Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako świeży posiadacz zupełnie się jeszcze nie znam na tym samochodzie, dlatego liczę na Waszą pomoc drodzy użytkownicy.

Wczoraj wracając sobie od teściów zapaliła się lampka kontrolna w kształcie silnika oraz napis service. No nic - zatrzymałem się, maska w górę i oglądamy co tam widać, słychać. Okazało się że poziom cieczy chłodzącej w zbiorniczku wyrównawczym był poniżej minimum. Telefon do szwagra, podjechał z banieczką borygo, dolaliśmy (ekstra ten wlew jest) i w drogę. Temperatura tak jak wcześniej, tak i po dolaniu płynu oscylowała w środku zakresu (czyli chyba ok) tzn. wskazówka wychylona do pozycji pionowej. Kontrolki nie zgasły... Cóż myślę sobie - pewnie wizyta na kasowanie błędów. Zajechałem późnym wieczorem pod blok, nietypowo zaparkowałem tak że prawa strona stała na chodniku (wyżej), a lewa na jezdni i rozładowywałem autko - czas - 20 - 30 min. Wracam przeparkować - kontrolki zgasły... Dzisiaj rano jeszcze tankowanie - kontrola płynu - płyn jest. Powrót do domu - kontrola płynu - płyn jest. Korzystając z suchej nawierzchni popatrzyłem co tam od spodu widać i chyba jest jakiś wyciek - zdjęcie poniżej.

thumb_hosting_zdjec_1400441275__wycieka.jpg

 

Jak już się dobrałem do komputera to przeczytałem w instrukcji obsługi, że ta kontrolka to "lampka kontrolna układu oczyszczania spalin" - więc nie wiem czy to w ogóle łapie się w temat wycieku czy to osobny topic - ale fakt faktem, że zgasła i auto chodzi normalnie.

Jeszcze taka informacja, że zakładałem nową instalację gazową - aktualnie na niej mam 600km - nie wiem czy to coś wnosi czy nie - liczę, że komuś z tego chaosu uda się coś wyłowić.

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do gaziarza co Ci instalację zakładał z reklamacją.

1) Gdzieś jest nieszczelność, albo nie uzupełnił płynu po montażu instalacji, niech odpowietrzy układ chłodzenia.

2) Niech ten fachowiec ustawi komputer LPG.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemo za odpowiedź. Będę się umawiał do gazownika na poprawkę/korektę ustawienia. Nie wiedziałem, że montaż LPG ma coś wspólnego z układem chłodzenia. Jak wczoraj szukałem odpowietrzenia to jedyne co znalazłem to taki korek/wkręt na jakimś wężu zlokalizowany za blokiem silnika, a przed grodzią/osłoną wygłuszenia (czy co tam to jest) i dalej chyba wlatuje to do nagrzewnicy. Może sam spróbuję to odpowietrzyć (o ile dobrzy wytypowałem miejsce). Skomplikowany ten samochód - poprzedni to był bajcznie prosty w porównaniu z tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzony - zgodnie z instrukcją techniczną zamieszczoną na "download'zie" - ubytków płynu ani wycieków nie stwierdziłem.

Gazownika odwiedziłem, błąd skasował, coś poprawił i miało być dobrze - przejechałem 100km sytuacja w "układem oczyszczania spalin" się powtórzyłam. Pojechałem jeszcze raz, i tym razem szef się zajął sprawą. Była jakaś kalibracji/poprawkach ustawień - i coś tam jeszcze na nowo programował. Sprawdziłem jaki błąd wyrzucał - nr P0420. Teraz nie pamiętam - czy coś za szybko się otwierało czy za wcześnie - poprawił - jak znowu będzie to mam znowu podjechać. Jak na razie prawie 200km przejechane i nic.

Przepraszam za taki OT trochę nie na temat, ale chciałem "dokończyć" historię. Temat chyba można zamknąć. W razie problemów z ukłądem to załążę wątek w dziale LPG.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!