Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem ze ściąganiem w lewo soft mam 8.31 próbowałem już wszystkiego sposób DR_NO i inne np 30 stopni w lewo 30 w prawo, wspomaganie mi działa podczas ustawiania ale dalej ściąga w lewo:-(

Moje pytanie: czy w ASO znają już sposób na tą dolegliwość Meganki sprawdzanie geometri kosztuje około 300 odżałuje byle zaczęła jeździć prosto, ale szkoda by mi było jak to nie pomoże.

Ma ktoś doświadczenia że po wizycie w ASO problem ustąpił.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed geometrią, sprawdził bym najpierw koła. Kiedyś po wizycie u wulkanizatora samochód zaczął mi ściągać więc wróciłem do niego, a on zmienił miejscami koła na osi napędowej i to pomogło. (opony były nie-kierunkowe). Może zmieniłeś na zimówki i wrzucili te z tyłu na przód bo były lepsze (ale np. nierówno zużyte)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianę opon już przerobiłem bez rezultatu.

Mam założone zimówki ale niekierunkowe.

Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ tyla belka podobno w tych rocznikach 2003 lubią się skrzywić można to jakoś sprawdzić bez przyrządów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu znajomemu zmieniali belkę tylną w tym roczniku na gwarancji (nie znam powodu). Można sprawdzić w ASO po numerze sil. czy twój egzemplarz nie ma tej wady fabrycznej. Żeby było taniej możesz u dobrego blacharza pomierzyć odległości w w elementach podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę na stację kontroli pojazdów podobno mogą to stwierdzić bez przyrządów że auto "ucieka z czegośtam" przypuszczam że z rolek, tak mi mechanik powiedział.

 

Wracając do tematu zakładając że geometria jest ok a problem tkwi w oprogramowaniu wspomagania czy ASO poradzi sobie z tym? ma ktoś już takie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria 300pln?

 

Ja dalem za zbieznosc, geometrie z ustawieniem 80pln. Oczywiscie poza ASO. Podjedz i zobacz jakie beda wyniki. Biedziesz wiedzial co z belka z tylu, moze masz krzywy wahacz, sanki pod silnikiem (to mozna nawet na krawezniku skrzywic), cos z przekladnia etc.

 

Od tefgo mysle trzeba zaczac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam podobny problem, moja meganke tez sciaga w lewo,

bylem juz dwa razy w aso, byla geometria, sprawdzane opony, zarowno na zimowkach i letnich tak samo sie zachowuje, byla zbierznosc, byla sciagana kierownica, i inne zabiegi, w

aso twierdza ze w sumie jest ok, ale dwie inne osoby ktore prowadzily moje auto pytaly sie czego sciaga je na lewo, za 3 miesiace konczy mi sie gwaranacja na auto, a kolejny raz nie chce mi sie jechac do aso, poza ta przypadloscia auto jezdzi super i jestem z niego b zadowolony, zero dzwonow i innych takich, zauwazylem to sciagnie kilka dni po wyjezdzie nowym autem z salonu,

ps. diagnosta w aso jezdzil moim autem i mowil ze ok, ale jechal po koleinach i auto jechalo rowno, jak wyjade na prosta, rowno droge to do razzu hola w lewo, a obok aso nazaruka w lublinie ciezko znalezc rowna droge

udalo sie komus rozwiazac ten problem ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ściaga w lewo tylko mam inny problem ze nie włącza sie wspomaganie jak robie krok po kraku. Moze podpowieci mi jak to wspomaganie włączyć ??? Szukałem juz wszedzie na forum i nie moge znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZROBIŁEM TAK

 

Odłączyłem - od akumulatora na 20min

Podłączyłem go ponownie po 20 min

Wsiadłem za kierownice

Włączyłem bieg 1

Wcisnąłem hamulec nożny (bez sprzęgła)

Nacisnąłem 1 raz start/stop

 

Zapaliły się kontrolki

ALE WSPOMAGANIE NIE ZAŁĄCZYŁA SIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!