Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat jest czy nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z uwagi, iż od niedawna mam Megane II phI i usiłuję doprowadzić ją do stanu używalności proszę o wyrozumiałość. Zastanawia mnie czy moja Megane posiadała kiedyś tempomat a przez niechlujstwo poprzedniego właściciela poszedł on na łatwiznę. Sprawa przedstawia się tak po lewej stronie poniżej kierownicy obok potencjometru regulacji podświetlenia tablicy wskaźników znajduje się przełącznik tempomatu. Niestety moja kierownica ma włożoną poduchę bez wycięć na manetki. Po przełączeniu ww. przełącznikiem na zegarach zapala się sygnalizacja ograniczenia lub wskazania prędkości jazdy. Moje tytanie jest następujące:

1. jeżeli jest fabrycznie włożony ten przełącznik to czy był tam tempomat a po "przygodzie" poprzedni właściciel wsadził zwykłą poduchę.

2. czy jest różnica w samej kierownicy (nie chodzi mi o poduszkę to zrozumiałe)czy ona też musi mieć wycięcia na manetki, czy wystarczy jak kupię manetki, nową poduchę z wycięciami, no i nie wiem jaka jest taśma pod kierownicą (na razie nic nie rozbierałem), czy też muszę kupić też kierownicę.

Jeszcze jedno pytanie ostatnio czyściłem okolice hamulca ręcznego zdejmując maskownicę tą półokrągłą (pomiędzy hamulcem a lewarkiem zmiany biegów) i moje pytanie wystaje mi wiązka przewodów zakończona trzema wtyczkami czy czegoś brakuje od czego one są?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2

Kierownica jest ta sama, nie ma potrzeby jej zmieniać. Jest szansa, że pająk pod kierownicą posiada gniazdo do przycisków od tempomatu, zdejmij poduszkę i sprawdź.

Te kostki to nie przypadkiem od grzania foteli i czujników parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tytanie jest następujące:

Odpowiedzi na Twoje pytania już są na forum w temacie o samodzielnym dokładaniu i aktywowaniu tempomatu.

Jest tam opisane co jest potrzebne. U Ciebie sprawa wygląda na prostszą, bo trzeba tylko w osłonie poduszki wyciąć odpowiednie otwory na przyciski i takowe powkładać. Z opisu wygląda, że wszystko pozostałe posiadasz i nawet już aktywne.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym wycinaniem to chyba nie bardzo

A gdzie to druciarstwo. Zdemontuj poduszkę z kierownicy i popatrz od spodu zrozumiesz co jest niepotrzebne i do wycięcia na przyciski.

Zresztą zerknij do wspomnianego tematu tam to jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!