Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Domykanie szyb podczas deszczu.


SURViR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w najbliższym czasie zabrać się za wykonanie systemu, który podczas deszczu będzie domykał szyby, może ktoś już kiedyś robił coś podobnego, albo chociaż wie jakie sygnały podaje czujnik deszczu i na jakiej zasadzie on działa, myślę, że w weekend będe mógł to zbadać, jak ktoś jest chętny to zapraszam do udzielania sie i do pomocy w pracach nad tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być z tym, że po ok. 20 minutach od zgaszenia i nie używania żadnego z przycisków komputer odłącza wszystkie urządzenia. Czujnik deszczu też jest pozbawiony zasilania. Można by zastosować jakiś niezależny czujnik deszczu kupiony oddzielnie.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten "gotowiec" zamiast uruchomić wycieraczki powinien dać zasilanie na szyby by je domknąć.

Wadą tego rozwiązania jest cena, wykorzystując fabryczny czujnik i stosując jakieś przekaźniki można by zamknąć się w kwocie do kilkunastu złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak napisał kolega wyżej, dokładnie coś takiego chciałbym zrobić - tylko w ten sposób aby po wyłączeniu zapłonu system odcinał zasilanie "fabryczne" od czujnika deszczu i podpinał własne, i w momencie gdy ten wykryje deszcz domykał szyby, wydaje mi się to nie zbyt skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Także mam w głowie podobny plan.

Logika jest taka, że system bedzie zasilony jeżeli szyby pozostaną niedomknięte.

Warunki domknięcia: deszcz + zamknięte auto - silnk nieuruchomiony.

Domykanie wyzwalane emulacją podwójnego wciśnięcia przycisku na drzwiach.

<piwko> i będę myslał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, chciałem powrócić do tematu po zimie :D

A więc myślałem o wykorzystaniu czegoś w rodzaju np arduino. Moja propozycja jest taka:

 

Arduino steruje na stałe czujnikiem deszczu oraz podaje informacje do komputera gdy pada deszcz dokładnie w ten sam sposób co czujnik deszczu - Sprawa wycieraczek załatwiona.

Zanim poda sygnał komputerowi sprawdza czy zapłon uruchomiony, jeżeli nie to sprawdza czy drzwi zamknięte, jeżeli tak wysyła sygnał domknięcia szyb. Wszystko wydaje się proste i tanie. Jest ktoś kto chciałby pomóc w konstrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!