Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wtyczki poduszek foteli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej megance świeci się kontrolka od poduszek. Zaobserwowałem że nie są podłączone poduszki i napinacze foteli. Nestety, gdy próbowałem podłączyć to okazało się że wtyczki w ogóle nie pasują. Z podłogi wychodzi przewód z jedną małą lecz szeroką wtyczką z kilkoma przewodami, a w fotelach są 3 kostki: jedna większa z jednym przewodem i 2 mniejsze z dwoma przewodami każda.

O co tu chodzi? Czy powinna być jakaś przejściówka, czy mam nie takie fotele jakie powinny być?

Jest to megane pierwszej generacji po lifcie z 2002 r

 

Wtyczka od podłogi

post-70336-0-60003300-1399481889_thumb.jpg post-70336-0-40043500-1399481907_thumb.jpg

 

kostka od fotela

post-70336-0-43228400-1399481979_thumb.jpg post-70336-0-23416600-1399482029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto jest w moim posiadaniu od miesiąca, ale w rodzinie od kilku lat.

Wczesniej jeżdził nim mój brat. Jak kupił to auto to problem z poduszkami juz był, tylko że nie interesował się tym.

Ja chciałbym to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne ponieważ boczki Dźwi drzwi i tylna kanapa są takie same jak fotele, ale pewności nie mam czy nie było wymienione wszystko.

Edytowane przez Cywil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki w fotelach są na 100% jest oznaczenie na fotelach i osobiście sprawdzałem

Kostka z pomarańczowym przewodem jest od poduszki, a druga od napinacza

Tylko niewim, od czego jest ta duża kostka z jednym czarnym przewodem

Edytowane przez Cywil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, fotele ewidentnie nie pochodzą z tego samochodu. Na szczęście jednak z tego co widać na fotkach, ilość przewodów po stronie podłogi jest taka sama jak po stronie fotela. Pozostaje zmiana typu wtyczek tak aby dało się to wszystko połączyć ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża kostka z jednym czarnym przewodem

Ta szeroka kostka ma dwa piny wykorzystane ,wychodzą przewody-różowy i szary,są razem w czarnej koszulce.Wtyczka ta jest od sygnalizacji zapiętego pasa ,jest tylko pod fotelem kierowcy.Tak jest w ph1 ,ale jest taka sama wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do foteli, to niewiem czy są od tego samochodu, czy nie. Nie wygląda żeby coś było zmieniane. Patrzyłem na fotele od meganki, oferowane na różnych aukcjach i wyglądają

identycznie, tylko różnią się tapicerką.

W fotelu kierowcy sytuacja wygląda identycznie z jedną różnicą do czarnej kostki idą 2 przewody a w fotelu pasażera jest jeden. Pewnie jak opisał kolega powyżej jest to sygnalizacja zapięcia pasów. We wtyczce z podłogi też jest jeden przewód więcej.

Czy ma ktoś taką meganke i mógł by spojrzeć jak sytuacja wygląda u niego. Chodzi o to która kostka jest poprawna?

Jak można się zorientować które przewody są od poduszek, a które od napinaczy? (chodzi o przewód w podłodze)

 

Moje fotele

post-70336-0-64617600-1399563530_thumb.jpg post-70336-0-13746400-1399563582_thumb.jpg

post-70336-0-63165700-1399563601_thumb.jpg post-70336-0-89322900-1399563619_thumb.jpg

Edytowane przez Cywil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!