Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki model radia fabrycznego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zakupiłem Megane II, phase I z założonym nieoryginalnym radiem. Efektem takiej modyfikacji jest to, że na wyświetlaczu pod daszkiem widać tylko godzinę no i nie działa sterowanie w kierownicy.

Chciałem powrócić do pierwotnej wersji ale nie wiem czy miałem radio Tuner List czy Update List. Auto z początku produkcji czyli 11/2002r. Czy da się to jakoś zweryfikować po kostkach? (jak wyjmę stare radio..)

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że obecnie zainstalowane jest radio Becker z Navi oraz zmieniarka w schowku pasażera. Po uruchomieniu radia na wbudowanym w radio wyświetlaczu pokazuje się napis FORD :notacrook: Po jakimś czasie radio wyświetla informację, że znajduje sygnał gps i pokazuje ilość punktów, które wyłapał... Może wcześniej była fabryczna nawigacja? Z drugiej strony jeśli by była to po co ktoś wkładał Becker'a..

Drugie pytanie mam odnośnie termometru. Mam czujnik w lusterku ale jak już wspomniałem wcześniej pod daszkiem jest tylko godzina (nie mam wskazania temperatury). Czy jest to zależne od obecności fabrycznego radia?

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi :)

Edytowane przez kosmat21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć Tuner List, jeśli chcesz porównywać kostki zerknij tutaj. Dałbym głowę, że zegar i temperatura wyświetlają się niezależnie od funkcjonowania radia. Można się zastanawiać czy ten czujnik nie jest odłączony, ale wtedy chyba powinno być wieczne -40degC. Jeśli radio Ci odpowiada, możesz jeszcze pomyśleć o interfejsie od Connects2 do pilota, na wyświetlacz bym nie liczył - mało odtwarzaczy ma możliwość podłączenia zewnętrznego wyświetlacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się zastanawiać czy ten czujnik nie jest odłączony, ale wtedy chyba powinno być wieczne -40degC.

W M/S II tak to nie działa, UHC steruje wyświetlaniem temp. jak nie dochodzi sygnał do UHC to go dalej nie pośle na wyświetlacz.

Po jakimś czasie radio wyświetla informację, że znajduje sygnał gps i pokazuje ilość punktów, które wyłapał

A płytkę z programem nawigacyjnym masz, może dlatego nie działa.

Przepuszczam, że raczej poprzedni właściciel chciał mieć nawigację, pewnie nadarzyła się okazja w postaci fordowskiegi radia z nawigacją więc wsadził, tracąc sterowanie przy kierownicy i wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płytkę z programem nawigacyjnym masz, może dlatego nie działa.

Przepuszczam, że raczej poprzedni właściciel chciał mieć nawigację, pewnie nadarzyła się okazja w postaci fordowskiegi radia z nawigacją więc wsadził, tracąc sterowanie przy kierownicy i wyświetlacz.

Dzięki Panowie za odpowiedź :notacrook:

Nie mam płytki bo kto w dzisiejszych czasach korzystałby z monochromatycznej navi z radia Becker:) Jak wspominałem radio wyłapuje sygnał GPS czyli albo jest podpięte do fabrycznej anteny navi albo ktoś gdzieś zabunkrował takową w samochodzie. Swoją drogą to orientujecie się jak wygląda taka fabryczna antena gps w Megane??Czy jest tak charakterystyczna jak np. w Passacie gdzie gołym okiem widać, że jest antena gps?

Reasumując-wygrzebię tego beckera i zrobię zdjęcie kostek. Może coś się uda ustalić :)

masakrator1992 - dzięki za linka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jak antena, kosatka na długim kablu, wsadzona gdzieś pod deskę(parapet) w pobliżu szyby.

Ta nawigacja to raczej będzie podawała jedynie komunikaty głosowe i może będzie wyświetlała strzałeczki, i raczej nic więcej.

Najlepiej jak wyjmiesz radio spiszesz wszystkie dane i zapytasz wujka Gugla. Skoro to radyjko z Forda to powinieneś sporo znaleźć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te radio Beckera to zamierzam odłożyć na czarną godzinę:) Ono jest nieistotne. Zależy mi na fabrycznym radiu.. Jutro sobota to będę miał chwilę, żeby wymontować paprocha i obejrzeć kostki. Dzięki za pomoc!

