Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zrobiłem zwarcie (brak pozycyjnych i podświetlenia rejestracji)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem wymienić podświetlenie rejestracji i zrobiłem zwarcie. Nie działa mi teraz podświetlenie rejestracji i prawe światło pozycyjne z przodu. Jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny? Cyz to są w ogóle te bezpieczniki w komorze silnika czy w kabinie?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bezpieczniki w kabinie. Nie wiem który. Masz tam obok taki kluczyk do wyciągania bezpieczników i pobaw się wyciągając po kolej. Ne pewno będzie to o niewielkiej mocy. Jak wyjmiesz a będzie spalony to od razu poznasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem teraz szybko do samochodu sprawdzić te bezpieczniki w kabinie. Wszystkie są OK. Przynamniej tak wyglądają. Ale za to mam inny problem... dużo gorszy! Nie mogę odpalić auta... Wciskam start a on porusza na chwile rozrusznikiem i gaśnie i tak w kółko z 5 razy i nagle całkiem gaśnie. Nie ważne czy karta jest w środku czy nie. Przy tym wyświetlacz też tak sie zapala i gaśnie. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on jeszcze dzisiaj działał. Bawiłęm się tym oświetleniem, zrobiłem zwarcie potem sprawdziłem bezpieczniki przy kierownicy i na koniec chciałem odpalić. Żle napisałem wcześniej. Rozrusznik nie działa. Włącza się tylko deska rodzielcza i na przemian gaśnie. Przy tym jest takie Cyk Cyk. Wszystko inne działa (szyby, radio, światła) tylko ten rozrusznik nawet nie drgnie. Może sie spalił przy tym zwarciu bezpiecznik na klemie plusowej? Tam jest bezpiecznik od rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, naładuję. Wytłumacz mi tylko jak to możliwe że godzine wcześniej odpałałem silnik bez żadnego problemu a po tych wszystkich perypetiach z oświetleniem silnik zdechł. Myślałem że jak akumulator jest wyładowany to nawet radio nie działa. A mi tam działa wszystko. No ale nie jestem specjalistą i jak piszesz żeby naładować to tak zrobię. Może akurat pomoże. Ja osobiście stawiam na jakiś bezpiecznik od rozrusznika. Tak czy siak mam nadzieje że nie będę musiał po lawete dzwonić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator może paść z minuty na minutę. Sam miałem już takie przypadki. Rano auto odpaliło bez problemu, a wieczorem już nie. Światłą, alarm, radio działało normalnie. Przyczyna spadek napięcia pod obciążeniem poniżej 10V. I rozrusznik nie maił siły zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna spadek napięcia pod obciążeniem poniżej 10V. I rozrusznik nie maił siły zakręcić.

A objawia się to właśnie kilkoma próbami zakręcenia silnikiem i wszystkimi efektami jakie opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś bawiłem się oświetleniem tablicy i zrobiłem zwarcie. O ile się nie mylę oprócz oświetlenia tablicy nie działa pozycyjne przednie lewe i chyba światło tylne prawo albo na odwrót. Jakoś na skos są połączone. Bezpiecznik jest pod maską, a więc konieczne jest wyciągnięcie aku i demontaż podstawy akumulatora aby dostać się do bezpieczników.

 

Kwestia braku odpalania to wg mnie też akumulator. Być może zwarcie go uszkodziło, albo to zwykły przypadek. Jest chłodno i w takie dni wychodzi zużycie akumulatora. Proponuję też sprawdzić ładowanie po wymianie aku - powinno być ok 14,2-14,5 (mniej więcej). Jeżeli aku padł przez brak ładowania, to nowy też może przez to szybko paść. Najczęściej powodem jest uszkodzony regulator napięcia wtedy - koszt ok 200-250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej powodem jest uszkodzony regulator napięcia wtedy - koszt ok 200-250 zł.

Jeśli wkoło są auta z PL na niebieskim polu tablicy rejestracyjnej, a nie tak jak w tym przypadku D i rejestracja zaczyna się na "S". Tam to kosztuje inaczej, bo w "Ojro" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor... Akumulator ładowałem przez noc w między czasie wymontowałem tą podstawe akumulatora i komputer i wymieniłem spalony bezpiecznik. Potem wszystko złożyłem do kupy, włożyłem akumulator i .... odpaliłem <czerwona> Na Aku jest data 06.2008 tak więc chyba czas na jego wymiane. Dzięki za pomoc i porady ;)

Edytowane przez Marcisho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!