Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po remoncie silnika i wymianie rozrządu problem z odpaleniem( B+G)


beatzpro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Koleżanki i Koledzy, 2 tygodnie temu oddałem swoją meganke( 1.6 16V B+lpg 2002r) do naprawdę dobrego warsztatu na wymianę uszczelki pod głowicą i wszystkie zabiegi, które z tym się wiążą. Do tego został wymieniony rozrząd i oczywiście płyny.

Pomijam fakt, że auto miałem odebrać po max 4 dniach ( dzisiaj minęły 2 tygodnie:P)

Dzisiaj właśnie zadzwonił do mnie właściciel zakładu z pytaniem czy w samochodzie jest zainstalowany alarm! Na co odpowiedziałem, że tak ale jest odłączony! Mechanik poinformował mnie, że wszystkie planowane zabiegi zostały wykonane jednak nie można odpalić samochodu na benzynie przy czym na gazie odpala idealnie. Samochód oczywiście dalej znajduje się w warsztacie i mechanicy szukają przyczyny...

Może ktoś z Was miał podobny problem?

Dodam, że przed podstawieniem samochodu do mechanika miał tylko problem z trzymaniem wolnych obrotów gdy był nie rozgrzany! Obstawiałem silniczek krokowy jednak gdy wystąpiły prawie wszystkie objawy przedmuchanej uszczelki postanowiłem zacząć reanimacje auta od tego.

 

Auto odpaliło, ponoć jakiś przewód był zerwany-naprawili na swój koszt.

 

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie... czy po wymianie uszczelki pod glowicą i wymianie rozrządu silnik na wolnych obrotach powinien tak "pyrkać"-dźwięk troche podobny do dźwięku mustanga(hehe) -czy to w skutek docierania się silnika czy powinienem wrócić do warsztatu?

 

Drodzy forumowicze pojawił się jeszcze jeden problem... otóż przy dynamicznym ruszeniu autem na biegu 1-2 i kolejno 3 gdy auto wchodzi na wyższe obroty obserwuje jakby chwilową przerwę...tak jakby obroty na chwile stawały i po chwili wzrastały ponownie ( jednak obrotomierz nie pokazuje tej "przerwy") to może mieć związek ze źle ustawionym rozrządem? lub z wymianą uszczelki?!

Edytowane przez beatzpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!