Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wciskam do dechy to jest min. gorzej niż jak przyśpieszam stopniowo


megan_pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Przede mną auto miał jeden właściciel przez 4 lata, auto jest z salonu w PL, a teraz już ma 5,5 roku.

Megane II 1.6 16V.

 

Zastanawiam się, czy to normalne, że jak wrzucę jakikolwiek bieg i wcisnę gaz do dechy, to sobie przyśpiesza ale jak delikatnie w trakcie przyśpieszania puszcze gaz, czuję mocniejsze wciśnięcie w fotel i od razu ponowne wciśnięcie w dechę zmniejsza ten efekt. Nie chodzi tutaj o zakres obrotów, bo jak następnie znów popuszczę gaz to znowu bardziej wciska w fotel.

Moje poprzednie auto - fiat siena, reagował na gaz niezależnie od tego czy wciskałem go do połowy czy do końca, więc tak mi się wydaję, że to nie jest normalne.

Efekt jest na tyle minimalny, że np mojej dziewczynie nie udało się go uchwycić, ogólnie mi nie przeszkadza ale trochę irytuje.

Występuje na niskich na obrotach do 4000rpm. Pojawia się też jak mam za wysoki bieg w stosunku do prędkości:

Zrobiłem też próbę przyśpieszenia, żeby zobaczyć czy jest tak jak mówią dane techniczne, czyli 11.3s/100km, wyszło coś koło tego, tylko że to jest jazda na wysokich obrotach, więc tego efektu nie ma..

http://www.youtube.com/watch?v=stoot6TXUNo

W dwie osoby o łącznej wadze 150kg wyszło tak jak na filmie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, czy normalne, nie zastanawiałem się, zresztą było już opisywane na forum.

Miałem tak w Megane II oraz w Megane III oczywiście w silnikach benzynowych. W Megane I nie wiem, nigdy nie zwrócilem na to uwagi. Laguna I tego efektu nie posiadała,silnik 1800, trochę inny układ zasilnia, wtrysk jednopunktowy.

Widzisz, firma promuje trochę inteligentniejszą jazdę a nie sandał w podłogę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne zachowanie. Na początek przeczyściłbym przepustnicę - koszt niewielki, istenieje możliwość, że to rozwiąże problem. Poza tym silniki k4m mają z tym problem i prędzej czy później pewnie cie taki zabieg czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy to w czymś pomoże, efekt ten występuje również w dziewiczo nowym samochodzie.

Zresztą nie wiem czy to jest jakiś problem? Jest to tak subtelna wręcz sprawa, że wielu jak nie wie to tego nie zauważa. Jeździć, nie przejmować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!