Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest tak samo mimo ze kilka osob tutaj twierdzilo ze jest to niemozliwe - ba nawet ludzie w ASO nie wierzyli dopoki nie sprawdzili - prawdop. jest to wersja softu starsza i tak musi byc... lub tez cos z konfiguracja kompa tak sugerowali w ASO ale oni sami nie wiedza skad sie to bierze ze wspomaganie dopiero po odpaleniu dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zabawa na podnośniku??? Jeli sie nie załączy wspomaganie to moze na podnośnik go dac ?? Próbowałes tego ???

 

[ Dodano: 2008-02-11, 12:57 ]

Ja ma jeszcze taki objaw im wojniej jade tym badziej ściaga w lewo. Przy 190 k/mh juz nie :() albo mi sie tylko tak wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

I jak co roku ten sam problem na letnich oponach ściąga w lewo ale nie tak mocno jak po zmianie na zimówki, na zimówkach efekt jest około 2 razy większy.

Geometria sprawdzona jest bez zarzutu na szarpakach żadnych luzów,kola zamieniałem już na wszystkie możliwe sposoby doszedłem do wniosku że to wina opon zimowe i letnie są marki Continental nie pamiętam modelu ale z tych niesymetrycznych co to mają oznaczoną zewnętrzną stronę.

Napiszcie jakich marek opon używacie może to w tym jest problem.

 

p.s. w serwisie byłem i w autoryzowanym jak i nie autoryzowanym w obu nie słyszeli o problemie ściągania a ustawianie kąta 0 kierownicy itp zabiegi to tylko dla autek z ESP i koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Ale chodziło mi o użytkowników którzy mają nadal nierozwiązany problem ze ściąganiem w lewo. Jeżeli mają opony tego producenta co moje (Continental) wtedy istnieje prawdopodobieństwo że winne ściągania są opony( zwłaszcza że na zimowych tego samego producenta ściąganie jest bardziej odczuwalne), jeżeli natomiast mają zupełnie inny typ lub markę opon można wtedy wykluczyć że powodem są opony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kocuper jak to sprawdzić?

Patrzyłem na konstrukcję sanek i jeżeli nie mylę nazw elementów to sanki składają się z dwóch części: pierwsza przykręcona do przedniej części nadwozia następnie druga przykręcona od strony kabiny między nimi luz około 1cm z czymś na kształt bolca ustalającego.

Wahacz jest zamocowany do części drugiej czyli od strony kabiny.

Na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W moim jest ta sama przypadłość, byłem w ASO w Zgierzu na akcji przywołującej na wgranie oprogramowania od wspomagania i jest chyba jeszcze gorzej. U mnie wygląda to tak: dojeżdżam np do świateł, auto zatrzymuje ustawiam kierownice centralnie, a po lekkim ruszeniu już skacze o kilka stopni w lewo. I rzeczywiście na nierównościach mniej ciągnie niż na prostej drodze, a są odcinki drogi równej i gładkiej i jedzie jak po sznurku. W ASO nic nigdy nie słyszeli o centrowaniu układu wg. opisów na forum. U mnie też po włożeniu karty+stop+start zapalają się kontrolki ale nie ma wspomagania, a jak spróbowałem kawałek koła skręcić to wyskoczył komunikat o awarii układu wspomagania (na szczęście po uruchomieniu zgasł). Co ciekawe, po kolejnym włączeniu karta+stop+start pokazuje komunikat ustawianie parametrów czy jakoś tak wieczorem sprawdzę dokładnie. Wątpię aby był po kolizji, bo nic na to nie świadczy. I bądź tu mądry.

 

Sprawdziłem i po włożeniu kart+stop+start pokazuje się informacja ustaw położenie neutralne. Wie ktoś o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to widze że to przypadłość meganek. U mnie też tak jest kombinowałem z kołami zamieniałem i nic nie pomogło. Na zbieżnośći też byłem i jest ustawiona idealnie 3 razy wracałem z reklamacją że ściąga i nic nie znaleźli. Dziwi mnie tylko że wszytkim w lewo śćiąga mi się wydaje że to wada układu wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!