Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stacyjka nie odbija.....


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam Wszystkich.

 

To mój pierwszy post na tym forum, więc jesli popełnie jakiś błąd to od razu przepraszam.

Kilka dni śledze różne wątki na forum i muszę powiedzieć, że dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Ale wracając do mojego problemu: stacyjka w mojej megance (M1 PH2 1999 1.4 v8 75KM) nie odbija kluczyka po zapłonie, muszę go ręcznie cofnąć po zapaleniu silnika. W serwisie renault powiedzieli mi że trzeba wymnienić całą stacyjkę na nową, koszt 450pln z nowym kluczykiem albo 850pln dorobienie stacyjki do obecnego kluczyka, troche drogo jak dla mnie. Ale mój znajomy który miał identyczny problem w golfie V powiedział że najprawdopodobniej uszkodzona jes tzw. KOSTKA STACYJKI (jest ona na koncu stacyjki i z niej wychodzi wiązka kabli). Z wymianą kosztowało go to jakies 150pln. Na necie znalazłem ową kostkę : KLIKNIJ TUTAJ.

 

Czy ktoś z Was miał może podobny problem i może mi w jakiś sposób doradzić co zrobić.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się bałem, ale wczoraj wpadłem na pomysł że jak będzie konieczna wymiana stacyjki to można przerobić zapłon na przycisk tak jak to jest w nowych modelach. Kluczyk by sie przekręcało do pozycji start a później naciskasz przycisk i zapalasz a gasiło normalnie kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i co z tą stacyjką Tomistr?

Naprawiłeś?

 

[ Dodano: 2008-01-12, 23:35 ]

UDAŁO MI SIĘ. :?:

Naprawiłem tą pi******ą stacyjkę. Rozebrałem do ostatniej sprężynki i poskładałem od nowa. Okazało się, że sprężynę wystarczy odwrócić (ułamany koniec dać od strony ścianki a drugi - dobry koniec - obciąć o ok. 5 mm). Zajęło mi to prawie cały dzisiejszy dzień. Sprężyna jest umieszczona pomiędzy bębenkiem i obudową, a nie w kostce stacyjki. Jeżeli ktoś ma umiejętności zegarmistrza, to może spróbować. Wysypują się wszystkie zapadki z zamka i poskładać to wszystko do kupy to jest wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tez mialem ten problem, zadna kostka na koncu nie pomoze w niektorych autach tak jest ze to w kostce jest to cos co odbija ale w megance jest to w stacyjce. pojechalem na szrot i kupilem nowa stacyjke mam dwa kluczyki jeden od drzwi i immobilaizera a drugi od stacyjki troche poplatane ale zamknolem sie w 50 zl tyle dalem za stacyjke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam podobny problem

w mojej megane zaklinował sie kluczyk.Nie przeskakuje ani nie mozna go teraz nawet wyciagnac.

Nie wiem co mam teraz zrobic bo jak dla mnie wyamiana w aso i koszt 450 zl w gory to bardzo duzo.

Prosze mi powiedziec czy kupujac np taka stacyjke http://allegro.pl/item330878722_stacyjka_m..._1995_2002.html

I montujac ja zamiast tamtej bedzie to gralo chodzi mi dokladnie o imobilaizer...nie zalezy mi moge miec 2 kluczyki..

Jak moge to zrobic mniejszym kosztem

Dziekuje za odp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Niestety spotkal mnie ten sam problem...<ok> A orientuje sie ktos z Was czy bedzie pasowac stacyjka z R19 ?? bo jak porownuje zdjecia to wydaje mi sie ze jest to samo ale pewnosci nie mam...Napewno jest inna kostka na koncu przewodow ale to raczej nie problem. Montowal ktos kiedys stacyjke z R19 do megane?? Pytam dlatego ze stacyjki od R19 sa polowe tansze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich! Prosiłbym o małą podpowiedź w sprawie stacyjki gdyż moja również przestała działąć poprawnie i muszę sam ją cofać po zapaleniu. Jak mam wyjąć stacyjkę w momencie kiedy wszystko już jest zdemontowane, wszystkie pastiki i śrubki wykręcone, jest tylko stacyjka w "rurze" w któej prawdopodobnie trzymają ją jakieś dwie wypustki od dołu, wcisnąć ich się nie da... Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tez to kiedys mialem w clio wymienilem stacyjke ktora kupilem na szrociku dalem za stacyjke 70 zeta a pozniej przypadkiem zapytalem goscia ktory profesjonalnie naporawia stacyjki ze taka robota kosztuje kolo 100 pln :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odgrzeję kotleta bo mnie to samo spotkało.

 

Zrezygnowałem z odpalania kluczykiem i kupiłem przycisk startu zapłonu.

Pytanie : który z czterech kabli w stacyjce służy do zasilenia rozrusznika. Chcę go rozciąć i to miejsce wpiąć starter. Megane kombi 1.4 16v r 99.

 

już wiem , pomarańczowy

Edytowane przez picior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To i ja na przyszłość się wypowiem. Miałem do czynienia z sytuacją z pierwszego postu w swojej Megane I ph II (1.6 16v benz) sedan. Kluczyk nie odbijał. Na początku próbowałem rozkręcić stacyjkę i naprawić tą sprężynkę, ale nic z tego nie wyszło. Kupiłem na Allegro stacyjkę+2 zamki+2 groty z Scenica. Wymiana stacyjki i zamków w drzwiach. Przełożenie nowego grotu do pilota i wszystko chodzi jak trzeba, żadnych problemów z immobiliserem. Jedyny minus to inny zamek w klapie bagażnika, ale do przebolenia jak ma się centralny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!