Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy da sie wyłaczyć podświetlenie wskaźników na postoju?


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM ,jestem nowy na tym forum wiec jeżeli napisałem w nie właściwym temacie to poprawcie ew. przenieście.

Posiadam od kilku dni RENAULT MEGANE GRANDTOUR 1,5 DIESEL.Mam taki mały problem ,kiedy zgaszę auto przyciskiem STOP i wyciągnę kartę, nadal świecą się zegary (bardzo jasno) w aucie,jest to bardzo irytujące ,kiedy musiałem wieczorem siedzieć w kabinie czekając na kogoś a tu razi jak diabli. Kiedy opuszczę kabinę i zamknę auto kartą wszystko gaśnie jak należy. Czy to tak musi być ? ewentualnie jak to wyłączyć żeby w kabinie było ciemno kiedy siedzę w środku.

Bardzo dziękuję za ewentualne rady.

PAWEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest rozwiązanie tak "na szybko", nie czekając te kilka minut można dezaktywować podświetlenie zegarów. Ja wprawdzie mam Scenic'a III i nie wiem jak to jest w Megance ale można sprawdzić. Wystarczy będąc w samochodzie włączyć i wyłączyć alarm niczym się zdąży zazbroić. Po włączeniu alarmu wyświetlacz gaśnie. Po wyłączenie alarmu, nic się nie zaświeca do czasu gdy nie otworzę drzwi lub nie umieszczę karty w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mojego alarmu (alarm Renault typ 7877)nie ma nic na ten temat o którym piszesz Rectosei. Zgadzam się jednak z Tobą, że w innych typach taka sytuacja może wystąpić. Po prostu można to sprawdzić "na własnym podwórku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, podpinam się pod temat bo mój problem wydaje się trochę zbliżony. Mianowicie u mnie po wyjściu z auta, zamknięciu centralnym i zalaczeniu alarmu nadal działa podswietlenie wyświetlacza komp pokladowego, oraz przycisku s/s i świeci się też kontrolka ręcznego jak zaciagne. Wszystko gaśnie po ok 5min. Tak chyba nie powinno być. W czym tkwi problem?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

ja z podobnym tematem: u mnie pozostawienie zamkniętego auta na włączonych światłach postojowych (czyli - dla jasności - tych, które mają uczynić bardziej widocznym auto zaparkowane na poboczu czy na chodniku), jest równoznaczne z tym, że cały czas świeci się wyświetlacz główny.

Czy u Was też tak jest?? Nie da się tego wyświetlacza wyłączyć?

Kurcze, jeśli nie da się wyłączyć, to bez sensu :/. Po choinkę w zaparkowanym i zamkniętym aucie przyciąga wzrok ten wyświetlacz wewnątrz ?? Kto to wymyślił??

 

No chyba, że się da wyłączyć wyświetlacz :l:. To wycofuję moje biadolenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czasem zdarza sie wieczorem czekać na kogoś w samochodzie, badź siedzieć ze swoją panienką. W poprzednich samochodach było spoko. W tym modelu megane podświetlenie tak wali po oczach że sie chce poprostu uciec z tego auta. A ludzie w zewnątrz sie gapią do środka.

No i moje pytanko brzmi, czy da sie to jakoś ściemnić bądź całkiem wylaczyć, tak by tylko radio grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W siedzialeś kiedyś w M3 ?

Tutaj wszystko sie zapala w momencie otwrcia zamka z pilota i wszystko gaśnie dopiero po opuszczeniu samochodu i ponowne zamkniecie z pilota. Tylko lampki drzwi i podsufitówki gasną po czasie. Nawet ścieminacz nie reaguje na to na postoju.

No chyba że tylko mój model tak ma? A wy jak macie? :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!