Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

wegorz1973

Megane III phI Czy da sie wyłaczyć podświetlenie wskaźników na postoju?

Recommended Posts

WITAM ,jestem nowy na tym forum wiec jeżeli napisałem w nie właściwym temacie to poprawcie ew. przenieście.

Posiadam od kilku dni RENAULT MEGANE GRANDTOUR 1,5 DIESEL.Mam taki mały problem ,kiedy zgaszę auto przyciskiem STOP i wyciągnę kartę, nadal świecą się zegary (bardzo jasno) w aucie,jest to bardzo irytujące ,kiedy musiałem wieczorem siedzieć w kabinie czekając na kogoś a tu razi jak diabli. Kiedy opuszczę kabinę i zamknę auto kartą wszystko gaśnie jak należy. Czy to tak musi być ? ewentualnie jak to wyłączyć żeby w kabinie było ciemno kiedy siedzę w środku.

Bardzo dziękuję za ewentualne rady.

PAWEL

a nie masz pokrętła regulacji podświetlenia?? jak ja siedzę w samochodzie i czekam, nie chcę żeby zegary się paliły, to otwieram i zamykam drzwi.

Ja się nic nie robi, nie otwiera i nie zamyka drzwi, nie zapala lampek, niczego nie naciska itp. to podświetlenie samo sie wyłącza. Trwa to dwie, może trzy minuty.

Jest rozwiązanie tak "na szybko", nie czekając te kilka minut można dezaktywować podświetlenie zegarów. Ja wprawdzie mam Scenic'a III i nie wiem jak to jest w Megance ale można sprawdzić. Wystarczy będąc w samochodzie włączyć i wyłączyć alarm niczym się zdąży zazbroić. Po włączeniu alarmu wyświetlacz gaśnie. Po wyłączenie alarmu, nic się nie zaświeca do czasu gdy nie otworzę drzwi lub nie umieszczę karty w czytniku.

A nie jest czasem tak, że alarm się ponownie sam uzbroi po paru minutach, jeżeli drzwi nie zostały otwarte? Chyba nawet tak jest napisane w instrukcji alarmu.

W instrukcji mojego alarmu (alarm Renault typ 7877)nie ma nic na ten temat o którym piszesz Rectosei. Zgadzam się jednak z Tobą, że w innych typach taka sytuacja może wystąpić. Po prostu można to sprawdzić "na własnym podwórku".

Zamknij go z karty i wtedy całe podświetlanie zgaśnie.

Witam, podpinam się pod temat bo mój problem wydaje się trochę zbliżony. Mianowicie u mnie po wyjściu z auta, zamknięciu centralnym i zalaczeniu alarmu nadal działa podswietlenie wyświetlacza komp pokladowego, oraz przycisku s/s i świeci się też kontrolka ręcznego jak zaciagne. Wszystko gaśnie po ok 5min. Tak chyba nie powinno być. W czym tkwi problem?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Witam,

ja z podobnym tematem: u mnie pozostawienie zamkniętego auta na włączonych światłach postojowych (czyli - dla jasności - tych, które mają uczynić bardziej widocznym auto zaparkowane na poboczu czy na chodniku), jest równoznaczne z tym, że cały czas świeci się wyświetlacz główny.

Czy u Was też tak jest?? Nie da się tego wyświetlacza wyłączyć?

Kurcze, jeśli nie da się wyłączyć, to bez sensu :/. Po choinkę w zaparkowanym i zamkniętym aucie przyciąga wzrok ten wyświetlacz wewnątrz ?? Kto to wymyślił??

No chyba, że się da wyłączyć wyświetlacz :l:. To wycofuję moje biadolenie ;).

Czasem zdarza sie wieczorem czekać na kogoś w samochodzie, badź siedzieć ze swoją panienką. W poprzednich samochodach było spoko. W tym modelu megane podświetlenie tak wali po oczach że sie chce poprostu uciec z tego auta. A ludzie w zewnątrz sie gapią do środka.

No i moje pytanko brzmi, czy da sie to jakoś ściemnić bądź całkiem wylaczyć, tak by tylko radio grało?

Wyłącz zapłon i po problemie :notacrook:

Tak jak go włączasz :)

Co wsiadasz do auta i samo odpala :!: :notacrook:

W siedzialeś kiedyś w M3 ?

Tutaj wszystko sie zapala w momencie otwrcia zamka z pilota i wszystko gaśnie dopiero po opuszczeniu samochodu i ponowne zamkniecie z pilota. Tylko lampki drzwi i podsufitówki gasną po czasie. Nawet ścieminacz nie reaguje na to na postoju.

No chyba że tylko mój model tak ma? A wy jak macie? :notacrook: