Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę


sylwin

Rekomendowane odpowiedzi

Duża dozą ostrożności:

-przód po jakiejś przygodzie, listwa w zderzaku pokrzywiona i kratka pewnie wyłamana, lampy są każda z innej bajki (lewa z ciemną łamówką, prawa z jasną przy czym twierdzę że prawa jest oryginalną patrząc na rok produkcji). Zderzak z wersji z ksenonami ma ślady po spryskiwaczach lamp (zaślepki albo i całe spryskiwacze, ale one chyba były wyższe). Ze zdjęć nie widać czy jest regulacja wysokości świateł (przypominam że przy ksenonach jest automatyczna);

-rok produkcji 2007 a w ogłoszeniu 2008, już nie lubię dającego ogłoszenie;

-wersja Expression, ESP jest, fabryczne czujniki cofania też;

-tempomatu nie ma;

-na listwach drzwiowych ma emblematy z pojemnością silnika, w poliftowych ich nie było, pytanie skąd są i jaką pojemność mają wpisaną :) ;

-brak lewej rolety w drzwiach, a prawa jakaś powyginana;

-przednia szyba solarna, nie pamiętam czy były dostępne jako opcja w poliftowych.

 

Co do spalania, w mieście nastawieniu się na 9,5-11,5 l/100 km. Może trochę mniej. A bym się zastanawiał czy do tego samochodu się zbliżać.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest całkiem ładny, ale zwróć uwagę na kilka rzeczy:

-z wierzchu to phI a tylne lampy ma od phII, dowiedz się czy gość ma go długo i czy ewentualnie sam te lampy zmieniał i dlaczego (mógł miec taki humor). Dowiedz się czy miał jakieś przygody i późniejsze naprawy blacharskie;

-automat-nie żebym odradzał, ale zastanów sie czy rzeczywiście jest tym czego szukasz, popytaj się arekmiz on ma trochę młodszego z automatem, myślę że więcej podpowie. Poza tym zorientuj się czy masz w sensownej odległości serwis zajmujący się tego typu skrzyniami (na wszelki wypadek) i czy ewentualnie mogą też sprawdzić taki pojazd;

-rok produkcji 2006, pamiętaj że wtedy była zmiana phI na phII, ten to phI i nie zdziwię się jeżeli to 2005 r. a rejestrowany w 2006 (oby nie);

-przebieg, hmmmmmm, może....;

-silnik wygląda nieźle, przynajmniej tutaj nie szaleli z plakiem :)

-jeżeli ma czujniki ciśnienia w oponach (są w opisie) to będziesz miał mały wybór opon i do tego drogich, poszukaj o tym na forum.

 

1.6 nie będzie wcale palił dużo mniej od 2.0. Mam w garażu 1.6 16V i 2.0T a spalanie jest podobne z rozrzutem ok. 0,5-0,7 l/100 km. Przy automacie może być wyższe, ale lepiej popytaj tych co mają, ja sprawdzałem tylko w katalogu (automat).

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy:

-mało informacji, wszystko na telefon tylko;

-brak napisu SCENIC na tylnej klapie, znowu jakaś przygoda?

-nie widzę naklejek na progach przed tylnymi kołami;

-wersja bogata, tempomat ma, ESP już nie.

Jak masz blisko to podjedź zobaczyć.

 

Drugi:

-kiepskie zdjęcia, naklejek nie jestem w stanie zobaczyć;

-też przyzwoita wersja, ESP trudno stwierdzić, tempomatu brak;

-felgi raczej 15 na moje oko, ale ja to zwykły placek jestem i pewnie się nie znam :)

-ciekawe co to takiego tacho wymieniane w ASO w Grazu, czyżby wyświetlacz?

Kolor taki że oczy mi się już do niego śmieją, jak do każdego w takim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ale:

-nie dam głowy czy 2005 r. nie powinien mieć już nowszych mocowań piór przednich wycieraczek, do sprawdzenia rok produkcji bo nie zdziwię się jeżeli pierwsza rejestracja była w 2005 r. a produkcja nieco wcześniej;

-do obowiązkowej weryfikacji: po otwarciu przednich drzwi z prawej strony na słupku środkowym przy progu powinny być naklejki (2 szt.), jedna z numerem VIN (jak tabliczka znamionowa), druga już nie pamiętam co, na zdjęciach ich nie widać;

-brak naklejki na progu z prawej strony, po lewej jest;

-tylny zderzak miał jakieś przygody: po lewej niedokładnie spasowany w okolicach lampy i odstaje listywa (narożna część), prawa strona trochę lepiej, ale też nie idealnie;

-kontroli trakcji nie ma (brak wyłącznika ASR);

-dywaniki poszły na spacer a widać że były;

-kołpaki oryginalne, ale z Clio IIIphI :D

-w tej wersji wyposażenia powinny chyba być schowki na płyty w podłokietnikach przednich drzwi;

-radio nie z tego samochodu, nawet nie z tego modelu;

-jak dla mnie kierownica jest za ładna jak na ten przebieg, podobnie plakietka na dźwigni zmiany biegów, w sam przebieg też trochę niedowierzam;

-żadnej naklejki na przednim pasie pod maską, trochę dziwi mnie różnica że silnik jest cokolwiek przykurzony a przedni pas taki że jeść można z niego;

-brak zapalniczki w gniazdku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1:

-zakup na Niemca, ale opłaty porobione, ciekawe jak :applause:

-prawa roleta może mieć oberwany zaczep (kiepskie zdjęcie);

-sprawdzić prawy próg czy jest naklejka;

 

Wygląda nieźle.

 

Nr 2:

-w opisie stoi ze ma PAX (kontrolę ciśnienia w oponach), chyba nie za dobrze, poszperaj na forum czym to jeść;

-też zakup na Niemca?

-brak naklejek na przednim pasie, za to pod maską równo przykurzony;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

wybieram się oglądać nr 1 z zamiarem kupna

sprzedający twierdzi że był sprawdzany czujnikiem i grubość lakieru ok,

o co chodzi z tymi opłatami

 

Dodano: 09 kwi 2014 - 15:54

witam

Co sądzicie na temat tego:

scenic

czy podłokietnik jest oryginalny, jest nie dzielony i nie klimatyzowany, czy istnieje możliwość wymiany

szyba pasażera otwiera się i zamyka skokami, czy to tak ma być?

dzięki za wszystkie uwagi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłokietniki były różne, istnieje możliwość wymiany na przesuwany. W żadnej wersji nie był klimatyzowany. Niby klimatyzowany jest schowek przed pasażerem. Szybę trzeba przyuczyć i będzie chodziła płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Przebieg i gaz?

-pas przedni pod maską, czyściutki, wyplakowany i bez żadnej naklejki;

-kierownica w zbyt dobrym stanie jak na ten przebieg;

-podlokietnik moze być oryginalny ale akcesoryjny, wtedy nie jest przesuwany. Schładzany jest tylko schowek w desce rozdzielczej;

-jak na samochód z Włoch to jest zbyt czysty <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza gdzie są naklejki na pasie przednim, wiem tylko o tych

na progach i tylnich słupkach.

Na osłonie silnika widać ślady przecierania szmatką, na śrubach nie ma żadnych śladów odkręcania

czy to jest regułą że przy tym przebiegu powinny być ślady użytkowania na kierownicy.

Jeszcze pytanie do zagazowanych, po przełączeniu na gas sygnał dźwiękowy i brak reakcji

właściciel twierdzi że butla pusta, czy to tak ma być.

dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!