Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika


Krzysiek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze wymienic silnik w Renault Megane II 1.5 DCI. Znalazlem juz kompletnego anglika po wypadku z dzialajacym silnikiem. Mysle ze to najlepszy sposob bo bede mogl wtedy sprawdzic silnik...choc myslalem tez nad kupnem samego silnika. Tylko jest jeszcze jeden problem w moim samochodzie rozrusznik byl z tylu silnika...a w tamtym jest z przodu. Czy nie bedzie problemu przełożyć calego silnika razem ze skrzynia biegow? A moze poradzicie mi cos innego??

 

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) silniki różnią się. ZTCW z przodu rozrusznik jest w silniku 101 KM, a z tyłu ma 82 KM

3) muisz przełożyć też komp

Nie mieszaj : miałem i 80-tke i 100-tke i w obu przypadkach miałem rozruszniki z przodu,ale miałem tez kangurka z rozrusznikiem z tyłu.

A po co każesz mu kompa zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mieszaj - że ty tak miałeś, to nie znaczy że tak wszyscy mają. w moim 101 KM rozrusznik jest z przodu, a w bodajże Waciowym 80 KM był z tyłu. czyli co? sam sobie przełożył?

jeśli silniki są o różnych mocach to i kompy są inne. już ktoś ten temat przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na spokojnie przemienić silnik na inny ale musisz wymienić centralkę sterującą i przeguby i wydech ciekawy jestem czy będzie pasował.oczywiście cały osprzęt też

Edytowane przez Konrad20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRAREK nie unoś się bo to twój post wprowadza w błąd , wynika z niego że wszystkie 100-tki mają rozrusznik z przodu a 80-tki z tyłu a tak NIE JEST, i to ci wytknąłem. Dalej nie rozumiem po co byś mu kazał zmieniać kompa jak to mu nic nie da. I tu podpowiem i tobie i Konrad20 że sama wymiana kompa nic nie da bo 80 i 100 mają inny osprzęt(turbo ze sterowaniem,dochodzi przepływka, wtryski). Spoko natomiast może wymienić sam słupek,nawet od mocniejszej wersji do słabszej i odwrotnie, będzie śmigać. Jest jeszcze mała różnica w silnikach po 2006 r ;inny egr - może brakowac otworów montażowych pod stary typ egr-u i chyba jest różnica w kołach rozrządu.

a teraz Konrad20 po co wymieniać wydech i przeguby?

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez p.zyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana kompa nic nie da bo 80 i 100 maja inny osprzęt(turbo ze sterowaniem,dochodzi przepływka,wtryski).

2) silniki różnią się. ZTCW z przodu rozrusznik jest w silniku 101 KM, a z tyłu ma 82 KM

3) muisz przełożyć też komp

czyli jak zmienia silnik z 80 KM na 101 KM to co ma w końcu wg ciebie zrobić, bo ja pisałem o tym, że jak chce zmienic silnik na ten z anglika, to jeszcze musi komp zmienić OPRÓCZ SILNIKA.

silnik to NIE SŁUPEK, tylko cały silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisał że zmienia silnik na silnik o innej mocy,ale gdyby to chciał zrobić to niestety ale wiązka wokół silnika i wtedy też sterownik i kat. Jeżeli robi przekładkę i ma różnicę z położeniem rozrusznika to niestety ale skrzynia biegów też. To że z anglika to bez znaczenia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!