Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na pewno powtarzam się z tematem ale proszę o jakąś pomoc!!!

Posiadam Megan I rok 2000 1,4 16V - benzyna. Około 2 tygodnie temu zwariował mi komputer po deszczu. Wyjąłem , osuszyłem i wszystko grało z tym, że nie paliła się dioda immo na kokpicie ( Renia odpalała i jeździła ). Dwa dni temu rano jescze sobie jeździłem. Po około godzininie postoju koniec.... Nie ma centralnego, awaryjnych, ogrzewania tylnej szyby, silnik kręci ale nie łapie. CZasami załapie na 1 sekundę i gaśnie. Wyjąłem komputer i przeczyściłem go spirytusem. Odpalił dwa razy i ponownie koniec.... Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Mieszkam w Katowicach. NUmer mojego UHC : 8200029339 A.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez marcinkato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeczyścić styki wszystkich bezpieczników w kabinie i w komorze silnika .

Włącz na ten czas awaryjne i wyciągaj po kolei , kiedy pomorze zadziałają kierunki .

Jeżeli to nie pomorze wyciąg całe uhc (czy uch) jak zwał tak zwał .

Spisz sobie jak idą kostki ( choć na obudowie są oznaczone kolory ) , powyciągaj /rozłącz te kostki , wyczyść po psiukaj Kontaktem i złóż z powrotem , na ten czas raczej odłącz akumulator . Jak już będziesz miał sam moduł w rękach to też go możesz osuszyć ostrożnie jakąś suszarką przed składaniem wtyczek , ma on odpowiednie otwory ku temu .

Mnie parę razy pomogło ale powraca , wykonuj ostrożnie i na swoją odpowiedzialność .

Melduj o efektach działań .

 

Pomorze – pisane z dużej litery i przez rz, kraina historyczna na terenie Polski i Niemiec, u ujścia Reknicy, Odry i Wisły do Morza Bałtyckiego.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki już czyściłem. Miałem w ręku sam moduł. Nawet otworzyłem pokrywę i osuszałem całą płytkę. Wymieniałem bezpieczniki ( nie wszystkie, tylko te, które odpowiadają za nie działające rzeczy). Spróbuję oczywiście na włączonych awaryjnych wyciągać bezpieczniki i wkładać. Ale co z immo i centralnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to wątek korepetycji z geografii , jak zapewne zauważył to słowo nie jest napisane z dużej litery.

Niedopatrzeniem jest ogonek przy " e " i to wszystko .

 

U mnie pomagało swego czasu czyszczenie bezpiecznika oznaczonego jako Alim UC BIC F 39.

Możesz sprawdzić czy jest napięcia i masa na wtykach do modułu z pojedynczymi przewodami w kolorze czerwonym (prąd) i żółtym (masa)razem jest ich chyba cztery . Zapewne będą, co oznacza że jest to raczej ewidentna wina modułu który nie przesyła prądu dalej na nie sprawne urządzenia .

Auta te mają wyjątkową tendencje do magazynowania wilgoci ,ostatnio przed weekendem odpiąłem minusową klemę z aku (bo mam ten sam problem ) , po dwóch mocno wilgotnych dniach zakładając wczoraj klemę zauważyłem że jest ona wyraźnie mokra , zostawiła wilgoć na dłoni .

Pytasz o imo i centralny, po prostu moduł nie podaje im prądu jak i innym nie działającym elementom. Przez brak napięcia na imo, nie odpala .

Jeżeli byś usunął imo zapewne by odpalał jednak kierunki,centralny i parę innych elementów dalej by nie działało .

Powtórz czyszczenie i porządne wietrzenie modułu jak i auta ( pogoda się zrobiła).

Możesz też zacząć się rozglądać za zapasowym modułem na podmianę .

U mnie tymczasem odpala ale nie świecą kontrolki imo i zegarka, temp. dziś powtórzę rozpinanie i składanie .

 

Jak otworzyłeś moduł , bo nie chciał bym coś zepsuć przy demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wczoraj zakupiłem moduł i czekam na jego dostarczenie. Mam nadzieję, że to rozwiąże ten problem. U mnie moduł jest schowany w skrzynce zamykanej na zaczepy. Wystarczy delikatnie podważyć w okolicach zaczepów i mnie skrzynka sie otwiera. Oczywiście wcześniej trzeba odkręcić 3 śrubki , które mocują skrzynkę modułu do elementu plastikowego. Zauważyłem jeszcze, że w skrzynce z bezpiecznikami ( płytkowymi ) przy akumulatorze jest brud, a do tego na obudowie są opisane bezpieczniki np A60 a włożone są A40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to wątek korepetycji z geografii

Raczej z polskiego, a konkretnie ortografii.

pomóc -mogę, -możesz, -mogą; -móż, -móż•cie; -mógł, -mog•ła, -mog•li; -mógł•szy

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy jest napięcia i masa na wtykach do modułu z pojedynczymi przewodami w kolorze czerwonym (prąd) i żółtym (masa)

Co do czerwonego zgoda, jest to stały plus, niestety żółty to nie masa ale plus po zapłonie.

Masy w tych autach są zazwyczaj brązowe albo przy niektórych elementach czarne. (przykładowo przeloty z karoserii do klapy bagażnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na elektryce... ale z tego co zauważyłem, to pojedynczy przewód dochodzący do modułu jest koloru czerwonego. Jak wpinam go w moduł to słychać dźwięk (jakby sygnał alarmu pojedynczy), więc domniemam, że napięcie jest. Jakie powinny być te bezpieczniki obok akumulatora, bo jak już wspominałem na obudowie opisane są inne a włożone są inne. Czekam na moduł, który zamówiłem. Czy jak już go dostanę, to od razu mogę go wkładać do Reni, czy muszę kogoś znaleźć aby go zaprogramował (tj. z dwóch zrobił jeden). Nadmieniam, że w kluczyku nie mam diody, więc jest sterowany radiowo ( jeżeli się mylę , to mnie poprawcie ).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o masz jednak racje, w pośpiechu za sugerowałem się tą pisownią "pomorzyć -rzę, -rzą; pomórz, pomórz•cie ".

Teraz mając więcej czasu na sprawdzenie , zwracam honor .

 

Więc reni z 2000r nie znam nie wiem co gdzie będzie pasować .

Opisałem swoje działania przy 97r sądząc że może pomogę.

Ściąg sobie książkę i schematy z "pobieralni" tam powinieneś mieć odpowiednie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczytać wątki w tym temacie gdzieś coś tam było jak pamiętam .

Nowy moduł musi mieć oczywiście te same cyferki .

Odbiornik ( przynajmniej w tym na podczerwień ) jest za lampką sufitową , i on odbiera sygnał . Pasowanie/wgrywanie kluczyka do imo odbywa się też za pomocą tego odbiornika .

Jeżeli działa ci przycisk wewnętrznego zamykania drzwi na konsoli możesz spróbować uruchomić silnik za pomocą kodu uzyskiwanego z kluczyka .Dotyczy to podczerwieni nie wiem czy działa tak samo przy radiowym.

Nie słyszałem nic w temacie programowania modułu .

Użyj szukajki na forum jak i książki oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy działa tak samo przy radiowym.

Skoro nie wiesz to nie pisz głupot...

Przy radiówce nie wygenerujesz kodu nawet jakbyś miał pęk kluczyków....

Parowanie kluczyka z układem opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak słyszałem, że radiowe nie mają żadnego kodu. Dzisiaj otrzymałem zamówiony moduł i juz go zaniosłem wraz ze starym do osoby, która ma się tym zająć. Zostawiłem mu też oczywisćie kluczyk. Mam nadzieję, że to załatwi całą sprawę. A jak się ma sprawa z tymi bezpiecznikami, o których pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien chyba nie przeczytałeś uważnie lub nie wiele zrozumiałeś .

Wyraźnie zaznaczałem że piszę o podczerwieni a nóż się przyda i zaznaczałem że radiówki może nie dotyczyć .

Jakie bezpieczniki to instrukcja lub książka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien chyba nie przeczytałeś uważnie lub nie wiele zrozumiałeś

Spokojna Twoja rozczochrana....

Życzyłbym sobie, by każdy z takim zrozumieniem czytał i dodatkowo potrafił się przyznać, że pisze nieistotne dla tematu pierdoły.

Pytania dotyczą auta z 2000 roku z kluczykiem radiowym, co zostało wyraźnie napisane.

A czy może być w tym pomocne coś z podczerwieni, to sam sobie poszukaj, przeczyta i porównaj.

No ale to jeszcze trzeba umieć czytać i rozumieć co się czyta i gdzie są różnice.

Trudno to jednak opanować, gdy raz trzeba odpyskować modowi po upomnieniu o ortografię, innym razem adwersarzowi jak wykazał wprowadzanie kogoś w krzaki niewłaściwymi podpowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!