Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczna zmieniarka CD podłączenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy więc na początek proszę o trochę wyrozumiałości :P. Mam Megane Sedan z 2007 r wersja Alize z fabrycznym radiem CD( bez odtwarzania MP3).Chciałbym podłączyć zmieniarkę i tu zaczynają się problemy. Sprzedawca powiedział mi że do zmieniarek montowanych w kokpit nie ma dodatkowego kabla do połączenia z radiem. Kabel powinien być w fabrycznej instalacji. Moje pytanie jest następujące: czy wersja Alize ma taki kabel i jak sprawdzić czy można podłączyć zmieniarkę. Za wszystkie sugestię w tej sprawie będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Piotr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca coś kręci tego nie było w fabrycznej instalacji auta jest to element zmieniarki. Ja swoją kupiłem razem z kabelkiem, więc jak szukasz to szukaj z kabelkiem bo kabel sam jest praktycznie nie do kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Czy te zmieniarki były w 2 kolorach? Ja mam kokpit jakby bury/szary ale nie czarny. Na necie widziałem zmieniarki czarne i szare. Rozumiem, że jak kupie zmieniarkę z kabelkiem to tylko wyjmuję półeczkę i wkładam zmieniarkę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI dzieki za info i chec pomocy, zestaw jak na zdjeciu, ale najpierw musze kupic zmieniarke, potem sie do Ciebie odezwe. Problem w tym ze zmieniarki sa ale bez kabla, a kabla samego nie moge znalesc.

 

P.S. Moje megane jest z 2007 czy zmieniarka z rocznika np. 2004 tez bedzie pasowac ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego bo tematyka w sumie ta sama. Mianowicie mam w megi radio Cabbase z nawigacją i zmieniarką na 6płyt. Co prawda nigdy jej nie używałem bo radio na mp3 to nie miałem takiej potrzeby. Ostatnio jednak wziołem z drugiego auta kilka płyt audio cd z zamiarem wsadzenia je w zmieniarke i ku mojemu zdziwieniu nie chce ich przyjąć. Po szukaniu przyczyny stwierdziłem że chyba coś z nią nie tak bo wogóle się nie załącza(nie są podświetlone przyciski). Stąd moje pytanie jak ona ma prowadzone zasilanie z radia czy osobno? Może ma jakiś osobny bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz przyciskiem SRC lub SOURCE na pilocie (satelicie).

Przyciski na radiu 1-6 to wybór między stacjami, które masz zaprogramowane.

No właśnie. Z tego co pamiętam to w zmieniarce wkłada się płyty odwrotnie.

Czyli nadrukiem do dołu (przynajmniej w moim modelu). :idea:

Nie pamiętam teraz czy czasem nie trzeba było też wcisnąć nr 1-6 (na zmieniarce) by załadował na odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy te zmieniarki były w dwóch kolorach ?? Znalazłem taką: http://www.ebay.ie/itm/RENAULT-MEGANE-CLIO-LAGUNA-6-DISC-CD-CHANGER-IN-DASH-8200084437A-NO-CODE-/121487716884?

A moje radio ma taki kolor: http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=18899

Czy są dwa kolory czarny i szary czy to tylko takie zdjęcie na tej aukcji ??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej. Orientuje się ktoś czy kabel z leguny ii łączący radio ze zmieniarką podejdzie do meganki ?

http://megane.com.pl/uploads/imgs/hosting_zdjec_1481885261__zmien_kab.jpg

 

EDIT: zakupiłem zmieniarkę już z główną wiązką, więc jeden problem z głowy.Brakuje mi natomiast kabla do podświetlenia przycisków w zmieniarce ...... wie ktoś który pin w radiu ( update list ) musze połączyć do którego pinu w tym mniejszym wejściu w zmieniarce? będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdro

hosting_zdjec_1482343042__piny_update_list.jpg

hosting_zdjec_1482344883__zmieniarka_tyl.jpg

 

Edit: podświetlenie opanowane. Do środkowego pinu małego wejścia pociągnąłem kabelek z kostki iso A nr 5 sterowanie anteną i wszystko gra jak nalezy. Szybkozłączka, mały konektor, 50cm kabla - koszt 2zł, 15min pracy. Może się komuś przyda.

 

Jeżeli ktoś zastanawia się jak wyglądą konsola phII z jasnym podświetlaniem w połączeniu ze zmieniarką predliftową to proszę:

hosting_zdjec_1482436638__podsw_zmieniarki_rozne.jpg

Edytowane przez awierone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!