Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gasnacy silnik na wolnych obrotach


dietax

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM Meganka 1.4 75kM bez gazu 1998r

mam takie problemy z moja meganka otórz otóż zdarza sie ze nie moge odpalic silnika gdy jest zimny. Drugi problem dotyczy tego iz gdy silnik sie rozgrzeje samochód gasnie mi, ni stąd ni zowąd, na wolnych obrotach bez zadnego spadku obrotow czy czegoś podobnego. Wymieniłem juz krokowca, uszczelke pod głowicą, świece+przewody+kopółkę kopułkę+palec,filtry powietrza i oleju,sonde lambda bez rezultatu. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia

Kolego, przed wysłaniem proponuję przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czujnik wału korbowego patrzyłeś?. Może przybrudzony jest i dla tego. Znajduje się on miedzy silnikiem a skrzynią. Taki czarny w kształcie "motylka" jest na dwie śruby przykręcany.

 

PS. Co to jest ten "palec" o którym wspominałeś?. Kilka razy widziałem jak się przewija to słowo na forum ale nie moge zrozumieć co to jest

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podpinam się pod temat.

U mnie problem wygląda następująco:

Silnik odpala bez problemu ale czasem gaśnie. Wygląda to tak że zatrzymuje się na światłach i podczas gdy silnik spada z obrotów po prostu gaśnie zamiast utrzymać się na wolnych obiatach, bez żadnego dławienia się itp.

Potem odpala bez odpala i potrafi znów tuz po odpalaniu zgasnąć.

Dziś na przykład zgasł z 5 razy pod rząd podczas parkowania i odpalał od razu.

Wczoraj nie zgasł ani razu.

 

Od czego zacząć poszukiwania?

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też się podepnę.

Meganka 1.4 8v,benzyna+gaz,wersja z klimą.Świece praktycznie nowe,przewody zapłonowe nie mają roku,palec i kopułka mają delikatne nadpalenia-ale bez tragedii.

Zmieniłem kompletny rozrząd,ustawiłem przy okazji zawory.Po odpaleniu,na zimnym silniku jest dość dobrze,jedynie może trochę "osłabł"-mam wrażenie,że trzeba dać trochę więcej gazu by ruszyć.Poza tym silnik pracuje równo,trzyma obroty,odpala bez problemu.

Problem zaczyna się po rozgrzaniu silnika,praktycznie każde wciśnięcie sprzęgła (jeśli nie trzymam gazu) powoduje gaśnięcie silnika.Dzieje się tak na obu paliwach.Obroty spadają bardzo gwałtownie,nie ma nawet delikatnego zatrzymania w zakresie 1000-0 rpm.

Rozrząd ustawiony na pewno na znaki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzes70 napisał:

Dzieje się tak na obu paliwach.

Aby wyeliminować wpływ instalacji gazowej, należy zakręcić gaz na butli.

Przełączanie gaz/benzyna, to nie to samo co zakręcenie butli z gazem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem szczelność uszczelek kolektora dolotowego plakiem (z dorobionym dłuższym wężykiem)-brak reakcji,tak że temat lewego powietrza na razie zostawiam.

 

Andrzeju,jeśli masz coś konstruktywnego do powiedzenia,bardzo chętnie poczytam.Jednak pisanie w formie którą aktualnie preferujesz,powoduje,że czytający bierze Cię w najlepszym wypadku za trola.

Owszem,zdarza się,że auto pracuje na obu paliwach równocześnie.Jednak wtedy objawy będą inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!