Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinię


presidente

Rekomendowane odpowiedzi

Ten z Radomia wygląda jak wersja Expression ale jest kilka nieścisłości:

-skórzana kierownica jest, walka zmiany biegów też a ramka wokół mieszka czarna a powinna być srebrna oraz zagłówki przednich foteli-powinny być rozkładane a nie są. Te dwa elementy pasują mi do wersji Authentique/Alize (jak chcesz wiedzieć jak te elementy powinny wyglądać poszukaj w użytkownikach mojego SII 1.6 16V zdaje się są tam zdjęcia wnętrza tylko w innej kolorystyce);

-naklejki na progach są;

-ESP jest;

-był odłączany akumulator i nie wpisali kodu do radia;

-świeci się kontrola SERVICE oraz symbol klucza co sugeruje mi przekroczony termin wymiany oleju, jeżeli będziesz oglądał naciskaj na kontrolę w ASO, jeżeli to tylko olej to OK, jeżeli coś więcej to też wyjdzie. Może przy okazji zmienią język komputera;

-dziwnie opisany że rok modelowy 2007, mam lekkie obawy że może być wyprodukowany w 2006;

-na zdjęciu bagażnika wygląda na to jakby nie było tylnej półki, warto dowiedzieć się dlaczego;

-kubełkowe fotele, pfffffffff..... :(

-nie podali przebiegu, na zawieszce stoi 160138 km i chyba w 2012 r. Ciekawe ile ma teraz?

-pod maską nie jest wypicowany, to moim zdaniem dobrze;

-tylna wycieraczka "wisi", w swoim też tak miałem. Swoje już przeżyła i o ile się uda ją zdjąć w całości to może uda się ją poprawić (gojgien opisywał jak naprawić na przykładzie Scenika I). Jak zdejmowałem w swoim to metalowy pierścień wyszedł mi z plastiku bo zespawał się z ośką wycieraczki i wymieniłem całość. Nowa w ASO to 138 zł.

-mimo włączonej stacyjki nie widać zegara, nie zetknąłem się z taka sytuacją;

-ktoś kto zdejmowałem podszybie się nie popisał: prawa wycieraczką stanowczo za nisko i idę o zakład że stukać o klapę silnika (narożnik) i podszybie;

-rolety na tylnych drzwiach są dziwne, są prostokątne a we wszystkich SII jakie znam są trapezowate że ściętą tylną prawdziwą;

-przepalona lewą żarówka pozycyjna.

 

Mimo wątpliwości myślę że warto go obejrzeć. Tylko dowiedzieć się przez telefon czy zgodzą się na kontrolę w ASO.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przeanalizować czy podjadę do Radomia zobaczyć niebieskiego. To 200 KM ode mnie i to nie najlepszą drogą, wiem bo kilka razy odwiedzałem to miasto. Zadzwonię jutro i wypytam dokładnie. Na razie wiem tyle ile w opisie i, że ma 180 tyś obecnie i sprowadzone w grudniu. Kupuję od niego jako importera, akcyza opłacona. Sprzedający twierdzi, że po wykupieniu polisy na numer VIN za 60 pln można jechać do domu i załatwiać formalności (przegląd, rejestracja, recykling. Ale mam wątpliwości czy tak można?

Byłem oglądać tego czarnego diesla. Zdjęcia zrobione rok temu facet, odnowił po roku ogłoszenie. Auta bardzo mocno wyeksploatowane, kierownica wytarta, klamki również, ze srebrnych miejscami czarne. Wymieniona prawa lampa, błotnik i zderzak, z tyłu poprawione prawe drzwi i błotnik (naprawy w Jaszpol Renault z AC). Na klapie bagażnika odstaje plastik z prawej strony i jakoś nie udało mi się go wcisnąć na miejsce Przednia szyba inny rok. Dodatkowo wyciek oleju z silnika z prawej strony, przez zderzak nad halogenem widać, że coś od dłuższego czasu leci. Brakuje osłony silnika, od góry silnik suchy. Podobno zdemontował jak jechał do Chorwacji i nie założył, ale ma. Auto ma wyjęty FAP. Opony oba komplety do wymiany. w tylnym prawym oknie podarta roleta i nie działa podnoszenie szyby. Odpuściłem. Zastanawia mnie tylko skąd może być ten wyciek, nie miałem możliwości dokładniejszego obejrzenia od spodu.

