Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinię


presidente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Proszę o ocenę poniższego Scenica

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://allegro.pl/show_item.php?item=4056485299

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Na moje oko patrząc od przodu trochę nie równe spasowanie maski i reflektora. Będę mógł podjechać dopiero pojutrze i osobiście zobaczyć. Auto już zarejestrowane w PL podobno.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna wersja:

-listwy w kolorze nadwozia to dopiero 2008 r. zdaje się i wtedy też powinny być przednie lampy z ciemnymi lamówkami oraz "chromowana" listwa między halogenami oraz obwódki tychże;

-kierownica bez błyszczącego pierścienia wokół znaczka, polifotwe zdaje się że wszelkie wersje powinny to mieć;

-ręczna klima;

-co do ESP trudno powiedzieć, nie widać wyłącznika;

-zderzak trochę kiepsko spasowany, ale wystarczy czasem oprzeć się o słupek/inny samochód czy przytrzeć dołem o krawężnik i juz takie kwiatki wychodzą;

-gość chyba się pomylił pisząc że są dwa momplety kół, w bagażniku to raczej same opony oraz pytanie gdzie półka?

-lusterko wewnętrzne ma zwykłe a nie automat;

-nie zdziwię się jak brak mu rolet w tylnych drzwiach, chociaż może i są....

 

Jak dla mnie to mix wersji. Patrząc po kolorystyce wnętrza, braku świecidełek na kierownicy i dżwigni zmiany biegów, przednich zagłówkach bez możliwości ich odchylenia, kołpakach wychodzi mi że to wersja Authentique/Alize (różnica w obecności klimatyzacji). Co prawda schowek między fotelami (przesuwny) sugeruje obecność elektrycznego ręcznego, jest czujnik swiatła i deszczu, elektrycznie opuszczane szyby w II rzędzie co wskazuje na Expression... Jakiś dziwny jak dla mnie ten samochód. Tablice póki co ma zwykłe niemieckie więc póki nie zobaczysz polskich tablic oraz DR to dla mnie oznacza zakup "na Niemca". Jak masz blisko to podjedź zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nowe auto, nowy temat. Poszukiwania wciąż trwają. Zerknijcie fachowym okiem proszę. Znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/renault-scenic-lift1-5dcisolarklimatrhendfree-C29941689.html

 

Kolego, zasada jest prosta - jeden użytkownik, jeden temat dotyczący zakupu auta. Tematy połączono.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne mądrości :D

-zwróć uwagę że to najsłabszy możliwy diesel 85KM;

-tylne lampy z phI, czyżby się LEDy przepaliły?

-klimatronik jednostrefowy (chyba że zamkniesz nawiewy z jednej strony to będzie dwustrefowy :) );

-listwa w zderzaku przednim z błyskotkami-raczej późniejsze, ale nie będę się spierał;

-wg ubogiej książki serwisowej w 2012 miał 113143 km. teraz ma 115914, ciekawe dlaczego tak mały przebieg gdzie po pierwszym roku wpisane ma że przefrunął nieco ponad 20000 km? A może sprzedaje się od ponad roku i opis na zasadzie kpiuj/wklej stąd informacja o ostatnim wpisie w sierpniu ubiegłego roku;

-ktoś odłączał akumulator i nie wpisał kodu do radia;

-nie wiem czy przy tym silniku był możliwy ESP.

 

Jak blisko to przejedź się i zobacz ale z dużą dozą ostrozności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie słabo. Znalazłem jeszcze coś takiego http://otomoto.pl/renault-scenic-privilege-C32457565.html tyle, że automat i nie za bardzo wiem jak podejść do tego rozwiązania i ile z tym kłopotu w razie ewentualnej awarii.

Edytowane przez presidente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy z tamtym linkiem. Co do czerwonego:

-lampy tylne ma z różowawym odcieniem światła wstecznego i kierunkowskazu, coś mi świta że takie były do 2004 r. ale najlepiej zapytaj mrarek, on chyba sporo może o tym powiedzieć;

-dziwnie pofalowana tapicerka na fotelu kierowcy;

-ESP powinno być (jest wyłącznik ASR);

-szkoda że bez środkowego podłokietnika;

-pochodzi z Fabryki Samochodów Drezdenko (lub czegoś bardzo podobnego patrząc po tablicach, fachowcy podpowiedzcie), czyli zagłębia klecącego rozmaite ulepy w Lubuskiem, wzbudza to moją ostrożność;

-zdjęcia liche, to co zauważyłem to dziwnie wyglądająca prawa listwa przedniego zderzaka, jakby wysmarowana szpachlą czy próbowano z niej (nieudolnie zresztą) usunąć ślady prac lakierniczych i niedokładne zamaskowanie.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustaję w poszukiwaniach. W związku z tym, że z benzyną słabo i wybór mały zacząłem szukać w dieslu http://allegro.pl/show_item.php?item=4052347561 Prośba o spojrzenie fachowym okiem. A co do czerwonego z linku powyżej napisałem do salonu we Francji. Zobaczymy co odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna wersja, z mankamentów na moje oko:-do sprawdzenia naklejka na lewym progu, nie jestem w stanie jej zauważyć;

-napis RENAULT na pokrywie bagażnika jakby trochę krzywo, może coś się działo, może tylko zdjęcia, a może dokładany (bo nie wszystkie oryginalnie miały);

-nie jestem pewien czy nie wymieniana kratka w przednim zderzaku (dolna) na wersję ze świecidełkami (mógł być drobiazg, sam miałem połamaną i wymieniałem :( );

-lekkie przetarcie na boczku drzwi kierowcy, ale przy takim przebiegu mogło się zdarzyć.

 

Poza tym moim zdaniem samochód nie picowany do sprzedaży (umyty i owszem ale nie wyplakowany ponad miarę). Jak masz możliwość to podjedź obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezroczysta naklejka na progu przed tylnym kołem. Nic na niej nie ma, ma być bo to jej zadanie :( i dobrze jeżeli jest zżółknięta bo to znaczy ze jest tam od dawna (najlepiej od początku istnienia samochodu). Jej brak może wskazywać na naprawę blacharską i to robioną na odwal się. Poszukaj na forum, jest rozpiska gdzie i jakie naklejki ochronne powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, dziś podjadę zobaczyć. Z rzeczy blacharskich był robiony prawy błotnik i lusterko. Podobno szkoda parkingowa. A przy okazji jako to może być wersja? VIN vf1jms40638287377

Znalazłem tez benzynę ale w Radomiu http://allegro.pl/show_item.php?item=4095614069 co sądzicie?

Edytowane przez presidente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!