiwarki phpbb i google NIE działają w ten sam sposób. Nawet napisałem jakie są różnice.

czy lepiej nauczyć od razu jak to się robi :?:

A co to pomoże, skoro nie wie jak ją obsługiwać ;)

Moim zdaniem wskazanie, jakie słowa wpisać może pokazać użytkownikowi, że warto korzystać z wyszukiwarki, bo oto wpisał i znalazł ;)

Żeby kogoś nauczyć, trzeba chociaż raz pokazać, jak to się robi.

 

Pomimo mojego wieku, nie noszę krawata.

Chciałem tylko napisać, żebyś moich uwag do funkcjonowania forum nie brał tak do siebie. Nie mam uwag do Ciebie, ale do regulaminu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ja jestem tylko jednym głosem zwykłego użytkownika. Jeżeli jestem jeden - olejcie mój punkt widzenia. Jeżeli znajdzie się jeszcze ktoś, pomyślcie, czy nie warto czegoś zmienić :?:

 

maly1984 dyskusja pomaga w rozwoju :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!