Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalanie przyciskiem a`la Megi II


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Z powodu awarii stacyjki objawiającej się brakiem powrotu klucza po odpaleniu (prawdopodobnie sprężynka pękła), wpadłem na szatański pomysł, aby przerobić odpalanie Megi na przycisk, podobny do tego z Jej córki, czyli Megi II. Czy ktoś próbował takiego sposobu? Ewentualnie ktoś wie co potrzeba, aby to wykonać?

Wiem, że mogę kupić nową stacyjkę, ale w sumie podoba mi się pomysł z guzikiem :)

PS> szukałem na forum, podobnego nie znalazłem.

Edytowane przez stanleus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już nad tym kombinował....

http://megane.com.pl/topic/4423-stacyjka-nie-odbija/

Jeśli to ma tylko zastępować ostatnią pozycję stacyjki to kupujesz tylko odpowiedni przycisk i podłączasz do niego 2 przewody, jedn to plus po zapłonie z tej stacyjki którą masz obecnie i drugi przewód który teraz biegnie ze stacyjki do rozrusznika. Po przekręceniu kluczyka na 2 pozycję naciśniesz na przycisk i jak długo będziesz go trzymał tak długo rozrusznik będzie kręcił. Jest też mała niedogodność, że przy pracującym silniku zawsze można przypadkowo ten przycisk wcisnąć i jest problem z bendiksem albo wieńcem zębatym na kole zamachowym.

Przy stacyjce jest to blokowane mechanicznie i na pracującym silniku rozrusznika nie włączysz.

Jeśli jednak ma być zastosowany tylko przycisk jak w MII i bez stacyjki, to sprawa jest bardziej skomplikowana.

Jest potrzebna masa czujników i soft który czuwa nad procedurą zapłonu i rozruchu po wciśnięciu start.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja myślałem podpiąć się tym guzikiem pod stacyjkę. Czyli przekręcam kluczyk do pozycji zapłon, a guzik włącza na zasadzie przekręcenia kluczyka do pozycji rozruchu.

I TERAZ POWSTAJE PYTANIE: czy przez stacyjkę lecą prądy o dużym natężeniu czy nie? Bo od tego zależy, czy będzie potrzebny przekaźnik czy sam guzik z M II wystarczy i po robocie

Edytowane przez stanleus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co to wszystko :)

Zgadzam się, przycisk wg mnie jest niepotrzebny nie mając funkcji HandsFree, sam bym go czasem nawet chciał zamienić na zwykłą stacyjkę i kluczyk(bo kartą nie przekręce :P). Bawienie się w takie przerabianie jak w temacie jest po prostu bez sensu jak dla mnie, a bajer będzie niewygodny i szybko się znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, przycisk wg mnie jest niepotrzebny nie mając funkcji HandsFree

filozofia podobna- wkładasz i przekręcasz kluczyk (w M II wkładasz kartę) i naciskasz guzik. Mi się podoba odpalanie auta z guzika na przykład. a guzik dam w okolice zapalniczki, czyli podobnie jak w M II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!