Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klocki przód i tył czas na wymianę - może nawet tarcze


Rekomendowane odpowiedzi

Przekładałem ostatnio koła i zrobiłem kilka fotek. Samochód ma niecałe 34 tyś. ale głównie po mieście. Z tyłu zaczynają dochodzić ostre piski ale co dziwne przy szybkiej jeździe w trasie pod górkę (po wcześniejszym przyhamowaniu).

Przód

thumb_hosting_zdjec_1395608949__przod.jpg Tył thumb_hosting_zdjec_1395608983__tyl1.jpg

Nie pomierzyłem tarcz bo zapomniałem o suwmiarce ale przednie wyglądają ok. Myślę, że jest więcej niż te minimalne 23,4mm (tarcza 296mm) bo rant nie jest duży.

Co do tylnych to już troszkę gorzej wyglądają, rancik jest i może być blisko tych minimalnych 7mm (tarcza 260mm ham. el. nowa ma 8mm).

Komplet oryginalnych tarcz to jakieś 420zł fajna strona - tanie części - ktoś może tam kupował?

Jeśli tylko klocki będę wymieniał to zrobię to samodzielnie z porządnym czyszczeniem itp. Gorsza sprawa z tylnymi tarczami bo tam już jest piasta i abs z tarczą.

Klocki znalazłem firmy TRW GDB1790 przód i GDB1791 tył w cenie ok 300zł za P+T, klocki raczej dobre, latamy na takich w robocie Jeepem GC i nawet mniej pylą jak oryginalne w renault. Może coś innego polecacie?

Co do samej wymiany to jakich kluczy będę potrzebował?

Fotki śrub przód

thumb_hosting_zdjec_1395609818__przod2.jpg Tył thumb_hosting_zdjec_1395609860__tyl2.jpg

Przy okazji to straszna lipa te hamulce w Renault. U ojczulka w Seacie przy 80 tyś. wyglądało to znacznie lepiej a dużo ostrzej samochód traktowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem w wielu nowych autach - że mija 40.000 km i do wymiany są tarcze z klockami.

A dobrej jakości tarcze ale zamienniki z wyższej półki, potrafią wytrzymać co najmniej 2 komplety klocków, a czasem nawet 3 komplety (zależy od klocków).

Moim zdaniem producenci specjalnie wkładają 'miękkie' tarcze i twarde klocki żeby klient który przyjeżdża do ASO od razu miał wymieniany komplet tarcze + klocki, a nie same klocki. Dlatego nigdy nie kupuję oryginalnych tarcz, tylko np ATE, oryginalne są produkowane na 1 komplet klocków i mają się skończyć, tzw. planowane życie produktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Przy przebiegu 43 tys. tylne tarcze do natychmiastowej wymiany ( 6,8 mm ). Jak auto postoi min. kilkanaście godzin, zwłaszcza po jeździe w deszczu, to hamulce z tyłu jakby zaciskały się ( trzymają ). Możliwe, że to inna przyczyna, ale wymiana mnie nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie kupuję oryginalnych tarcz, tylko np ATE

Niestety na tył ciężko kupić coś innego jak oryginały. Znalazłem gdzieś BOSCHa ale w jakiejś kosmicznej cenie 600zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!