Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

4GASII Ustawianie map i mnożnika


edass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam prośbę czy ktoś bardziej obeznany może zerknąć w moje mapy i podpowiedzieć czy są dobrze ustawione i ewentualnie jak je poprawić.

Instalacja składa się z:

- komputer - 4GasII OBD/CAN ("klon" Europegas OSCAR-N OBD/CAN),

- wtryski - HANA H2000 1,9OHM,

- reduktor - Magic tłokowy czy jakoś tak.

 

Ogólnie to autko dobrze jeździ na gazie ale poustawiałem co nieco po swojemu ;).

Tak wyglądają parametry po autokalibracji i zebraniu map benzynowych oraz gazowych podczas jazdy.

post-66975-0-14092900-1392494528_thumb.jpg

Edytowane przez edass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście była zrobiona autoadaptacja a następnie zebrane mapy.

Dzisiaj kliknąłem "Oblicz nastawy", a następnie zebrałem nową mapę gazową i lekko ją poprawiłem, po czym znów skasowałem mapę gazową

Poniżej wyniki (nie miałem już czasu aby zebrać pełną mapę gazową).

post-66975-0-23401800-1392563049_thumb.jpg

post-66975-0-23595000-1392563055_thumb.jpg

post-66975-0-78019900-1392563061_thumb.jpg

post-66975-0-85726800-1392563066_thumb.jpg

post-66975-0-45564400-1392563072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie kolektor powinno w teorii być 0,3 u Ciebie 0,34. Mapy teoretycznie w tych samych warunkach powinieneś zebrać do strojenia inst. Za wcześnie schodzisz mnożnikiem. Którym sofetem pracujesz bo jest ich kilka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mapy były zbierane na tej samej drodze jedna po drugiej. Niestety nie miałem juz czasu aby zebrać gazową do końca. Używam programu 4gasII OBD/CAN w wersji 2.11. Możesz tak łopatologicznie wytłumaczyć gdzie podbić a gdzie zmniejszyć ten mnożnik? Przyznaje się, że ustawiam to pierwszy raz. Co zrobić z tym ciśnieniem?

Edytowane przez edass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem jest kilka drobnych problemów.

1. Przy przełączaniu na gaz czasami migał się helikopter :).

2. Po podłączeniu pod komputer okazało się,że mam ustawione złe wtrysku (mam H2000 1,9ohm a ustawione były 3ohm). Po takiej zmianie stwierdziłem, ze trzeba by zdobić od nowa autokalibracje (widziałem jak to robią w warsztacie i to nic trudnego). Po autokalibracji zmienił się czas głównej poprawki z 2,xx ms na 1,78ms więc te wcześniejsze mapy też trzeba poprawić. Po tych moich zabiegach auto odczuwalnie lepiej przyspiesza a komputer pokładowy pokazuje mniejsze spalanie. Nie pali się też check.

3. Wskaźnik poziomu gazu działa jak chce albo pokazuje full albo rezerwę - z tym chyba dam sobie radę.

4. Do butli 47l wchodzi 30l gazu - to pewnie muszą poprawić w warsztacie.

 

Nadmienie, że instalacja została zamontowana w warsztacie specjalizującym się w tej branży (montują AC ale nie bardzo im szło ustawianie tego 4gas-a) i na moje oko jest założona starannie.

 

Jeżeli zapytacie dlaczego taka instalacja a nie coś innego to odpowiada - dostałem za flaszke całą instalację (nòwka sztuka) od szwagra - jemu leasing nie zgodził się na montaż LPG w samochodzie i instalacja leżała od roku bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja pytałem o podłączenie OBD - chwilowo pogoda nie zachęca do grzebania w samochodzie ale może w ten weekend rozbiorę tunel i podłącze to OBD.

 

Wracając do tematu - jak poprawić te moje mapy i ciśnienie? Dodatkowo jeszcze będę chciał podłączyć sondy lambda bo "Gazownik" ich nie podłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeszcze będę chciał podłączyć sondy lambda bo "Gazownik" ich nie podłączył.

Kolego to twoje ustawienia można do kosza wyrzucić. Najpierw powinieneś mieć sprawne sondy, aby potem zgrać mapy wtrysków benzyny. Teraz silniki pracuje na benzynie w trybie awaryjnym na stałych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy działają i są sprawne -nikt nie ingerował w ich podłączenie do kompa benzynowego. Jedynie nie są podłączone do komputera gazowego a komp gazowy i tak nie używa ich a jedynie wyświetla ich wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tzn "migał helikopter"? Może zrób to w takiej kolejności, podłącz sondy, skalibruj LPG, sprawdź czasy po kalibracji na wolnych, LPG dłuższe ~1ms byłoby fajnie, później zbieranie map Pb i LPG, zmiana mnożnika kasowanie mapy LPG i tak w kółko aż uzbierasz. Sprawdź szczelność kolektora może coś gdzie ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helikopter = check engine - dość popularne określenie w moich stronach :).

Czy te sondy są konieczne? Przecież komp gazowy nie korzysta z nich do zmiany składu mieszanki, on bazuje na czasach wtrysku jakie podaje komputer benzynowy, a komp benzynowy dopiero korzysta ze wskazań sond.

Gdzie najłatwiej podłączyć się pod te sondy?

Co trzeba zmienić aby zmniejszyć różnicę czasu wtrysków na wolnych obrotach ?

Jak sprawdzić szczelność kolektora?

 

Nie denerwujcie się,że zadaje takie pytanie - ja po prostu nie znam się zbytnio na tym ale lubię trochę pogrzebać w samochodzie i nawet nie najgorzej mi to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że będziesz podłączał sondy :) jak już masz kabel to podepnij. Na ogół raczej nigdzie nie widzisz wskazania sondy a jak stroisz auto widzisz jak pracuje sonda, czy przylewa czy nie. Jak auto przechodzi na LPG na wolnych też widzisz co się dzieje czy jest ubogo czy nie.

Sonde masz za silnikiem przy grodzi jak zdejmiesz to gumowe ustrojstwo obudowa filtra - przepustnica tą pod nią z tyłu jest sonda - powodzenia :P

Temat różnic wtrysku - ściągnij sobie instrukcje STAG-a, poważnie to na początek, później kolejne pytania.

Kolektor - gdzie wpięte podciśnienie? Może zdjęcia spod maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!