 

Dodano: 31 mar 2014 - 08:06

Radom odpuszczony. Znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/renault-scenic-zarejestrowany-polskie-menu-C32691096.html Wydaje się być ok. Co sądzicie?

Edytowane przez presidente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beżowy (kolorystyka i wersja taka jak ten co stoi u mnie w garazu i żona nim jeździ :applause: ):

-ESP nie ma;

-kierownica bez skóry (bywało takie coś w tej wersji wyposażenia), plakietka na dźwigni zmiant biegów czarna, zwykle bywała srebrna, ale już się nie bedę upierał...

-dziwnie duża szczelina między prawym klawiszem tempomatu a płytą kierownicy (była zdejmowana? Po co?);

-do sprawdzenia istnienie naklejki na lewym progu;

-jeżeli bedziesz oglądał to dokładnie przyjrzyj się prawym przednim drzwiom, jakby iinny odcień, ale jak to zdjęcia, diabli wiedzą...

 

Można się przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny beżowy :notacrook:http://otomoto.pl/renault-scenic-krajowy-i-wlasciciel-C32749812.html chyba nie ma esp, nie widzę włącznika. Naklejki chyba są, trochę dziwny kolor zderzaka. "Pizza" co jeszcze nie tak , Twoim fachowym okiem?

Dodatkowo znajomy niemiec szuka mi czegoś u siebie od prywatnego właściciela. Zobaczymy co wyszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod powyższymi. Najbiedniejsza wersja i do tego jeszcze wymęczona. Szukaj dalej. Przebieg 73000 km. i stan wnętrza to zobacz na opisie mojego 2.0T na pierwszych zdjęciach. Jak go odbierałem miał oryginalne 73400 km. nakręcone :notacrook:

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Panowie a ten?

http://allegro.pl/mega-wypasiony-scenic-w-gazie-panorama-oplacony-i4286957736.html znajomy jest zainteresowany.

 

Dodano: 04 sie 2014 - 12:04

Witam. Wracam z tematem i poszukiwaniami co powiecie o tym aucie?

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-lift-100-oryginal-serwisaso-C33914601.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomatu i ESP nie posiada.

Wgniota poniżej szyby na lewych tylnych drzwiach, rysa na zderzaku z przodu po lewej, no i ta poduszka w kierownicy jest z modelu przedliftowego, co nie pasuje do reszty młodszych "zabawek" w tym aucie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki. Teraz widzę, zwłaszcza tą poduszkę. Chyba przerzucę się na szukanie po 2009, choć tu już będę musiał dołożyć trochę więcej.

 

Dodano: 05 wrz 2014 - 10:51

Cześć. szuka i szukam i sam nie wiem co brać. Znalazłem na razie http://otomoto.pl/renault-scenic-ii-C34360529.html tyle, że to 300 km ode mnie więc zanim pojadę prosiłbym o jakąś opinię o nim od bardziej doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie go cenią. Za takie pieniądze taki golas to jakaś masakra. Może faktycznie jest w tak dobrym stanie technicznym, że jest wart tych pieniędzy. To już do sprawdzenia na miejscu.

Wad nie dostrzegam żadnych na tych zdjęciach. Jedynie co, to nie podoba mi się wyposażenie. Nie ma tu nic co sprawia, że dla mnie scenic jest m.in. tak wygodnym w obsłudze autem.

Klimatyzacja manualna, brak regulowanego podłokietnika, brak automatycznego hamulca ręcznego, tylne szyby na korbki, brak systemu hands free, brak tempomatu, prawdopodobnie brak ESP/ASR. Żeby chociaż część z tego miał, a tu nic :blink:

To już musisz sam zdecydować, co oczekujesz i czy takie auto spełnia te wymagania. Jak dla mnie, to już go dyskwalifikuje samo wyposażenie. Jeżdżę już 3 lata sceniolem z wszystkim tym co temu brakuje, i nie zmieniłbym go na nic innego :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!