Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyhaczona linka hamulca recznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj po krótkiej jezdzie zaciągnąłem ręczny, a tu zonk. Dźwignia luźna. Zdjąłem plastik z gumami po których ślizga się dźwignia i zauważyłem, że jedna linka od ręcznego jest wypięta.Żeby ją zachaczyć nie ma dojscia. Chyba, że miałbym dłonie 5 latka i tutaj moje pytanie. Co/gdzie/jak zdemontować, żeby dostać sie do linki i móc ją założyc. Czy trzeba zdejmować cały tunel, czy może da się to zrobić inna metodą. W całej sprawie przeszkadza mi tylko schowek w podłokietniku, który za Chiny nie wiem jak wymontować i czy się w ogóle da.

Megane II GT 2004r. 1.9 dCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Przerabiałem ten temat miesiąć temu.

Aby dostać się do linek musisz zdemontować cały tunel.Chyba ,że zdemontujesz pojedyńcze elementy przy schowku. Najlepiej jest zdemontować cały tunel.

Zanim to zrobisz to znajdz przyczynę dlaczego linka się wypieła.Masz w sumie 2 możliwośći a) rozciagnięta linka B) źle działajacu zacisk hamulca -tak było u mnie, nie odbijał do końca.

Ja zrobiłem to odrazu porzadnie czyli kupiłem zacisk i 2 linki ręcznego. Teraz jest miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ten sam problem, przyczyną było coś przy zaciskach, nie wiem czy się zerwała, czy wypięła, dałem mechanikowi, a w tunelu sam sobie zaczepiłem, również polecam wyjęcie tunela środkowego, ja nie wyjmowałem, ale zabawa szczypcami nie jest za wygodna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Linka raczej nie jest rozciągnięta. Jak złapię ją szczypcami to bardzo ciężko za nią ciągnąć, poza tym nie wystaje zbyt daleko,czyli spoko. Myślę, że to wina wadliwego zaczepu.

Tak, czy inaczej, czeka mnie demontaż tunelu.

Edytowane przez adamzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam pytanie do adamzzz. Mam ten sam problem z ręcznym . Dość często mi się odhacza jak to nazwałeś. Problem polega na tym ze lewa strona jest wciągnięta do tyłu względem prawej strony. Byłe ostatnio u mechanika przeczyścił mi dwa tylne zaciski ale niewiele to pomogło. Na domiar złego zaczęło mi lekko hamować lewe tylne koło. Co czuć przy ruszaniu i nie ukrywał ze bardzo mnie to irytuje. Ostatnio wyczytałem na forum, że na zaciskach jest miejsce na sprężyny. Dodałem takowe ale niewiele pomogło. Teraz czasem jest zblokowane koło a czasem tak jakby popuściło. Jak sobie poradziłeś z tym problemem? Czy faktycznie trzeba rozbierać cały tunel? Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tunelu nie rozbierałem tylko po odkręceniu śrub po bokach (za przednimi fotelami) uniosłem go do góry. Wystarczyło to aby dostać się do linki. W moim przypadku jedna z linek była nieco dłuższa dlatego zacisnąłem szczypcami szczelinę w którą ona wchodzi i teraz już nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co koło przychamowuje przyhamowuje to napewno na pewno zacisk nie odpuszcza jak powinien.Zmieniaj zacisk jak najszybciej, ja kupiłem używkę za 50 zł i wszystko wróciło do normy

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!