Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy da sie wyłaczyć podświetlenie wskaźników na postoju?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, siedziałem.

Wiem, że zaświeca się po otwarciu.

Sprawdzę przy najbliższej okazji co da się z tym zrobić, czyli za około tydzień, gdyż będę miał okazję siedzieć ponownie :notacrook:

Może ktoś do tego czasu napisze coś więcej.

http://megane.com.pl/topic/53674-oswietlenie-licznikow-nie-wygasza-sie-po-wylaczeniu-zaplonu/page__pid__383554#entry383554

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy naprawiające liczniki w tym brak podświetlenia... Skoro można naprawić to można też i "zepsuć" w kontrolowany sposób, odszukując przewód nakazujący licznik podświetlić i zabudować na nim wyłącznik.

W innym wypadku pozostaje wyciąć sobie przykładowo z czarnego kartonu kształt pasujący do wnęki licznika i zakładać jak chcemy, by licznik nie oświetlał wnętrza.

No chyba, że kol. cinas_ ma na to jakiś sposób, by przeprogramować ustrojstwo swoim magicznym urządzeniem. Ponoć czyni cuda.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyłączyć podświetlenia jakimś przyciskiem. Trzeba po prostu zamknąć drzwi i jak się niczego nie naciska i ich nie otwiera podświetlenie samo gaśnie po ok. 3. minutach. Można też zamknąć drzwi przyciskiem na pilocie, wtedy od razu gaśnie. Ale problem mogą mieć ci co mają jakiś alarm z czujnikami ruchu.

 

A tak na marginesie to już co najmniej dwa wątki są o tym na forum. Dlaczego zakładający nowy wątek nie zaczynają najpierw od sprawdzenia, czy już wcześniej ktoś nie pisał o tym, co ich interesuje. Nie robię wyrzutów, ale przez to często temat się rozdrabnia, a tak byłoby wszystko w jednym miejscu. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ciekawość - bo jestem po niedawnej lekturze instrukcji:

nie zadziała zamknięcie samochodu z wyłączeniem czujnika objętościowego? Wówczas wszystkie podświetlenia powinny być wyłączone.

 

W samochodzie z HF to jest otworzenie drzwi kierowcy, włożenie i wyjęcie 2 razy karty (deski rozdzielczej), zamknięcie drzwi i zablokowanie drzwi z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ciekawość - bo jestem po niedawnej lekturze instrukcji:

nie zadziała zamknięcie samochodu z wyłączeniem czujnika objętościowego? Wówczas wszystkie podświetlenia powinny być wyłączone.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

ale to wtedy radio też nam zgaśnie

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

oj widze po rozmowie że po prostu ten typ tak ma. A kopać tak głeboko w elektronice też szkoda w tak nowym aucie, bo zepsuc idzie łatwo.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarza sie wieczorem czekać na kogoś w samochodzie, badź siedzieć ze swoją panienką.

W drugim przypadku sprawa jest prostsza...

Pozbawić pannę części garderoby i rzucić ją (niepotrzebną garderobę rzecz jasna) na świecący licznik..... :) :notacrook:

Widać we Francji mają inne upodobania i zwyczaje w tym temacie, skoro projektantom nie przyszło do głowy, że świecący licznik może być upierdliwy przy takim wykorzystaniu auta ....

Edytowane przez gojgien
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po długiej przerwie - znalazłem rozwiązanie

Po wyłączniu silnika wystarczy włączyć i zaraz wyłączyć alarm siedząc w samochodzie - zgaśnie wszystko. I najważniejsze - "szybko" przed uzbrojeniem się alarmu otworzyć tylne drzwi - to spowoduje przerwanie procedury włączenia się alarmu i nie spowoduje ponownego rozświetlenia wskaźników. Tak to działa w SIII.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!