 

EDIT:

Tak tylko informacyjnie podrzucę, że zarejestrowałem się na moje Renault i po numerze VIN między innymi w seryjnym wyposażeniu mojej wersji jest radio "RADIOSAT "Cabasse-TRONIC" 4x40 W 6-fach CD-Wechsler, RDS"..

Zgłupiałem już :notacrook:

Po wyjęciu Radia podrzucę Wam fotkę okablowania to może ktoś z Was coś rozkmini :)

 

 

EDIT 2:

Poczytałem trochę o tym Cabasse Tronic (Auditorium). Okazuje się, że powinienem mieć w bagażniku tuner radiowy..tak..powienienem mieć ale go nie ma. Kabel antenowy, który tam wchodzi jest spięty z jakąś przedłużką antenową i prawdopodobnie jest przeciągnięty do przodu do Becker'a.. Widać też tam jakąś kostkę (podobna do ISO), która również jest gdzieś dalej przedłużona.

BTW

Jak sprawdziłem na popularnym portalu aukcyjnym ceny tego wspomnianego tunera to stwierdziłem, że to się chyba nie opłaca. Zakup radia (min 150-200zł)+ tuner (200-400zł) oraz rzeźba z odwracaniem czyjegoś twórczego procesu skutecznie odpycha mnie od pomysłu "CABASSE AUDITORIUM"

W związku z tym pytanie czy model wyświetlacza i pilot pod kierownicą będzie obsługiwał jeszcze jakieś inne radia z serii fabrycznych wypuszczanych w Renault?

Edytowane przez kosmat21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij radio i zobacz jakie kości :notacrook: Stawiam na Tuner List, jeśli masz 2 kości ISO od głośników i zasilania oraz 1 mini-ISO na 5 żyłach to po prostu szukaj radia z MI/I :)

Tak trzeba będzie zrobić..

Że tez kogoś d#pa swędziała, żeby tuner zdemontować z bagażnika... Została tylko szuflada po nim :)

 

EDIT:

Wyjąłem Beckera. Znalazłem zieloną kostkę od Cabasse.

thumb_hosting_zdjec_1396793760__20140406_143349.jpeg

 

Podpierając się filmikiem z YT

stwierdzam, że jeśli byłby tuner w bagażniku to wszystko mogłoby hulać. Spisałem numer wyświetlacza AFFA3 NAV. Ktoś, coś jakie radia Renault współpracują z tym wyświetlaczem? Po wybebeszeniu kabli od w/w wyświetlacza okazuje sie, że nie ma do niego kostki idącej do radia tylko jest wpleciony w wiązkę elektryczną. Dodatkowo jest jeszcze antena do Navi oraz jakaś mała kosteczka z jednym cienkim kabelkiem (taka jak na filmiku) koloru szarego.

thumb_hosting_zdjec_1396793836__20140406_143420.jpeg

 

Grzebiąc w bagażniku znalazłem jeszcze jakiś gadżet, który nie wiem do czego służy. Orientuje się ktoś?

thumb_hosting_zdjec_1396793891__20140405_150224.jpeg thumb_hosting_zdjec_1396793938__20140405_150229.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Dzięki:)

 

Rozebrałem wczoraj bagażnik w mojej meganie i ucieszył mnie widok fabrycznych kostek od zestawu Cabasse zwinięty za boczkiem. Jest duża czerwona, mała żółta i mała niebieska czyli wszystko to co na wspomnianym wcześniej filmiku z YT. Zakupiłem dzisiaj na popularnym portalu aukcyjnym cały zestaw czyli tuner, radio 6cd oraz cała kompletna wiązka spinająca to do kupy (stargowałem z 350zł+20zł przesyłka na 250zł z przesyłką :) ).. Wiązkę mam fabryczną (mam nadzieję, że sprawną) więc jakby ktoś potrzebował pocudować z podłączeniem Cabasse u siebie to odstąpię za butelkę:)

Temat można zamknąć bo chyba wszystkie pytania zostały tu rozwiane wspólnymi siłami.

Dziękuję za pomoc :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!